Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Muzykalne/Ciepłe iem/custom do 5500


wegiel21

Pytanie

Cześć

 

Jak w temacie, szukam muzykalnych słuchawek o dobrym szybkim i glębokim basie, szerokiej scenie i niezbyt jasnej górze. Byłem włścicielem LEA bez R ale czegoś na dole mi e nich czasem brakowało a teraz słuchałem już Fibae 7 tu było zbyt jasno na górze, scena i bas na dobrym poziomie ale to nie to. Słuchałem też Fibae 6 i tu na dole było lepiej niż w LEA ale ogólnie Aether bardziej uniwersalne. Myślę jeszcze o Empire Ears Vantage lub LE Aether R a może Andromedy?

 

Może jakieś inne propozycje do 5500 zł ?

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
24 minuty temu, retter napisał:

W andro też może brakować Ci dołu, ergo zobacz CA solarisy - tylko używane.

- Tapatalk
 

 

Solarisy są mkI i mkII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, retter napisał:

To już musisz sam posłuchać tam masz andro + dynamika na bas.

- Tapatalk
 

A jak w ich przypadku z wygodą?

 

Dodam jeszcze może że zależy mi na dobrej izolacji i wygodzie.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Wisting napisał:

Mnie np. na Noble Django basu nie brakowało. I masz jeszcze 1000 zł zapasu.

Byłeś ich posiadaczem czy wypożyczyć się je udało gdzieś? Jakiej słuchasz muzyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A jak w ich przypadku z wygodą?
 
Dodam jeszcze może że zależy mi na dobrej izolacji i wygodzie.
Wygoda to już kwestia osobista, jednemu podejdą innemu nie.

Izolacja i wygoda to raczej tylko customy, albo cena albo customy.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, retter napisał:

Wygoda to już kwestia osobista, jednemu podejdą innemu nie.

Izolacja i wygoda to raczej tylko customy, albo cena albo customy.

- Tapatalk
 

No takie LE A czy Fibae 6/7 to z tego co wiem sa w wersji custom i nie są droższe od Solarisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

Koniecznie coś z oferty Empire Ears posłuchaj - Audeos posiada testówki.

Słuchałem chwilę ba AVS Bravado i było fajnie chociaż mało szczegółu chociaż muzykalne i nóżka tupała 😁 Jutro mają do mnie dojechać Vantage więc się zobaczy co i jak ale tutaj kolega Wisting zaciekawił mnie Noble Audio Django ( na ebay jakiś Rosjanin sprzedaje je za 2700 niby nowe ) a Retter CA Solaris ( tylko tu o używkę trudno chyba ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bravado testówki mialem u siebie i uważam, że są idealne dla basshead'a, z kolei ESR bodajże, to już znacznie lepsza kontrola przede wszystkim dołu, reszty pasma również. Tak, jak już pisałem w innym temacie, ten model niewiele odstępuje od flagowych modeli tej firmy i ma wyjątkowo dużą scenę, zresztą to chyba znak firmowy EE, bo np. Andromeda'y słuchane na AVS grały tak zwyczajnie i "w głowie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Bravado testówki mialem u siebie i uważam, że są idealne dla basshead'a, z kolei ESR bodajże, to już znacznie lepsza kontrola przede wszystkim dołu, reszty pasma również. Tak, jak już pisałem w innym temacie, ten model niewiele odstępuje od flagowych modeli tej firmy i ma wyjątkowo dużą scenę, zresztą to chyba znak firmowy EE, bo np. Andromeda'y słuchane na AVS grały tak zwyczajnie i "w głowie". ;)

ESR to już chyba raczej nie muzykalność a droga w stronę analityki 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vantage to już dla niektórych będą basowe potwory, zwłaszcza w porównaniu do armatur, które nie mają mocno podkręconego basu. Za to faktura basu w nich to jest mistrzostwo świata jak dla mnie i reszta mnie ogromnie pasuje włącznie z dużą sceną.

ESR to żadna analityka. To ile tam wyciągnięto z tych trzech armatur to mistrzostwo i nie byłem w stanie uwierzyć, że to faktycznie "tylko" 3 drivery. Mnie tam nie brakowało ani mięsa na średnicy, ani masy w dolnych rejestrach. Muzykalne, zrównoważone, bardzo naturalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Vaiet napisał:

Vantage to już dla niektórych będą basowe potwory, zwłaszcza w porównaniu do armatur, które nie mają mocno podkręconego basu. Za to faktura basu w nich to jest mistrzostwo świata jak dla mnie i reszta mnie ogromnie pasuje włącznie z dużą sceną.

ESR to żadna analityka. To ile tam wyciągnięto z tych trzech armatur to mistrzostwo i nie byłem w stanie uwierzyć, że to faktycznie "tylko" 3 drivery. Mnie tam nie brakowało ani mięsa na średnicy, ani masy w dolnych rejestrach. Muzykalne, zrównoważone, bardzo naturalne granie.

Czy miałeś możliwość porównaia Vantage z np Fibae 6? Niestety moja paczka z Vantage podobno dziś nie znalazła miejsca w furgonie kuriera 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czy miałeś możliwość porównaia Vantage z np Fibae 6?

Ja słuchałem przez chwilę Fibae 6, Fibae Black i chyba Fibae 4, i niestety nie podobało mi się ich strojenie, bas głównie wyższy, zejście slabe, góra bardzo oszczędna. EE zdecydowanie lepsze wrażenie na mnie zrobiły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czy miałeś możliwość porównaia Vantage z np Fibae 6? Niestety moja paczka z Vantage podobno dziś nie znalazła miejsca w furgonie kuriera 😭

Słuchałem Fibae 4 i 7. Ani jedne, ani drugie nie mają w ogóle podejścia do Vantage nie tylko pod kątem basu, ale też separacji, szczegółowości i rozmiarów sceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności