Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gramofon - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@retter tylko tego ciepełka nie daje ;) Mam kominek normalny w salonie i jest to na jesien i zime coś niesamowitego mimo, że się trzeba narobić, mieć dobre drewno suche, umieć rozpalać i ten ogień później podtrzymać, pilnować żeby przewód kominowy był drożny itd :D

Z winylami pewnie jest podobnie, natrudzisz się, ale jak przebrniesz proces i nauczysz się odpowiednio dobrać wszystko, to zagra i będzie cieszyć. Audiomaniacy cieszą się samym procesem podłączania czegoś, a jak na końcu jeszcze ładnie zagra to baja bongo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pabloj napisał:

Spoko, najwyżej będę kupował stare zakurzone z piwnicy

Nie ten kierunek......jak kupisz gramofon, to zapewne na początku będziesz klął, a jeśli wogóle nie miałeś do czynienia z tym źródłem, to współczuję :)

Najważniejsze, abyś za szybko się nie zniechęcił..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chwali:)

Jeśli naprawdę chcesz w to wejść, to temat jest do ogarnięcia. 

Ja miałem też trudne początki, ale z biegiem czasu było coraz lepiej....... no na tę chwilę nie wyobrażam sobie brak gramofonu i na chwilę obecną,to moje główne źródło. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szugary68 napisał:

Jeśli naprawdę chcesz w to wejść, to temat jest do ogarnięcia. 

Ja miałem też trudne początki,

Temat jest do ogarnięcia. Kupiłem gramofon, kupiłem wkładkę, założyłem ja i ustawiłem. Gra. Filozofii brak. Fajna zabawka. Nie wiem czemu z czegoś powszechnego jeszcze  w latach 80tych, a może nawet 90-tych robi się dziś wiedzę tajemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że płyta analogowa, to siódmy cud świata..... gra inaczej. Jesli chodzi o mnie, to tak łatwo mi nie szło.

@Rafaciosam wiesz, że sam gramiak, to nie wszystko, bo nawet same kupowanie płyt czasem nastręcza frustracji-mam na myśli oferty aukcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp dojechał, gramofon dojechał, a płyty jeszcze nie kutwa! :D

 

Dual 621 z wkładką DMS240E. Podobno igła na chodzie, sprzedawca był bardzo pomocny telefonicznie pomagał przy składaniu i regulacji.

image.png

 

image.png

 

image.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj wkraczasz na drogę analogu :) Dziękuję, że podzieliłeś się zdjęciami nabytku i gratuluję zakupu!!!👍🥇 Mam nadzieję, że płyty jak najszybciej przyjadą, abyś mógł go sprawdzić. Jutro około 19.00 dodam reakcje (wtedy się odnowiają) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Mam tylko nadzieje, że igła jest w dobrym stanie i będzie to jakoś grało :D Nie mam jak sprawdzić bez płyt.

 

Póki co podłączyłem tylko wszystko do wzmaka i słuchawek żeby zobaczyć czy jakieś brumy i szumy  będą, i nic, cisza jak w grobie. To chyba dobry znak.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj też mam taką nadzieję, że wszystko będzie dobrze i jutro popłynie z systemu piękna muzyka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pabloj napisał:

Dual 621 z wkładką DMS240E. Podobno igła na chodzie, sprzedawca był bardzo pomocny telefonicznie pomagał przy składaniu i regulacji.

 

Wiesz dlaczego właściciele Alfa Romeo nie mówią sobie "dzień dobry" jak się widzą po południu na mieście? Podobno podobnie jest z właścicielami Duali :) Gratuluję nabytku i oby nie spełniło się to o czym piszę :) 

Jak nie masz info od poprzedniego właściciela o stanie igły, to wymień wkładkę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Poprzedni właściciel mówił, że igła z małym przebiegiem. Chyba miał rację ;)

Zamówione płyty dziś nie dotarły wiec pojechałem do miasta (Bydgoszcz) i zahaczyłem o sklep z winylami - Studio Czarnej Płyty - na Gimnazjalnej 6. Wybrałem 3 albumy w stanie VG+.

Właśnie zasiadłem słuchać pierwszej 220 Volt - Mind Over Muscle. Od razu zauważam, że z preampem Taga Harmony TTP300, wzmak końcowy potrzebuje trochę więcej być odkręcony w porównaniu do puszczania muzyki ze Spotify/Tidal przez DACa mojego. Ale pierwsze wrażenia całkiem pozytywne :D Narazie to pierwsze minuty...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gramofon ma dwie wielkie zalety

jak zaczynam słuchać to nie ma skakania po utworach, zmiany płyt itp.. słucham od deski do deski, więcej się skupiam na muzyce.

no i zazwyczaj utwory maja lepsza dynamikę, brzmią bardziej „miło i słodko” takie słowa mi przychodzą,

@pabloj, jeśli Ci się spodoba... to przepadłeś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Pokombinowałem właśnie delikatnie z zakresem ustawienia nacisku igły (zgodnie z zaleceniami od 1.25g do 1.75g, w tym zakresie) i to kurcze ma wpływ niezły :D. Muszę kupić wagę żeby być pewnym ile jest bo to wyregulowanie na oko to nie wiadomo jak mi wyszło 😜

W każdym razie dynamika jest niezła, chyba powoli przepadam, ale to dopiero pierwsze minuty więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę kup koniecznie, bo inaczej możesz przesadzić z naciskiem... kurcze aż sam chce płytę wrzucić ale mam inny sprzęt w testach i muszę się skupić na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 Właśnie to skakanie po utworach trochę za mocno praktykowałem, z płytą faktycznie nie chce się skakać, słuchasz co jest i tyle :D

To idę wagę wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj świetnie, że wszystko działa :) Mogę podesłać doraźnie moją. W przypadku nacisku ważne jest ustalenie optymalnego dla danej wkładki, ale jeśli nie masz lepiej jak jest odrobinę większy, aby nie doszło do wypadnięcia igły z rowka. Poniżej krótki filmik, jak ustawić odpowiedni docisk doraźnie bez wagi. 

 

 

Życzę miłych odsłuchów! :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła reszta płyt. Na pierwszy rzut idzie Psycho Attack Over Europe!. Lepsze to nagranie od tych co kupiłem wczoraj w sklepie stacjonarnym :D (Płyty przyszły z Winyl-books.pl)

Parę zdjęć:
image.png

 

image.png

 

image.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności