Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gramofon - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ciekawie. Warto?

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-3szt-saba-910-direct-drive-universum-system-6000-sprawne-CID99-IDCMSTJ.html

A jak ta Saba 910?



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

Co tańszego z zachowaniem jakości sprzętu. Kupić graniak za 200 a wkładkę z igłą za 500 ?

Jak ktoś nie wie co kupić to na podstawie tego co napisałeś kupi byle g... I drogą wkładkę tylko co z tego  ? Zagra mu to lepiej ?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar tym razem ma całkowitą rację. Ja kupiłem gramofon jak pisałem wyżej. Kosztował mnie 290 zł z AT95. Do tego Grado Black i gra. Silnik odseparowany na gumowym zawieszeniu, nóżki amortyzujące, stabilne obroty. Co ma nie grać? A, że gramofon nie waży 50 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zakładanie tematu "Gramofon - jaki?" jest bez sensu . Kupić byle jaki   za 200 pln i do niego wkładkę z igła za min. 300pln  i będzie git.

No gratuluje panowie takiego podejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 09:47, Nicodem napisał:

Budżet:

1000-1500zł preferowany

ale jeśli będzie coś super do 3tys i warte dopłaty to wezmę pod uwagę. Choć to będzie raczej margines mojego słuchania więc lepiej w pierwotnym.

hmm, sam się zastanawiam i w końcu jako że nie znam się i jestem leniwy zwróciłem uwagę na taki model Audio-Technica: LP5X

na Amazonie można go kupić za 395 Euro,, ma wzmacniacz, ale można go odłączyć... obłsuga MM/MC - wkładka na start MM: AT-VM95E, zewnętrzny zasilacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amrowek napisał:

W takim razie zakładanie tematu "Gramofon - jaki?" jest bez sensu . Kupić byle jaki   za 200 pln i do niego wkładkę z igła za min. 300pln  i będzie git.

No gratuluje panowie takiego podejścia. 

Nie kupić byle jaki a DOBRY za te 200zł. można nawet kupić bez wkładki a potem coś dokupić. Da się kupić dobry gramofon za 200zł. ja tak jak pisałem kupiłem swojego neca aup-6300e za 200zł. Da się? Da się tylko trzeba poszukać. I z allegro jak już kupować gramofon to lepiej od handlarza. Wysyłka gramofonu (szczególnie full automatu) to bardzo delikatna sprawa. Handlarz chociaż wie jak taki gramofon zapakować, prywaciarz już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

Tylko jedna uwaga.

Trzeba wiedzieć co kupić a jak się nie wie co to pisać komuś kup za 200 zł. bo za więcej nie warto .  Może kupić i plasticfantastic bo za 200 zł jest . A taki był mu polecony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Oskar w koncu d... ruszyłeś:D

 

ja bym jedanak nie porownywal tych  w/w konstrukcji do tych np za 400 bo w tej cenie trafiaja sie konstrukcje MS a te do lipnych nie należą i cena np te 400 zł za DQ44  uważam za dobrą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, amrowek napisał:

No Oskar w koncu d... ruszyłeś:D

 

ja bym jedanak nie porownywal tych  w/w konstrukcji do tych np za 400 bo w tej cenie trafiaja sie konstrukcje MS a te do lipnych nie należą i cena np te 400 zł za DQ44  uważam za dobrą  

ok ale co z tego? Taki microseiki nawet z najlepszą wkładką będzie grał tylko tak dobrze jak pozwoli mu na to założona wkładka.Znowu w/w gramiaki nie odstają aż tak bardzo od takiego micro seiki żeby grały gorzej z droższą wkładką niż taki MS z tańszą czy nawet z taką droższą. Gramofon to raczej proste urządzenie i o ile trzyma jakieś standardy jakościowe i kontrukcyjne to będzie ok. Już bez przesady i nie ma co nad temu jakich czarów dokładać.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

teoretycznie samochód i rower to też proste urządzenia  a jednak .

Cena nie bierze się znikąd . Cześc ceny t logo a druga to jakośc wykonania uzyth podzespołów

Owszem można kpic gramofon i za 200 tylko co potem płyta sluchana jeden raz  bo ......rylec,po niej jecha

mozna i nowy w lidlu lub w biedronce kpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 11:23, amrowek napisał:

teoretycznie samochód i rower to też proste urządzenia 

W porównaniu do gramofonu jednak skomplikowane, a samochód to nawet kosmicznie skomplikowany. Jeśli dla ciebie samochód to proste urządzenie to zapraszam na podstawy konstrukcji maszyn i policzenie choćby jednego korbowodu. Zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do analoga.Zauważyłem na allegro ofertę użytkownika "esdarek"

Gość odrestaurowuje gramofony z epoki,przeważnie Duale.

dual

Komentarze ma dobre.

Ktoś miał styczność i może coś powiedzieć?

Edytowane przez yesoos1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności