Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze\najgorsze sprzętowe zakupy 2019


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

ATH-AD900X. Wyjątkowo ****iany sprzęt. Kupiony w ciemno tak dla dłuższego sprawdzenia tejże firmy bo wcześniej słuchałem tylko dorższe modele, ale najdłużej to z pół godziny. Też nie najlepsze były, ale jako tako grały tyle, że bez życia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach walki z kolumnami i akustyką w blokach definitywnie przeszedłem w 2019r na drugą stronę mocy, czyli słuchawki.

Najlepszym zakupem były:

Audeze LCD2 - do jazz-wokalu fantastyczne .... oraz wymarzona lampa Feliks Audio Euforia dla mnie jeżeli chodzić o wzmacniacz to "end of the game"

Do udanych można zaliczyć też zakup Dac/Amp Questyle CMA400i jak za tą cenę to bajka.

 

Do mniej udanych - słuchawki podróżne Sennheiser PXC 550.

Dźwięk i funkcjonalność ok jednak wygoda już mniej. Po godzinie słuchania uszy bolą od ucisku. Znajomy kupił zdecydowanie wygodniejsze Bose qc35.

 

Edytowane przez boleroks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:
1) kolumny Diapason Micra - małe monitorki o wielkim dźwięku i bardzo dobrej stereofonii
2) odtwarzacz CD H&K HK2550 mod by Majkel - w niektórych aspektach okazał się lepszy od Primare CD32, dlaczego Primare sprzedane, a Harman został
3) kable głośnikowe Argentum GCG-6 - prawie równe brzmienie od dołu do góry, prawie gdyż wyższa średnica jest lepsza podbita, bardzo dobre wypełnienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój najlepszy zakup to wzmacniacz lampowy APPJ PA1502A. Tani, ładny, solidnie wykonany i dysponujący sporym zapasem mocy. Do tego przełącznik gainu i brak szumów czy brumienia nawet na Fidelio X2, które mają 32 ohmy. Bardzo zadowolony też jestem z AKG K280 Parabolic oraz NightHawków - słuchawki na swój sposób unikalne i ciekawe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku udanym zakupem były D8000 oraz kabel Entreq Apollo do nich. Porównywałem z innymi wysokimi modelami, m.in. Utopie, L5k, SX, ADX5000, LCD-XC, HD800... i zawsze dzielnie się broniły, a potem jeszcze chętniej do nich wracałem Jestem pewien, że to zakup na lata i będą mnie cieszyć swoim dźwiękiem bardzo długo. Jestem zdania, że słuchawek idealnych dla wszystkich nie ma, lecz każdy może znaleźć w ofercie takie, które będą dla niego perfekcyjne. I to jest według mnie najważniejsze kryterium :)

 

Złych zakupów nie było, bo jeśli coś mi nie przypadnie do gustu, to tego po prostu nie kupuję ;) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To tylko moja opinia  mnie nie zachwycił , zdecydowanie wolałem starego Nwz x1061 z Xelento niż Cayina n6ii.

Ale wiele osób jest zadowolonych wiec to pewnie tylko mi nie przypasowal :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie sprzętowy ale zakup licencji na Roon to był strzał w 10!
Zawsze z Roon tak jest - na początku niedowierzanie czemu ktoś chce kupę kasy po prostu za odtwarzacz. Potem trial z ciekawości. Później odkrycie rekomendacjom, dodatkowych funkcji. Następnie usłyszenie że Tidal gra tu lepiej niż w apce producenta.
A jak się już zajrzy w ustawienia EQ to klamka zapadła. Kupujesz :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trial.
Powiem tak... Nie mam dedykowanych urządzeń dla roona, a glownym powodem dla którego się nim zainteresowałem było MojoPoly. A ponieważ MojoPoly to z założenia urządzenie mobilne, a roon jwst stacjonarny, to podziękowałem, bo to bez sensu kompletnie :)
Ale fakt, jak się ma infrastrukturę, a zwlaszcza dedykowany mocny serwer (ja mam tylko NAS, nie na Intelu bynajmniej) to może i to fajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęciliście, to sobie zainstalowałem Triala. Fajny kombajn, chociaż rzadko słucham stacjonarnie i raczej nie wywalę takiej kasy na niego. Ale jakby kiedyś zrobili jakieś black fridayowe promo, to można się zastanowić.

Swoją drogą, dziwne, że ruscy jeszcze tego nie shackowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Name44 napisał:

Ja z Roonem tez już od kilku tygodni. W sumie nie planowałem zakupu na cały rok ale najzwyczajniej w swiecie przegapiłem date zakonczenia triala. Nie żałuję. Jest bardzo dobrym oprogramowaniem.  

Podejrzewam, że tym sposobem mają ponad połowę użytkowników :D

Ja na wszelki wypadek podpiąłem pustego revoluta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile stoi Roon na miesiąc ?
Teraz 119 dolarów za rok i 699 za lifetime.
Kiedyś lifetime był dużo tańszy

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności