Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern SA700 + T9iE IEMs + Bonus


ithilstone

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki firmie MP3Store.pl zawitała u mnie mała paczuszka ze sprzętem do recenzji

Miał przyjść DAP "nowość" i jakaś niespodzianka

Ku mojej nieopisanej uciesze przyszedł AK SA700 (dostępny po nowym roku) i nie jedna a aż dwie niespodzianki ;]
Astell&Kern T9iE i Campfire Audio Solaris

 

SA700 jest tak świeży ze przyszedł "golas" bez finalnego opakowania i akcesoriów.

Co w zupełności mi nie przeszkadza - kabelków usb3.0 u mnie dostatek a instrukcja już jest dostępna na stronie AK jako pdf.

Zresztą ta ostatnia okazała się zbędna - Dap jest z tych bardzo intuicyjnych - Każdy kto miał okazję bawić się dowolnym telefonem na Androidzie  

nie będzie miał problemów

 

Recenzje już nie długo - dzisiaj tylko relaks przy dobrej muzyce 

 

TOM_9053.jpg

TOM_9070.jpg

TOM_9063.jpg

Edytowane przez ithilstone
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kompletne urwanie głowy wiec dopiero wieczorkiem mogłem zasiąść do odrobiny relaksu przy muzyce 

Wiec będzie króciutko:

- SA700 jest ciężki - czy to dobrze czy źle to kwestia gustu - ja wolę czuć że mam coś przy sobie.

A propos "przy sobie" w instrukcji jest wyraźne ostrzeżenie ze dla bezpieczeństwa ( tylko nie napisali czy użytkownika czy sprzętu)  

DAPa należy nosić najmniej 5mm od ciała - pierwszy raz widzę takie ostrzeżenie ale tez pierwszy raz przeczytałem instrukcje od AK od deski do deski ;] 

- Najnowszy FW 1.07 wgrał się bez najmniejszego problemu - z wizualnych spraw zmienił sie ekran przy zmianie głośności - teraz jak na fotce jest 

- Tidal w wersji 1.8 działa bez najmniejszych problemow - ale jak ekran wygaśnie to po ponownym wyłączeniu wszystko czasem wraca do głównego ekranu 

( nie widzę jeszcze związku przyczynowo skutkowego - może uda mi się rozgryźć dlaczego tylko czasem i jak tego unikać) 

- SA700 napędza Hifiman Anandę z 3.5 SE bez większych problemów (nie mam kabelka 2.5 balance na jacki 2.5 mono )

- T9ie  przez 2.5 bal. są ciekawą propozycją ( więcej o nich opowiem w recenzji)

 

Jutro testy innych słuchawek, IEMów i Bluetooth'a ( z Audeze Mobius i Ananda BT) 

 

jWyvdf6.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i życie pisze własne scenariusze...

Miałem spędzić przerwę Świąteczną na spokojnie recenzując sobie nowe zabaweczki niestety choroba pokrzyżowała plany

Jak mnie dopadło na Wigilię to dopiero 3ciego doszedłem do siebie... 

A zabawki musza wracać... i to jutro z samego rana ;[ 

Ostatnie 3 dni spędziłem łącząc nadrabianie zaległość z intensywnym odsłuchem SA700 i T9ie oraz na szybkim testowaniu/ porównywaniu z tym co miałem pod ręką

 Tak się z tym wszystkim zamotałem że dopiero teraz przy pakowaniu uświadomiłem sobie że nie zrobiłem żadnych fotek - Wiec na szybko mini sesja komórką, na drukarce, wiec jakość tez pozostawia wiele do życzenia... ale jakiś ogląd to daje.

 

Co brało udział w przyśpieszonych testach

DAPy itp:

AK AS700

Hifiman R2R2000 Black

Cayin i5

RHA DACAMP L1 (jako źródło Moto G5+ przez USB)

 

xT6QTB5l.jpg

 

IEMy itp

AK T9ie

Campfire Solaris

Hifiman RE2000 i RE800

VE ZEN

Meze 12 Classic

 

5gdMbBcl.jpg

 

Jestem dużym fanem pojedynczych DD wiec byłem bardzo zainteresowany jak wypadną na tym tle Solarisy (3BA + 1DD)

Niestety zaraz po ich przyjeździe musiały wrócić do Łodzi - co prawda wróciły przed samymi świętami ale choróbsko nie dało się nimi nacieszyć, spędziłem z nimi najmniej czasu a szkoda - może jeszcze kiedyś znowu się uda ;] 

 

Fullsize i BT

 

Hifiman: Ananda, HE1000SE, Ananda BT

Audeze Mobius

Beyerdynamic DT990 Pro 250 Ohm

 

BRleSF6l.jpg

0FwcGiPl.jpg

NGpcqw8l.jpg

fbgJTnil.jpg

 

 

Za jakość fotek jeszcze raz przepraszam...

 

Z całego weekendu mam sporo notatek więc tekst recenzji napiszę w najbliższych dniach 

Mam nadzieje opublikować do piątku ;] 

 

Jeśli macie jakieś pytania będę się starał odpowiadać na bieżąco

Edytowane przez ithilstone
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, euter said:

Ja mam pytanie niezwiązane z Dapem Astella. Czy mógłbyś w wątku Hifimana wrzucić wrażenia z odsłuchu Anandy BT - i np. porównanie do kablowej wersji? 🙂

Bedzie porównanie ale pod koniec miesiąca - na szybko to jesli ktos ma nadajnik BT z LDACkiem to jest to naprawdę ciekawa propozycja. I co ciekawe nie ma większych różnic w porównaniu do zwykłych i to przez LDAC jak i po kabelku USB z PCta.

2 hours ago, westberg said:

Gdyby Kolega wyzdrowiał, to mógłby napisać dwa słowa o sprzęcie?

? Dwa slowa tylko jakie te dwa slowa i o ktorym konkretne 😎

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ithilstone napisał:

Bedzie porównanie ale pod koniec miesiąca - na szybko to jesli ktos ma nadajnik BT z LDACkiem to jest to naprawdę ciekawa propozycja. I co ciekawe nie ma większych różnic w porównaniu do zwykłych i to przez LDAC jak i po kabelku USB z PCta.

? Dwa slowa tylko jakie te dwa slowa i o ktorym konkretne 😎

 

No, o tym Astellu, jakby Kolega mógł, to byłoby fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Loke13 said:

No jak gra ten sa700 wzgledem r2r2000? Duza różnica?😋

Trochę ciężko odpowiedzieć - jak sie ma szczęście i malo czule IEMy to r2r2k to bajka dzwiekowo np re2000 po 4.4 na super low gain albo low gain choc to potrafi juz szumiec - r2r2k i Solarisy sa całkowicie nieużywalne nawet na najniższym ustawienu szumi tak ze nie da sie sluchac... Pod tym względem i w zasadzie pod kazdym innym: UI, bateria, ekran szybkość działania sa700 bije r2r2k na glowe. Z pełnowymiarowymi  w miare czulymi sluchawkami jesli chodzi o dzwiek to r2r2k ma spora przewage ale cala reszta wad zostaje... No i różnica ceny robi swoje - pewnie gdyby brac pod uwage r2r2k red mozna by sie zastanawiac ale jesli ktos szuka DAPa tylko do IEMow to z tej dwójki sa700 jest znacznie ciekawsza propozycja Jak ktos ma juz re2000 i je kocha jak ja i jest w stanie wybaczyc cala dluga liste wad r2r2k to ciagle sa700 jest pewnie ciekawsza propozycja 😎

Jak ktos juz ma r2r2k i chce miec tylko jeden dap... Tu bym sie wachal a jak ktos ma zasobny portwel to moze kiac oba i problem z glowy

 

Co ciekawe polaczenie sa700 i he1000se bardzo mi przypadło do gustu. 

 

Wiecej wieczorem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności