Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gramofon - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Dual nie jest zły, choć ma swoje lata. Posiadam DUAL CS455 tylko trochę na sterydach jakby ;)
Ma wymienione okablowanie, okleinę imitującą drewno (czarny oryginalny) plus pokrywa akrylowa i wzmocnione zawiasy, zewnętrzny przedwzmacniacz. Made in Germany co już jest rzadkością z ortofon 20 tak potrafi pięknie zagrać, ze prawie nie ma się do czego przyczepić, jedynie do masteringu płyty ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Shakhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Są niepotrzebnie spomplikowane.

No właśnie..... jedni chcą niezawodnego urządzenia, drudzy  żeby ładnie się prezentował w salonie, a jeszcze inni chcieliby celebrować ten cały rytuał związany z odtwarzaniem czarnego krążka. Sam to przerobiłem i nie dziwię się, że ludzie mają opory, aby wkroczyć w tę materię. 
Jak się to wszystko ogarnie, to tylko sama radość z korzystania. 
Fajnie, że winyl wrócił do łask, bo to naprawdę świetne źródło.

Ja wychodzę z założenia, że jak ma tylko cieszyć oko i pograć raz na ruski rok, to myślę, że więcej niż 200 zł nie warto dawać za gramofon,a i niekiedy samo urządzenie, to nie wszystko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka burza się tu porobiła.
Przypomnę, że szukam czegoś na start.

Ważny bardzo jest wygląd i ma to olbrzymie znaczenie niestety.
Z góry muszę odrzucić zmachane sprzęty, bez pokrywy lub w słabym stanie pokrywy itp.

Do tego wchodzą w grę tylko czarny i biały kolor.
Dlatego w sumie brałem pod uwagę zakup czegoś nowego bo wymagania są mało "audiofilskie" .
Grać to ma na słuchawki poprzez ifi idsd pro i iCan pro.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się by ładnie wyglądało stało pionowo i było przyjemnę do słuchania a nie jakieś tam audiofilskie wierne granie to może butelka whiskacza czy innego dobrego wspomagacza? ;D

Lepiej wydana kasa niż na te zjechane szroty lub plastikowe nowości.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, retter napisał:

Są skomplikowane by trzymać obroty przez lata. Ma to swoje zalety i wady.

- Tapatalk
 

Nie ma to żadnego związku. Można zrobić prosty albo chociaż w miarę prosty gramofon który będzie trzymał obroty przez lata.

28 minut temu, johnys napisał:

Technics SL-2000 Ramię SME-3009

fajny gramofon z takim ramieniem warto

Widziałeś budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem - weź ifi i słuchawki pod pachę i idź do jakiegoś sklepu typu top hifi niech Ci podłącza pod to nowe wynalazki z wbudowanym pre i posłuchaj, jak Cię któryś zadowoli wizualnie i dźwiękowo to OK i sprawa rozwiązana. To samo możesz zrobić i jechać do Nomosa czy Grubej Nuty i sprawdzisz sobie gramiaki używane.
 

I nie chodzi tu o to żeby od razu kupować ale będziesz miał jakiś ogląd sytuacji i czy to w ogóle ma sens.
 

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu trzeba dorosnąć. A nie bo trend się zrobil i trza mieć. Lepiej kupić coś innego a plasticfantastik hm równie dobrze można na alliexpresie kupić. A ceny nie biorą się z niczego Jak twierdzą niektórzy . Proponuje porównać organoleptycznie takiego itt8015 z takim za 200 zł.  Tylko na żywo a nie na zdjęciach i w teorii.

 

PS

Czytając wpisy typu kup za 200 bo za 400, 600 czy tez 1K    się nie opłaca  narawdę jest to żałosne 

Panowie to czemu upładło FSO, FSM czy Romet.

W koncu samochód  to samochód  a rower to rower. Jakimi samochodami jeździcie Polonezami czy Audicami Toyoami  VW?

Też tak doradzacie  kup Poloneza a nie Toyote  bo nie warto bo to i to samochód a konstrukcja ta sama?

Czemu przy słuchwkach piszeczie tych nie warto a te warto przeciez konstrukcja jest ta sama od lat?

 

PS II

Nicodem kup lepiej sluchawki , z ****a bata nie ukręcisz.

Edytowane przez amrowek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo złe porównanie. Samochód ma setki jak nie tysiące części i to skomplikowane dzieło pracy inzynierów przez długi czas. Gramofon przy samochodzie jest prosty jak cep. W gramofonie najważniejsze są 3 rzeczy. Amortyzacja od drgań zewnętrznych, dobrze spasowane ramie bez luzów, trzymający obroty napęd. I to tyle. Wielkiej magii w tym nie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze tez. Są dwa koła   łańcuch.siodelko .kierownik  rama i widelec . Wielkiej filozofii nie ma. Kup rower za 200 zł a kup za 500 . Nie wspominam o tych na paskach zamiast łańcucha.ramach węglowych itp ******lach bo przecież nie o takich tu piszemy.

Nie neguję że kupi się gramofon za 200 tylko co on jest wart . Jakość wykonania i użytych części też określa cenę. 

Po co zrażać ludzi już na początku. 

Lepiej niech kupi słuchawki  pieniądze będą lepiej zainwestowane

 

Edytowane przez amrowek
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem dziś Pro-Ject Essential II | Ortofon OM-5 za 750zl czarny na próbę. Dam znać.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Nicodem napisał:

Wziąłem dziś Pro-Ject Essential II | Ortofon OM-5 za 750zl czarny na próbę. Dam znać.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Z iBood? To podstawowy gramofon, bez wymiennej główki, przez chwilę się zastanawiałem, ale kupię pewnie używkę ze złotek ery gramofonów po renowacji z gwarancją.

Ostatnio dużo czytam i pytam na forach co warto. Dam znać co kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z iBOOD. Używki u mnie odpadły że względów estetycznych. Ten jest idealnie czarny i ma start pewnie będzie ok. Zawsze też mogę zwrócić.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z iBood? To podstawowy gramofon, bez wymiennej główki, [...]

 

Gdyby to była szczoteczka do zębów, to owszem wtopa, ale nie jest...

 

A tak bardziej serio, to na początek powinno być ok. Jedynym problemem może być np konieczność dokupienia dodatkowego odważnika przy potrzebie zamontowania cięższej wkładki (ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakie tam jest ramię, w moim debiucie dało radę bez problemów).

Edit: Na oko to to samo ramię co w debiucie. Znaczy luz, będzie ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hammerh34d napisał:

Gdyby to była szczoteczka do zębów, to owszem wtopa, ale nie jest...

 

A tak bardziej serio, to na początek powinno być ok. Jedynym problemem może być np konieczność dokupienia dodatkowego odważnika przy potrzebie zamontowania cięższej wkładki (ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakie tam jest ramię, w moim debiucie dało radę bez problemów).

Edit: Na oko to to samo ramię co w debiucie. Znaczy luz, będzie ok. :)

W taj cenie jest ok, ale to kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrym wyborem powinien być gramofon manualny i powinien być docelowy. Prosty w obsłudze, niewiele może się w nim popsuć, a ewentualna naprawa jest bezproblemowa (czasami nawet samodzielna). Używam od dość dawna Notthinghama Horizon i nie narzekam. Trzyma obroty, talerz jest odpowiednio ciężki, silnik wytrzymały, ma odpowiednio długie 10 calowe ramię, a cena, jak się poszuka, ponegocjuje, nie zwala z nóg. Najpierw można użyć po prostu zamontować budżetową wkładkę, a potem iść stopniowo lub szybciej w górę. Przedwzmacniacz lepiej, jak jest osobno. Na początek może to być Lehmann Audio Black Cube. Potem tylko zakupić ulubione nagrania i gotowe🎶🎧🌞

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988

jedno ale do tego pre potrzeuje wzmaka  jesli za  gramiaka da 400 a za pre 1600  to ile za ampli plus kolumny?

Jesli ktos zaczyna przygode to nie uważąsz ze wrzucanie na głeboką wode nie ma sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności