Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze\najgorsze sprzętowe zakupy 2019


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co sprawiło uśmiech na waszych twarzach a co nie :)

 

IFI Audio Pro IDSD - takiego DACa szukałem, muzykalny i jednocześnie wystarczająco detaliczny, kapitalna synergia z Pro ICan i różnej maści słuchawkami, pokonał takie tuzy jak Hegel HD30 i Chord Hugo TT2.

MrS Ether Flow - od kiedy pierwszy raz ich posłuchałem pragnąłem je mieć, no i mam.

Focal Clear - świetny upgrade względem modelu Elear.

Black Cat 3202 - IC ostateczny.

Tellurium Q Ultra Silver USB - nie sądziłem że jest sens płacić tyle kasy za kabel USB a jednak!

 

Rozczarowań w tym roku nie miałem, wszystko kupowane po dość długich i głębokich testach.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość mnie wyśmieje, ze skoro kupiłem kolejne Campfire, FH7 i jeszcze trochę innych rzeczy to napiszę, że mój najlepszy tegoroczny zakup to M11Pro. Ale co tam, dla mnie tak jest. Ex aequo Fostex TH900 mk2, bo to bardzo dobre słuchawki do metalu są. Nie na pierwszym miejscu bo nie są uniwersalne.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:
TH-900 do metalu bardzo tak, choć nie wiem jak z wersją mk2.


Nie miałem okazji posłuchać mk1, ale mk2 mi pasują

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze:

  1. JDS Labs - plastikowy wzmak z plastikowym gniazdem słuchawkowym. Przy nim China-Fi to wzór jakości 😡

Najlepsze:

  1. Topping MX3 - doskonały kombajn za małe pieniądze. Idealny na biurko / do gabinetu :) 
  2. AQ Nighthawk Carbon (używane) - mega wygodne, granie mi osobiście bardzo odpowiada :) 
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zakup - Musical Fidelity X-150. Nawet nie umiem sobie wyobrazić póki co szukania czegoś innego. No i JVC QL-Y44F za to, że gra równie pięknie jak wygląda :P.

 

Najgorszy zakup - ATH-SR50BT. Nie to żeby coś z nimi było nie tak, ale ja w swoim życiu dla nich nie umiałem znaleźć miejsca.

 

Honorowo wspominam o ATH-SR5 za ich fantastyczny stosunek jakości do ceny.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zakup - Focal listen wireless.

Najlepszy zakup 2 - Hykker Headset innymi słowy Xsound H5. Genialnie grające słuchawki za 24,99zł.

Mieszane uczucia - duży zawód - Sony WF1000XM3 i WH1000XM3.

Zakup po którym całkowicie odechciało mi się SONY  - Sony XB900N. Dzięki bogu udało się ten syf zwrócić.

Zakup - pozytywne zaskoczenie - Stary FiiO Q1

Zakup mieszane uczucia - Sabaj D3

Zakup/ przypomnienie starych czasów i jednocześnie zawód - Takstar Pro 80V2

Zakup - pozytywne zaskoczenie - Radsone ES100

Zakup - duże pozytywne zaskoczenie - MOZOS MBLHD

Zakup - ogromne zaskoczenie jak to gra po USB - Xduoo XQ50. Jako DAC gra absolutnie świetnie. 

 

Tyle mi narazie przyszło do głowy odnośnie słuchawkowych gratów. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakup (the best) - 18 żyłowy\zasilający Johnysa pod DAC-80

Zakup (najlepszy) -  Tellurium Ultra Blue

Zakup (pozytywne zaskoczenie) -  doki DIRAC i DIREM.

Zakup (mieszane uczucia) - REL T7i (nie wygrzany jeszcze i  nie skonfigurowany)

Zakup (rozczarowanie) - Chord odyssey 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jd1210 napisał:

 

Zakup (rozczarowanie) - Chord odyssey 2

 

Co z nim nie tak? Ja go miałem i muszę przyznać że to jeden z najlepszych kabli w tej cenie jakiego słuchałem. Sprawdził się w 4 systemach (u kumpli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Co z nim nie tak? Ja go miałem i muszę przyznać że to jeden z najlepszych kabli w tej cenie jakiego słuchałem. Sprawdził się w 4 systemach (u kumpli).

Technicznie bez zastrzeżeń ale jakieś sztuczne to brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_mczyli co, O2 w dzisiejszych czasach nie przejdzie?

 

AudioQuest NightHawk.

 

A tak na serio, w kwestii tematu, to u mnie wyszło nieco przewrotnie i chyba mogę połączyć najlepszy zakup z najgorszym. A bohaterem są - eureka - Ultrasone Edition 9. O podwójnej osobowości. I tak:

 

Bohater negatywny - dotarły do mnie niestety walnięte. Niby słychać było klasę i starannie skomponowane brzmienie, ale jednocześnie coś było z nimi nie tak. Wzmacniacz trzeba było odkręcać głośniej niż zwykle, do tego dziwny głuchy przydźwięk na średnicy, no i coś tam do końca nie stykało z balansem. 

 

Słowem, jak to mówią młodzi ludzie - masakracja.

 

Na szczęście Niemcy naprawili te jedne z pierwszych hi-endowych słuchawek na świecie. Są u mnie od początku września i z każdą godziną grają coraz lepiej. Nudzą mi się już pomału banały audio-świata; nie chcę więc kolejny już raz pisać o jakimś wybitnym połączeniu ognia z wodą, czy innym niebywałym zespoleniu muzykalności z analitycznością. Nie wiem też, czy one oddają muzykę tak, jak życzył sobie tego dany artysta. Byłoby to trudne do ustalenia w przypadku, kiedy słuchany repertuar składa się z wielu owych wykonawców, spośród których niektórzy grają i śpiewają zza grobu. Być może kiedyś uda się to w jakiś sposób rozstrzygnąć, a na razie mogę napisać tylko tyle, że Edition 9 są bardzo ciekawie zestrojone i takie wyjątkowo w dobrym guście. Nie wiem, czy wyszły im tam one przez przypadek, czy nie, w każdym razie ja te Ultrasone bardzo lubię i nie dziwię się, że nowe 7 rozeszły się na pniu.

 

#bohater_pozytywny

 

Wzorując się trochę na znanym i lubianym programie telewizyjnym pora też na wyróżnienia. Pierwsze to za ostatnie modyfikacje mojego toru audio w Ear Stream. Jak pierwszy raz posłuchałem DAC'a i wzmaka po krótkiej rozłące, to pierwsze co mnie uderzyło to bas, wykop, wygar, energiczność, wulkaniczność brzmienia - zwał jak zwał. Bo poza tym to jest to co dobrze znam i od lat sobie cenię. Ale to wypełnienie i bas zaskoczyć by mogło malkontentów. W dużej mierze, wraz z autorskimi kablami zasilającymi @majkela, które same w sobie zasługują na drugie wyróżnienie w tej wyliczance, to właśnie ostatnie poprawki elektroniczne mają istotny wkład w to, jak całościowo te Ultrasone grają. Same słuchawki są bowiem wyjątkowo czułe na tor, o czym już nie tak dawno temu wspominałem. 

 

To takie najważniejsze sprawy. Między innymi dzięki powyższym, nie mam już takiego parcia na zmiany w sprzęcie jak kiedyś. Trochę też ograniczają mnie środki, nie ma co ukrywać. Tym bardziej cieszy to, że w porównaniu do różnych popularnych tu i ówdzie klocków audio nie trzeba wydać majątku żeby się cieszyć dobrym sprzętem, w czym utwierdzają mnie tylko niedawne wpisy użytkownika @Zydek. Szacun!

 

Poza tym, słuchałem Hifimanów HE-560 z pierwszej rewizji i jakkolwiek z początku mnie zaskoczyły na plus, tak im dalej w las, tym jednak zaczęły wychodzić różne kwiatki i ostatecznie nie przekonałem się do nich jako do tej jedynej pary. Przyznać jednak muszę, że w cenach, w których latają ostatnio używki, to bardzo ciekawy zakup był. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2019, to rok, w którym na poważnie zainteresowałem się audio. Kupiłem pierwszy odtwarzacz i słuchawki za więcej niż "stówkę", nauczyłem się czym się różni DAP od DACa (heh, śmieję się z tego do tej pory), czym jest mityczne V, czym neutralność a czym naturalność. Najlepsze audio zabawki jakie nabyłem w tym roku to (w kolejności od największego WOW):
Shozy Alien+

IMR R1 Zenith
Final E1000


Cel na przyszły rok to skompletować stacjonarne audio, odpocząć od doków :)


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony XBA N3. Dzisiaj już nie pamiętam jak na nie wpadłem ale jestem wdzięczny sobie, że je kupiłem. Świetny dźwięk, dużo wyższa półka niż wszystko inne co słuchałem do tej pory (np. FH5, E1, Zenith). Aż dziwi mnie to, tak samo jak w przypadku E1 na świecie, że jest o nich tak cicho i mało opinii. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zakupy za kilka dyszek, były i takie za kilka tałzenów, ale nagroda dla najlepszego zakupu wędruje do Radosne ES100. Największą frajdę dały i dają mi natomiast pierwsze kupione przeze mnie "głośniki", czyli Fluid Audio FX8. Najlepszy stosunek jakość/cena - TRN V90, kupione jakoś za 90 zł. Piękne czasy dla maniaków audio i muzyki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Iem:

 

Pierwszy efekt wow na początku roku to FH5

Potem Andromedy

 

Ale w kategorii IEM: kse1200 które po prostu pozamiatały i już w IEM w ogóle niczego już nie szukam.

 

Wyróżnienie: nx7 od nicehck - w tej cenie bez konkurencji. Piezo robi swoje.

 

Porażka: DB3 od nicehck. Miało być podobne granie a wyszło jak zwykle...

 

Słuchawki:

Ethery 1.1 - najlepsze w przedziale do 4500zl. Wygryzly je dopiero Emperyan duzo5, dużo droższe. Wyróżnienie dla Clear które nadal dają radę i silnie reprezentują u mnie dynamiki

 

Zamknięte- Z1R. Po długich poszukiwaniach dla mnie nie ma lepszych.

 

Wyróżnienie: NightOwl. Niech będzie. Należy im się. Oraz d7200 które długo trzymały się jako porządne zamknięte. Pozamiatane dopiero przez z1r.

 

Porażka: He6se i he-560 hifiman. Wykonanie do dupy, grają gorzej niż powinny. Nie moja bajka

 

Grajki i sprzęty przenośne:

Sr15 - pozamiatał. Po cenie w promo nie ma wg mnie konkurencji. Przy czym ja muszę mieć tidal offline.

 

Hugo2 - nadal tęsknię. Rewelacja.

 

Rozczarowanie: chord mojo. Bardzo mi nie podszedł ale nie neguję go. Po prostu nie moje granie.

 

Stacjonarnie:

Bez dwóch zdań rme adi2dac. W jego przedziale cenowym wg mnie bez konkurencji. Pode mnie bo potrzebuję też i dziurki cichej pod IEM.

 

Wyróżnienie: combi ifi iDSD pro + ican za finalne granie u mnie. Endgame? Z drugiej strony - cenowo to się nie broni...

 

Streamery:

Masz Roon? Bierz Metrum Acoustics baby ambre lub ambre.

Lepiej w tym przedziale cenowym się nie da.

 

 

Inne:

Es100 radsone - ograł wszystkie btr, kabelki kz itp. W bluetooth to mój Endgame i się tego nie wyprę. Nawet z poważnymi słuchawkami daje radę. Na, czasem służy mi jako źródło pod kse1200. Taki to zawodnik.

 

Custom tips od Custom Art. Masz już swoje wybrane IEM to biegnij do Piotra robić customy. Koniec kropka. Żadne tipsy Ci tego nie dadzą.

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie zakup roku:

1. Feliks Audio Echo + ATH ADX 5000 ( bardzo dobry wzmacniacz, w tym zestawieniu wyparł phasemation EPA 007 )

2. Hegel HD 30 (święta przestrzeń, głębia, klarowność i analogowa barwa dźwięku )

 

Najgorszy zakup:

1. FA D8000 (po czasie zachwyt mija i zaczynają męczyć dźwiękowo i fizycznie, w tej cenie to nieporozumienie )

2. Chord Qutest (techniczne, męczące brzmienie )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xtpppp napisał:

1. FA D8000 (po czasie zachwyt mija i zaczynają męczyć dźwiękowo i fizycznie, w tej cenie to nieporozumienie )

 

I ja się z tym niestety zgodzę, swoje sprzedałem z ulgą. 😕

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności