Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przenośny DAC + AMP do ~200zł


Kertoip007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam DACa ze wzmacniaczem do telefonu (OnePlus 7T Pro) + laptopa.

Używany będzie głównie z Zero Audio Carbo Tenore, HyperX Cloud pierwszej generacji, KZ ZS6. W najbliższym czasie planuję kupić jakieś pełnowymiarowe słuchawki, może Blony B8.

 

Myślałem o iBasso DC02 lub Mezu HiFi DAC Pro, ale znalazłem Fiio BTR3 na aliexpress za ~187zł z kuponem rabatowym.

Duża jest między nimi różnica jakości dźwięku? Jak z różnicą jakości dźwięku między BT a USB w BTR3?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2019 o 13:46, wfmsiekierka napisał:

Coś takiego?

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-CID99-IDCR0q8.html

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Przez ten opis przetłumaczony chyba przez Google Translate to wygląda jak scam.

Wolałbym kupić coś ze sprawdzonego sklepu z Polski/Europy, ewentualnie Aliexpress.

Polecacie jakiś przenośny DAC/AMP do telefonu i laptopa?

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 23:31, Kertoip007 napisał:

Cześć,

 

Szukam DACa ze wzmacniaczem do telefonu (OnePlus 7T Pro) + laptopa.

Używany będzie głównie z Zero Audio Carbo Tenore, HyperX Cloud pierwszej generacji, KZ ZS6. W najbliższym czasie planuję kupić jakieś pełnowymiarowe słuchawki, może Blony B8.

 

Myślałem o iBasso DC02 lub Mezu HiFi DAC Pro, ale znalazłem Fiio BTR3 na aliexpress za ~187zł z kuponem rabatowym.

Duża jest między nimi różnica jakości dźwięku? Jak z różnicą jakości dźwięku między BT a USB w BTR3?

 

Dzięki!

Do słuchawek wymienionych przez Ciebie ( nie słyszałem tylko Tenorów) zbędne jest podpinanie pod wzmacniacz. Wg mnie BTR3 w tej cenie będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Nie znajdziesz innego sprzętu w tej cenie z dekodowaniem wszystkich kodeków BT. Jakość dźwięku jest moim skromnym zdaniem bardzo dobra. Mam BTR3 z ali jeszcze gdy w Polsce nie był dostępny i wiem, że następny będzie BTR5. Nie kupię na pewno ES1000.

I nie zastanawiaj się zbyt długo bo zaraz zniknie a BTR5 to już 139$, więc 3x drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Cloudy zyskują na wzmocnieniu. z telefonu grają, no ale Audeze też zagrają z telefonu. mimo wszystko to są duże słuchawki i więcej prądu pomaga w kontroli dźwięku

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro54 napisał:

Do słuchawek wymienionych przez Ciebie ( nie słyszałem tylko Tenorów) zbędne jest podpinanie pod wzmacniacz. Wg mnie BTR3 w tej cenie będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Nie znajdziesz innego sprzętu w tej cenie z dekodowaniem wszystkich kodeków BT. Jakość dźwięku jest moim skromnym zdaniem bardzo dobra. Mam BTR3 z ali jeszcze gdy w Polsce nie był dostępny i wiem, że następny będzie BTR5. Nie kupię na pewno ES1000.

I nie zastanawiaj się zbyt długo bo zaraz zniknie a BTR5 to już 139$, więc 3x drożej

Niedługo będę myślał o zakupie pełnowymiarowych słuchawek i nie chciałbym sobie ograniczać wyboru poprzez brak wzmacniacza.

Ponadto, nie przeszkadza mi przewodowość adapterów usb-c dac -> 3.5mm jack.

Z tych powodów chciałbym takiego dac+amp. Zastanawiam się głównie nad iBasso DC02 (nie mam zbalansowanych słuchawek, żeby wziąć DC01) oraz Meizu HiFi DAC Pro - chyba najbardziej mnie przekonuje. Czy jest może coś lepszego niż to co rozważam?

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np Meizu HiFi Dac Pro kosztuje więcej niż BTR3, funkcjonalnie niestety nie dorównuje BTR3. Ale twoje pieniądze twój wybór. Za 20 $ może i byłby konkurencyjny ale za prawie 50 $ już nie, bo w tej cenie dostaniesz na ali lepszy sprzęt np taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Np Meizu HiFi Dac Pro kosztuje więcej niż BTR3, funkcjonalnie niestety nie dorównuje BTR3. Ale twoje pieniądze twój wybór. Za 20 $ może i byłby konkurencyjny ale za prawie 50 $ już nie, bo w tej cenie dostaniesz na ali lepszy sprzęt np taki

Meizu HiFi Dac Pro jest za 40$ na Aliexpress, czyli w przeliczeniu <155zł. BTR3 kosztuje ok. 190zł, więc nie jest tańszy.
Ten sprzęt co podlinkowałeś byłby fajny do podłączenia przy biurku, ale mi zależy też na tym abym owy dac mógł włożyć do kieszeni i cieszyć się dobrą jakością muzyki podróżując komunikacją miejską.

Nad BTR3 cały czas myślę, ale brak wzmacniacza mnie powstrzymuje przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brak wzmacniacza? Przecież on ma wzmacniacz i wszystkie wymienione słuchawki napędzi bez problemu. Wiem co mówię po półtora roku użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności