Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling Q1


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zauważalnie większy i cięższy, dzięki czemu lepiej się go trzyma w dłoni. Mi odrazu w oczy rzuciła się dużo lepsza płynność działania i responsywność ekranu na dotyk niż w M0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Jest zauważalnie większy i cięższy, dzięki czemu lepiej się go trzyma w dłoni. Mi odrazu w oczy rzuciła się dużo lepsza płynność działania i responsywność ekranu na dotyk niż w M0.

Jak to gra ... ?

Tylko przed i po odsłuchu wejdź pod chłodny prysznic. Potem napisz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Dostałem dziś pismo z urzędu celnego, że mam poinformować ich co jest w paczce oraz ile to coś kosztowało. Ciekawe ile będę musiał dopłacić do mojego Q1.

Skąd jesteś i przez jaki WER szedł do Ciebie? U mnie Warszawa i Lublin i żadnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Skąd jesteś i przez jaki WER szedł do Ciebie? U mnie Warszawa i Lublin i żadnych opłat.

 

Z Rzeszowa a paczka z WER Wa-wa trafiła do Przemyśla. Generalnie to j.ebany kabaret z tego wyszedł na miarę Barei. Celnik NIE ogarniał angielskiego w elementarnym stopniu, myślałem że usłyszę coś takiego: Szenzen? Nie ma takiego miasta, Szczecin, Suwałki, Szczytno to są, ale Szenzen to nie ma...

Jak znajdę chwilę to rozwinę temat, ale to pewnie po południu.

 

Było to tak:

dostałem wczoraj pismo z urzędu celnego, że mam podać informację co jest w paczce i za ile, dołączyć zrzuty ekranu. Więc wysłałem na podanego w piśmie maila print screen w png i dziś dostałem zwrotną wiadomość że ma być pdf. Wysłałem to samo w pdf i po chwili telefon dzwoni. Jakiś koleżka z urzędu celnego mówi mi że się nie dogadamy, bo nie załączyłem tego co chcieli (faktury zakupu) i nie podałem kosztów wysyłki. Więc mówię że na zrzucie z Kickstarter jest kwota zakupu i napis: free worldwide shipping, więc wysyłka była za darmo. Wygląda to tak:

 

Zrzut-ekranu-2020-03-5-o-21-08-53.png

 

Popatrzył i mówi że dobra, pcha dalej i jak coś to będzie dzwonił. Za 3 minuty dzwoni znowu i mówi że mu się nie zgadza, bo:

- podałem kwotę 79$ a on widzi na pdf z banku 71 euro. Więc tłumaczę że banki robią przewalutowanie z oryginalnej waluty na euro. Czyli 619HK$ to 79$ i około 71 euro. Pan załapał

Po chwili mówi że on widzi 525,100 HK$ na print screen, a na wydruku z banku jest 619 HK$ i mu się nie zgadza (już pewnie rączki zacierał że policzą VAT od tej kwoty i będzie premia). Tłumaczę mu jak działa Kickstarter i że jest to kwota którą firma musi zebrać żeby produkcję zacząć. Niech popatrzy na niebieską ramkę po prawej, tam jest kwota którą zapłaciłem i mu się wszystko zgodzi. Czyli zapłaciłem 619 HK$, tyle samo jest na kwicie z banku, że wysyłka gratis, i żadnych innych opłat nie było. Powiedział że już widzi i pcha dalej. Pół godziny później dostałem maila że dokumenty wystarczające i że puszczają na odprawę. Kabaret normalnie...

 

mały update:

właśnie sprawdziłem tracking i paczka ruszyła z Przemyśla do mnie, pojawił się taki status:

Zwolniono po kontroli celnej 2020-03-06 13:51 International Postal System

W poniedziałek powinna dotrzeć i będzie chwila prawdy - będę musiał dopłacić, czy nie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczoraj dotarł, dopłaciłem 89,90 zł opłat celnych. Gra fajnie, lepiej od M0, ale mam mieszane uczucia jeśli chodzi o gabaryty. Spodziewałem się że będzie mniejszy niż jest, taki trochę większy od M0. Wiem, były filmiki, fotki, porównania, ale jak go wziąłem do ręki to wielkość i waga mnie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Muszę powiedzieć, że to bardzo fajny DAP zestrojony po linii Shanlinga, czyli brzmienia dojrzałego, ocieplonego, bardziej analogowego, substancjalnego niż 0%tłuszczu-sterylno-analitycznego. Ale też bardzo mi się podobają w Q1 rozciągnięte wysokie tony. W sumie brzmienie dobrze wycenione, choć nie należy oczywiście oczekiwać tu audiofilskich uniesień z półki 2 tyś zł (!)

 

Odtwarzacz jest spory, takie 2 Sansy Sporty i odpowiednio ciężki bo obudowa jest z solidnego metalu (waży dokładnie 130 g bez etui), ale trudno odmówić mu stylowości i designu (tylko że te fotki marketingowe ewidentnie sugerują bardzo małego playera). Ekran jest spoko jak za te pieniądze, soft Shanlinga bardzo intuicyjny. No i jest to DAP a nie jakaś chińska zabawka jak M3K - tutaj jest High/Low Gain, jest ustawienie LO/PO, Digital Filters itd. itp., co od razu pokazuje, że producent wie z jaką grupą docelową ma do czynienia. Mi był właśnie potrzebny na LO bo wykorzystuję go głównie z myślą o źródle (tzn. ciepłym źródełku ;) )

 

Fajnie, że @Mayster popularyzuje u nas tę markę bo naprawdę warto i chociaż nie wiem kto tu kogo małpuje FiiO Shanlinga czy na odwrót, to jedno jest dla mnie pewne: Shanling robi to jednak lepiej, z większą gracją i z lepszym końcowym efektem

Edytowane przez blueme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 20:31, blueme napisał:

Muszę powiedzieć, że to bardzo fajny DAP zestrojony po linii Shanlinga, czyli brzmienia dojrzałego, ocieplonego, bardziej analogowego, substancjalnego niż 0%tłuszczu-sterylno-analitycznego. Ale też bardzo mi się podobają w Q1 rozciągnięte wysokie tony. W sumie brzmienie dobrze wycenione, choć nie należy oczywiście oczekiwać tu audiofilskich uniesień z półki 2 tyś zł (!)

 

Odtwarzacz jest spory, takie 2 Sansy Sporty i odpowiednio ciężki bo obudowa jest z solidnego metalu (waży dokładnie 130 g bez etui), ale trudno odmówić mu stylowości i designu (tylko że te fotki marketingowe ewidentnie sugerują bardzo małego playera). Ekran jest spoko jak za te pieniądze, soft Shanlinga bardzo intuicyjny. No i jest to DAP a nie jakaś chińska zabawka jak M3K - tutaj jest High/Low Gain, jest ustawienie LO/PO, Digital Filters itd. itp., co od razu pokazuje, że producent wie z jaką grupą docelową ma do czynienia. Mi był właśnie potrzebny na LO bo wykorzystuję go głównie z myślą o źródle (tzn. ciepłym źródełku ;) )

 

Fajnie, że @Mayster popularyzuje u nas tę markę bo naprawdę warto i chociaż nie wiem kto tu kogo małpuje FiiO Shanlinga czy na odwrót, to jedno jest dla mnie pewne: Shanling robi to jednak lepiej, z większą gracją i z lepszym końcowym efektem

 

ma equalizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, blueme napisał:

Bateria jedt spoko, ok. 20 godzin (przez kabel, bo oczywiście BT czy Wifi włączone będą drenowały bardziej)

 

Wielkie dzięki za info! 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Po krótkiej zabawie i odsłuchach tego Shanlinga mam mieszane uczucia. Dźwiękowo gra porównywalnie do mojego telefonu(Realme 8), ekran jest średnio responsywny, musialem kilka razy klikać żeby załapał i denerwujące jest pokrętło głośności, niewygodnie się je używa(wolałbym przyciski do sterowania głośnością) i też nie jest do końca precyzyjne bo jak kręciłem żeby zmniejszyć głośność, to raz zmniejszało by za chwilę  trochę zwiększyć głośność.

 

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turek2001 żeby mieć DAP z odczuwalną różnicą jakości dźwięku względem współczesnych obecnie sprzedawanych smartfonów to musisz zainwestować w używany lub nowy sprzęt powyżej tysiąca złotych, np. Shanling M3X, iBasso DX160... Lub kupić dobry dongle na usb-c

Takie są realia, jakość dźwięku smartfonów przez ostatnie 2-3 lata znacznie wzrosła głównie dzięki Qualcommowi który ciągle rozwija i poprawia parametry audio w swoich SoC oraz kościach Bluetooth...

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blueme napisał:

żeby mieć DAP z odczuwalną różnicą jakości dźwięku względem współczesnych obecnie sprzedawanych smartfonów to musisz zainwestować w używany lub nowy sprzęt powyżej tysiąca złotych, np. Shanling M3X, iBasso DX160... Lub kupić dobry dongle na usb-c

Takie są realia, jakość dźwięku smartfonów przez ostatnie 2-3 lata znacznie wzrosła głównie dzięki Qualcommowi który ciągle rozwija i poprawia parametry audio w swoich SoC oraz kościach Bluetooth...

Też tak uważam. Sam posiadam RealMe GT Yellow Racing i jestem zaskoczony jak dobrze gra on z mini jacka. Porównując do LG V30, to znacznie lepiej napędził mi moje IEM-y. Grają z niego mniej płasko, bas nabrał impaktu, brzmienie przyjemniejsze, no sam byłem zdziwiony i bez żalu oddałem mojego poczciwego LG-ka. Oczywiście dopiero później wpadłem na to, że QuadDAC nie działał z nimi na 100% swoich możliwości, dopóki nie podłączy się wysokooporowych słuchawek, lub nie oszuka go adapterem i stąd pewnie te różnice. Tak czy inaczej ten DAC w Qualcommach na prawdę robi robotę. Brzmienie bardzo przyjemne. Co do DAPów, to owszem, trzeba zainwestować, żeby odczuć wyraźną różnicę, ale są to już dosyć zaawansowane konstrukcję, z multiple-DAC, pełnym balansem itd, a do tego mogą też robić jako USB-DAC, bo oferują wyjścia liniowe, więc jest możliwość parowania ich ze wzmacniaczami. Jak widać, każdy sprzęt ma sens, zależy od tego, jak chcemy z niego korzystać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności