Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Album a.d. 2019


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Compton napisał:

 

Współpraca Preisner, Gerrald i Wania - Melodies Of My Youth

melodies-of-my-youth-b-iext55353756.jpg

 

Bardzo dobra muzyka Preisnera, rewelacyjne wykonanie Wania, ale "prawdziwa robotę" robi głos Lisy Gerrald.

 

 

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd że dopiero w tym roku, ale odkryłem Tedeschi Trucks Band. Wraz z genialnym albumem "Signs" trafili w moje gusta na 100%

 

 

No i świetny wręcz powiedziałbym prog-countrowy pop album Mirandy Lambert. Słucham go ostatnio na okrągło:P

 

A już całe lata czekania na nowego Candlemass (The Door to Doom), który wyszedł w końcu w tym roku :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki zły nie był ten 2019 rok. Był Tool, była Beth Hart, dla mnie niesamowity Rival Sons, był też może nie taki świeży Rammstein, całkiem niezły album Thelena, Lebowskiego i jego Galaktyki nieźle się słuchało, Soen nie zawiódł, mięta Alicji Merton nie była zła, otrzymaliśmy  Fear in a Handful of Dust (Amon Tobin), wspominanego Preisnera w kooperacji m.in z Lisą nie przemilczę, wg mnie świetną płytę wydał Foy Vange,  Iggy Pop też się postarał, przyjemnie słuchało się panią Lou Doilin, rozczarowanie poczułem słuchając Ghosteen ale ogólnie nie był zły,  Mettavolution nieraz przesłuchaliśmy z córką i wciąż do niej wracamy no i Volbeat.

Nie ma co narzekać.

Pogoda w tym roku była taka se (nie dopasowała się do moich urlopów).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok upłynął mi pod znakiem odkrywania jazzu w jego najróżniejszych formach.

I tak, gdybym miał wybrać album (niekoniecznie wydany w tym roku), który zrobił na mnie największe wrażenie, byłyby to:
The Necks - Athenaeum, Homebush, Quay & Raab

Niesamowite przeżycie. Improwizowane, oparte na repetycjach, o iście post-rockowych proporcjach niosą tak ogromny ładunek emocji, czyli tego co najważniejsze w muzyce. Zdecydowanie będę przyglądał się ich dalszej działalności, jak i zgłębiał ich dotychczasową dyskografię.

 

Z rzeczy wydanych w tym roku:
Yazz Ahmed - Polyhymnia
Najczęściej słuchany album a.d. 2019. Ten arabski klimat, poszukiwanie własnego brzmienia, nienaganne umiejętności muzyków, Zagrało wszystko. Zdecydowany Album Roku :) (I ta okładka, gdyby ktoś się zastanawiał co przedstawia, jest to Malala Yousafzai, warto poczytać)

Burial - Tunes 2011 to 2019
Tak, jest to kompilacja wydanych wcześniej EP. Ułożone w kolejności przez samego artystę rysują się bardziej jako pełny album, z ciągiem przyczynowo skutkowym, aniżeli zlepek utworów już znanych. A sama muzyka, cóż, najlepsza elektronika jaką można znaleźć w kończącym się roku.

The Caretaker - Everywhere At The End Of Time Stage 6

Album zamykający gigantyczny projekt, uosabiający demencję. Pierwsze albumy to kolaż starych jazzowo, orkiestrowych utworów, które z czasem stają się coraz bardziej rozmyte, poprzestawiane. Na koniec zostajemy z tym...

I jest to na swój sposób piękne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze dodam grudniowe odkrycie.

W sumie to Dominik Wania dla mnie zdominował ten wątek.

Razem z Preisnerem stworzywli dwa gienialne albumy w tym roku.

O pierwszym pisałem w pierwszym poście, drugi to równie znakomity, choć bez głosu Elisy, Twilight

res_5b3d2f1da94f8f83167ff16d746728a0_full.jpg

 

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie.

Do odkrywania nowej muzyki najlepszy jest imho spotify, ale jakość jest najgorsza, brak opcji bezstratnej.

Tidal ma masters, czyli wysokie bitrate, ale biblioteka nieco mniejsza, profil muzyczny głównie dla Murzynów, sugestie z dupy.

Deezer ma jakość cd i moim zdaniem plasuje się pośrodku jeśli chodzi o sugestie i funkcjonalność.

Tak że jako narzędzie do odkrywania muzyki polecam Spotify, a jako źródło muzyki Tidala jeśli lubisz hiphopy i inne takie, albo deezera jeśli nie przepadasz.

 

Edit: Weź sobie na próbę spotify z reklamami, zobaczysz jaką mają bibliotekę. Albo odżałuj 2 dychy. Ja mam konta na wszystkich 3, ale chyba zrezygnuję z Tidala...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności