Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling Q1


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedziano właśnie model Q1.

 

Krótko mówiąc to taki M0 w obudowie stylizowanej na lata 50-te z fizycznymi przyciskami lub następca M1, jak kto woli. 

 

W przyszłym tygodniu ma wylądować na Kickstarterze. Dostępność w normalnej sprzedaży przewidziana jest na marzec.

 

Cena: 450-470 zł.

 

Specyfikacja:

 

Dimension: 75*62*16.5 mm

Screen: 2.7 inch 360*400 touch screen

System: MTouch OS by Shanling

Weight: about 136.8 g

DAC Model: ESS Sabre ES9218P

Battery Life: up to 21 hours (depending on usage)

Deep standby: up to 20 days (depending on usage)

Battery: 1100 mAh lithium battery

Charging time: 2 hours (depending on usage)

Charging connector: USB-C

Storage: up to 2 TB Micro SD card (purchase separately)

Audio Formats: APE, FLAC, ALAC, WMA, AAC, OGG, MP3, OPUS, WAV, AIFF, DSF, DIFF

Output: 3.5mm jack headphone output

Output power: 80 mW @ 32 Ohm

Output impedance: <0.2 Ohm

Channel separation: 76 dB

Recommended headphone impedance: 8-300 ohms

Frequency response: 20Hz ~ 40kHz

Distortion: 0.004% ( A-Weighting, Output 1KHZ 485mV)

Signal to Noise Ratio: 118dB ( A-weighting )

Ground noise : < 3.2 uV (HIGH GAIN) ( A-weighting )

<1.5uV ( LOW GAIN ) ( A-weighting )

Dynamic Range: >105dB

Hi-Res support: up to 384kHz / 32bit, DSD64 & DSD128

 

Q1 Family 800.jpg

Edytowane przez Mayster
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przedpremierowe recenzje są bardzo pochlebne, szczególnie jeżeli chodzi o jakość dzwięku. Lubiłem M0, a Q1 ma brzmieć wyraźnie lepiej od niego. Ja się skusilem, za taką cenę grzech nie brać. 

Pierwsza

Druga

Trzecia

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja luty 2020, do tego należy dodać nieuchronny poślizg...Dużo testówek wysłanych, więc przynajmniej co do dźwięku produkt już gotowy, a i UI prezentuję się dość sprawnie. Więc co? Kręcić hajp przez te 3+ miesiące żeby na Kickstarterze wpadło wielokrotnie więcej kasy niż potrzeba do uruchomienia masowej produkcji. Eh, gardzę takimi praktykami i szkoda, że Shanling się tego para zamiast po ludzku wypuścić ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym widzisz problem... że możesz go kupić zauważalnie taniej? Czy że 2-3 miesiące poczekać trzeba? Jak są preordery i normalny model sprzedaży to też nie dostaje się od ręki towaru, tylko od daty zapowiedzi może minąć lekko z miesiąc lub dwa.

 

Shanling celowo Q1 wrzucił na Kickstartera, żeby zainteresować nim inne grono odbiorców, niż dotychczas, a nie zbierać kasę, bo akurat to podejrzewam jedna z ostatnich rzeczy, którą by się kierowali. Sam design i sposób promocji tego modelu o tym świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę coś szybciej niż trochę taniej. Zamysłem Kickstartera było jednak zbieranie funduszy i dopracowywanie produktu wraz z oczekiwaniami społeczności, a tu mamy gotowy już niemal produkt, który faktycznie lepiej byłoby sprzedawać w preorderze około miesiąc wcześniej. Mam złe skojarzenia z Kickstarterem i większością produktów stamtąd wychodzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 miesiące, to dobry okres na dopracowanie - niejednemu grajkowi tego zabrakło, a Shanling będzie miał jakiś zwrot informacji z modeli testowych, więc zawsze lepiej niż tylko wewnętrzna kontrola jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wsparłem, 89$ wydaje się być świetną ceną za DAP o lepszej funkcjonalności od obecnych M0 i FiiO M5 ze względu na rozmiar, a i dźwięk może być nieco lepszy. Kartę obciążą dopiero jakoś w połowie stycznia gdy zakończy się kampania, jak widać cel już dawno osiągnięty. Wtedy też będzie można wybrać kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się załapałem na pierwszy koszyk za 79$. Właśnie miałem dylemat czy wziąć NW-A55 czy M2X jako upgrade M0, ale temat sam się rozwiązał. Q1 gra lepiej od M0, na baterii działa 2 razy dłużej, nie było się nad czym zastanawiać. To mój pierwszy zakup na Kickstarterze, mam nadzieję że się nie zawiodę. Co prawda warunki gwarancji (odsyłanie na swój koszt do Shenzhen) mnie trochę przeraziły, ale zakładam że nic się nie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kickstarter zabrał mi dziś 312,64 zł za Q1. Goście z Shanling obiecali wysyłkę jak wrócą z przerwy świątecznej, czyli w pierwszym tygodniu lutego. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marek_m napisał:

Czy wiadomo kiedy będzie w Audeos ?

Jakiś pre-order ?

Według shanlinga, najwcześniej na przełomie lutego/marca będą wysyłać do dystrybutorów, najpierw wysyłka do ludzi z kickstartera.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Mój dzisiaj przyleciał do Polski

 

Pamiętaj o konieczności wygotowania przed użyciem :D 

 

A serio, napisz jakie wrażenia, moc, ergonomia, bateria, SQ i tak dalej :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fajnie, że nie zaprzestali i dalej kombinują z tymi małymi "wypierdkami" 🙂

Gdyby nie to, że nie mogę zajechać M1 to zaraz kupiłbym sobie Q1.

Wielkość tej serii jest w jej "małości".

Bardzo porządne liliputy, które zupełnie nie zajmują miejsca.

Wkłada się to gdzie bądź, odpala muzykę i jazda, a z większym grajkiem to jest cała procedura ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, paratykus napisał:

Ależ fajnie, że nie zaprzestali i dalej kombinują z tymi małymi "wypierdkami" 🙂

Gdyby nie to, że nie mogę zajechać M1 to zaraz kupiłbym sobie Q1.

Wielkość tej serii jest w jej "małości".

Bardzo porządne liliputy, które zupełnie nie zajmują miejsca.

Wkłada się to gdzie bądź, odpala muzykę i jazda, a z większym grajkiem to jest cała procedura ...

Q1 jest ponad 1,5 razy większy. Uważam, że jest idealny żeby być wciąż mały, ale nie męczyć się z dotykiem. Słuchałem raptem pół albumu, ale wyraźnie już lepiej mi przypasował od M0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności