Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki z Rosji


wegiel21

Pytanie

Cześć

 

Czy ktoś z Was wie może jakie mogą być opłaty celne za słuchawki z Rosji o wartości 2600 zł i wysyłce ok 170 zł a może jest gdzieś jakiś prosty kalkulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem taką przygodę ze słuchawkami Kennertona.
Jechały do mnie bezpośrednio z ST.Petersburga i skończyło się na braku opłat.

 

Oni zadeklarowali coś kolo 150€. 
Słuchawki zatrzymano dwa razy do oclenia, ale ostatecznie przyjechały bez niczego.

 

Jakiś czas później powtórzyłem manewr wysyłając do Rosji i też przeszło jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Kamilolo napisał:

Miałem taką przygodę ze słuchawkami Kennertona.
Jechały do mnie bezpośrednio z ST.Petersburga i skończyło się na braku opłat.

 

Oni zadeklarowali coś kolo 150€. 
Słuchawki zatrzymano dwa razy do oclenia, ale ostatecznie przyjechały bez niczego.

 

Jakiś czas później powtórzyłem manewr wysyłając do Rosji i też przeszło jak należy

A wiesz może z jakiego poeodu chcieli je clić i czemu tego nie zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Kamilolo napisał:

Pojęcia nie mam dlaczego chcieli clić. Nie otrzymałem wyjaśnień.

 

Dowiadywałem się na poczcie i w przypadku elektroniki jest dosyć łatwo zamawiać stamtąd.

Trzeba tylko precyzyjnie (i po angielsku) opisać przesyłkę.

Tzn jakie inf powinny być tam zawarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Na audio nie ma cła jako takiego. Kiedyś jak z Rosji chciałem głośniki sprowadzić to zapoznałem się z teryfikatorem (polecam ;) ). Jedyne co mogą dołożyć to VAT (i to na 99,9% zrobią) i tzw. opłatę manipulacyjną.

Ale vat w Rosji to o ile się nie mylę 20% więc wyrównanie do naszego 23% vat'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, wegiel21 napisał:

Ale vat w Rosji to o ile się nie mylę 20% więc wyrównanie do naszego 23% vat'u?

i ok 40 pln opłat manipulacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Na audio nie ma cła jako takiego.

 

Z tym brakiem cła na "audio" to trochę się rozpędziłeś. Oczywiście słuchawki wg taryfikatora Isztar (8518 30) są w stawce 0% ale już urządzenia w zależności od funkcjonalności startują od 1 do nawet kilkunastu procent. Duże znaczenie ma możliwość rejestracji audio bo tutaj może być cło nawet ok 11-13%

 

18 godzin temu, wegiel21 napisał:

Ale vat w Rosji to o ile się nie mylę 20% więc wyrównanie do naszego 23% vat'u?

 

Importujesz towar z kraju trzeciego do EU, w tym wypadku Polski zatem płacisz pełen VAT. Nie ma wyrównań.

 

20 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czy ktoś z Was wie może jakie mogą być opłaty celne za słuchawki z Rosji o wartości 2600 zł i wysyłce ok 170 zł a może jest gdzieś jakiś prosty kalkulator?

 

Oficjalna przeglądarka taryfowa: https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Browser?lang=PL&date=20191211

Cło na słuchawki z Rosji jest w stawce 0% ale VAT już płacisz od wysyłki i towaru + koszty obsługi w zależności czym wysłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Z tym brakiem cła na "audio" to trochę się rozpędziłeś. Oczywiście słuchawki wg taryfikatora Isztar (8518 30) są w stawce 0% ale już urządzenia w zależności od funkcjonalności startują od 1 do nawet kilkunastu procent. Duże znaczenie ma możliwość rejestracji audio bo tutaj może być cło nawet ok 11-13%

 

 

Importujesz towar z kraju trzeciego do EU, w tym wypadku Polski zatem płacisz pełen VAT. Nie ma wyrównań.

 

 

Oficjalna przeglądarka taryfowa: https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Browser?lang=PL&date=20191211

Cło na słuchawki z Rosji jest w stawce 0% ale VAT już płacisz od wysyłki i towaru + koszty obsługi w zależności czym wysłane.

Czyli sprzedający w Rosji płaci vat i nabywca znajdujący się na terytorium UE w tym przypadku Polska też płaci? Wiec prsykładowe słuchawki w cenie 2550 plus wysyłka 200 daje 2750 zł plus 23% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czyli sprzedający w Rosji płaci vat i nabywca znajdujący się na terytorium UE w tym przypadku Polska też płaci? Wiec prsykładowe słuchawki w cenie 2550 plus wysyłka 200 daje 2750 zł plus 23% ?

 

Nie potrzebnie zaprzątasz sobie głowę strukturą podatkową z kraju z poza EU. Towar wchodzi na terytorium EU i należą się opłaty celne jak np. cło i vat. Nigdy nie wnikałem jak działa bilans podatku vat w Rosji ale to dość uniwersalny podatek w zasadach zatem jak już interesuje Cię przedsiębiorca z Rosji to pewnie tak jak u nas przy zakupie towaru/imporcie płaci VAT a przy sprzedaży go odlicza - vat naliczony/należny - bilans się zgadza, państwo zyskuje, dziurę budżetową łata różnicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności