Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana Aune E1 + 250zł na Fiio FH5 (czy warto?)


Schatzi

Pytanie

Witam, otóż jestem aktualnie w posiadaniu doków AUNE E1, które to łączę z IBASSO DC02. Są dla mnie świetne, ale zastanawiam się czy jest sens szukać czegoś lepszego. I tutaj pytanie. Czy warto? Powiem szczerze, że na oku mam Fiio FH5, jednakże kwestia jest taka, że byłaby to wymiana AUNE E1 + dopłata z mojej strony rzędu 250zł. Warto? Czy jednak różnicy jakiejś wielkiej nie zauważę? Dodam, że audiofilem raczej nie jestem, chociaż chyba zaczynam nim być ;) Także liczę na wybicie mi tego pomysłu z głowy bądź przekonanie mnie, że warto je wymienić na Fiio FH5.

 

 

pzdr ;)

Edytowane przez Schatzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja wręcz przeciwnie, FH5 mają o wiele więcej powietrza, większą scenę, zejście basu, rozdzielczość. Grają, jak słuchawki z najwyższej półki, czyli swobodnie, poza głową, co uważam za bardzo duży plus, zważywszy na różnicę w cenie, w której można je kupić obecnie. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze, czyli fifty fifty - albo się spodobają, albo nie. Nie wiem czy ryzykować. Szczerze nabyłem teraz ponownie nauszne Sony WH-1000XM3 (miałem je już kiedyś, ale sprzedałem względem AUNE E1) jednak udało mi się nabyć je w miarę atrakcyjnej cenie to zobaczę czy się przydadzą... Druga sprawa, że chciałbym przetestować też jakieś fajne bezprzewodowe doki -tudzież myślę o WF-1000XM3...😤

P.S Zmieńmy delikatnie treść wątku. Zamiast Fiio FH5 póki co zainwestuję w parę słuchawek TWS. Co polecacie? Z tego co słyszałem - nie ma sensu pakować hajsu w WF-1000XM3, ponieważ po nowym roku wyjdzie coś nowszego, mniejszego wymiarowo i oczywiście lepszego.

 

Znalazłem alternatywę słuchawek TWS - ponoć bardzo polecane Mpow T5. Chyba, że znajdę coś jeszcze lepszego w bardzo dobrym stosunku jakości co do ceny. Chciałbym, aby te pod BT grały mi mniej więcej podobnie do moich Aune E1. Po prostu żeby nie brzmiały tandetnie porównując je bezpośrednio. Kwestia taka czy jest sens wydawać powiedzmy 600zł na WF-1000XM3 - czy też lepszym wyborem będzie zainwestować w tańsze, alternatywne TWS np. w podane przeze mnie Mpow T5 (te w cenie lekko ponad 200zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O FH5 zapomnij, dopóki nie przetestujesz ich porządnie szczególnie podczas chodzenia. Maja bardzo krótka i gruba tulejkę, przez co wielu ma kłopot z aplikacja lub wypadaniem z ucha. Co więcej są zestrojone na planie W. Każde pasmo jest wyciągnięte wiec bardzo mocno pofalowane. Robią dobre wrażenie, ale jakości tam nie ma zbyt wiele. Poczytaj np. o Ikko Oh10 lub IMR

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia aplikacji to albo trafisz albo nie, ja mam to szczęście że trafiłem.

 

Tak są strojone na W, ale to też kwestia źródła. Wymagają synergii jak wszystko. Z sony serii A grają dobrze, natomiast z ZX sq jest lepsze ale nie ma takiej frajdy.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Przrobiłem trochę TWSów i zatrzymałem się dopiero na Sabbat e12 ultra, przestałem dalej szukać emoji111.png

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Porownywales moze z WF 1000XM3? Myslisz, ze jakosc dzwieku moze byc lepsza itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności