Skocz do zawartości

DAC do złagodzenia DT1990 Pro za 1000-2000zł


D3M0tywator

Rekomendowane odpowiedzi

[Disclaimer: Wrzuciłem w tym dziale 2 posty pod rząd. Nie było w tym złych intencji, wręcz przeciwnie, chciałem elegancko rozdzielić oba wątki, żeby się nie mieszały w jednej dyskusji. Mam nadzieję, że nie zrobiłem nic złego.. :D]

 

Cześć!

 

Co byście polecili, do napędzenia DT1990 Pro?

Szukam przede wszystkim czegoś, co złagodzi nieco górę i lekko je ociepli.

 

Tak, żeby nadawały się dla osoby, która chce dla relaksu posłuchać muzyki po pracy, docenia szczegóły i drobne smaczki utworu, ale nie chce słyszeć każdej imperfekcji utworu i cierpieć na rzecz "analityczności". Takie "analityczne, ale ciepłe i przyjemne". Głównie do popu, lżejszego rocka.

 

Budżet 1000-2000zł, jednak jestem dużo bardziej zainteresowany dolną granicą, 2000zł to takie bolesne max.

Edytowane przez D3M0tywator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być tranzystor, to NuForce HA-200 da ci przepiękne wysokie tony i średnicę. Bez ostrości i krzykliwości w tych zakresach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, jakiego toru używasz obecnie pod te słuchawki. DT1990pro to bardzo dobre i zarazem wymagające słuchawki.

Jeżeli w tej chwili podobają Ci się na tym co posiadasz, to takie niuanse o których piszesz, osobiście próbowałbym załatwić kablami...a jakby efekt był nadal dla Ciebie niezadowalający to ewentualnie jeszcze inne nausznice....Ale to mówię, nie wiemy jakim torem dysponujesz, więc to tylko moje dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam DAC czy kombo z wzmacniaczem? Jak to drugie to tak jak kolega wyżej napisał, Questyle cma400i spełnia założenia i mieści się w budżecie. Jak sam DAC to polecę Hegla HD20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj jakiegokolwiek equalizera i odejmij 5-6 dB w okolicach 8 kHz. Powinieneś uzyskać efekt, o który Ci chodzi bez wydawania 1000 zł :) Co do ocieplenia, to na B-padach to są bardzo ciepłe słuchawki przecież :)

Możesz też się pobawić z padami Dekoni, które łagodzą górę. Tu jest ciekawy artykuł: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-1990-pro/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Użyj jakiegokolwiek equalizera i odejmij 5-6 dB w okolicach 8 kHz. Powinieneś uzyskać efekt, o który Ci chodzi bez wydawania 1000 zł :) Co do ocieplenia, to na B-padach to są bardzo ciepłe słuchawki przecież :)

Możesz też się pobawić z padami Dekoni, które łagodzą górę. Tu jest ciekawy artykuł: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-1990-pro/

 

Interesujące. Nie wpłynie to negatywnie na ogólną jakość dźwięku? Pytam, bo jak x lat temu miałem zajawkę na hifi, to wbijano mi do głowy, że equalizer to zło i dużo lepiej dobrać słuchawki/dac do swoich preferencji, niż "sztucznie" korygować.

6 godzin temu, FunGD napisał:

Nie napisałeś, jakiego toru używasz obecnie pod te słuchawki. DT1990pro to bardzo dobre i zarazem wymagające słuchawki.

Jeżeli w tej chwili podobają Ci się na tym co posiadasz, to takie niuanse o których piszesz, osobiście próbowałbym załatwić kablami...a jakby efekt był nadal dla Ciebie niezadowalający to ewentualnie jeszcze inne nausznice....Ale to mówię, nie wiemy jakim torem dysponujesz, więc to tylko moje dywagacje.

Obecnie nie posiadam :D

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Sam DAC czy kombo z wzmacniaczem? Jak to drugie to tak jak kolega wyżej napisał, Questyle cma400i spełnia założenia i mieści się w budżecie. Jak sam DAC to polecę Hegla HD20.

W którym momencie cma400i mieści się w moim budżecie? :D Nie ukrywam, że średnio mam ochotę czekać nieokreśloną ilość czasu aż ktoś wystawi dobrą używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, D3M0tywator napisał:

W którym momencie cma400i mieści się w moim budżecie? :D Nie ukrywam, że średnio mam ochotę czekać nieokreśloną ilość czasu aż ktoś wystawi dobrą używkę.

 

W momencie negocjacji ze sklepem, bo w promce był coś za około 2 tys właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D3M0tywator napisał:

Interesujące. Nie wpłynie to negatywnie na ogólną jakość dźwięku? Pytam, bo jak x lat temu miałem zajawkę na hifi, to wbijano mi do głowy, że equalizer to zło i dużo lepiej dobrać słuchawki/dac do swoich preferencji, niż "sztucznie" korygować.

 

Nie wpłynie :) Na etapie nagrywania płyty takie rzeczy są robione setki razy :) 

DT1990 to świetne słuchawki, ale przeznaczone do studia, one mają bardzo podbite soprany celowo, właśnie po to, żeby wyciągać z nagrania wszelkie brudy. Do słuchania dla przyjemności, jeszcze jak ktoś lubi słuchać dość głośno, to się może zrobić nieprzyjemnie na wielu płytach. Po co się męczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam je wspominam bardzo dobrze ale na pewno nie jako studyjne, do tego im daleko. To dociążone granie na dole i górze pasma. Pamiętam że zamiatały basem a góra była dość wyrazista. Przestrzeń szeroko, dużo się działo. Ogólnie żałowałem że poszły w świat., chętnie bym do nich wrócił.
Aaa jeszcze jedno, to nie są trudne w napędzeniu słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie wskazówki :D

 

Ogólnie to jestem na etapie rozważania DT1990, HD600 i Sundara, które zaspokoją moje dość konfliktowe potrzeby, pt. "chce dużo detali, ale nie chce słyszeć imperfekcji i chce mieć fun". Napisałem do mp3store, może nawet z dopłatą uda się całą trójkę ściągnąć i pobawię się nimi i paroma wzmacniaczami, zobaczę jak DT1990 działa z EQ, i będę kminił :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności