Skocz do zawartości
  • 0

Audio-Technica MSR7b - po AKG K550 - różnica?


loop_digga

Pytanie

Hej, 

 

Zacznę od puenty: kupiłem Audio-Technica MSR7b ;)

 

Rok temu przymierzałem się do zmiany, nie wyszło. 

W tym roku uderzyłem konkretnie w Black Friday i pośrednio jakoś wróciłem do mojej średnio opłacalnej pasji, do słuchawek ;)

Szukam słuchawek na długie odsłuchy, do pracy 80%, wygoda, chill, programowanie itd. 

Gatunki: Hip-hop, Elektronika (IDM, Aphex Twin, Warp itd.), Indie rock, ale i Path Metheny, Deftones, czy Slipknot. Uniwersalnie. Liczy się dla mnie detal i poczucie przestrzeni. Oddechu. (o czym siedząc na AKG Y30 przez dużo ponad rok trochę zapomniałem). Bas nie może być mniejszy niż w K550.

 

Pierwsza myśl Momentumy, ale raz, ze już rok temu ostudziliście mi entuzjazm na nie, to drugie, już trochę nowości jest na rynku.

No i jakoś te MSR7b wpadły mi na orbitę. 

2 tygodnie szukania opinii porównań, wziąłem. Mała pożyczka, żeby nie denerwować żony na 0% i mam.

 

I wszystko niby z nimi ok, brązowe, piękne, lekko za mała słuchawka, ucho się ledwo mieści, ale idzie przeżyć, tyle, że kurde z K550 to ja progresu nie czuję. Nie wiem, czy miałem, ale chciałem poczuć :) 

Scena mała, a miała być spoko, AKG ma fajniejszą przestrzeń. Bas lepszy, to prawda, separacja na podobnym poziomie.

Wygoda noszenia? No AKG są bez konkurencji, ale to chyba reguła, że są najwygodniejsze. 

 

Mam je MSR7b 1 dzień, mogę w sumie je jeszcze oddać, może doradzicie coś na ten moment? W przedziale 800-1300zł w tym może być zestaw DAC + słuchawki. 

 

A może dacie znać jaki DAC do nich? Tylko musi być mobilny, albo nie duży do małego biureczka. I tak do 300zł.

A może coś pod ten kabel zbalansowany dołączany do słuchawek? Którego nawet nie umiem wygooglać, do czego można to podłączyć! Serio do czego można podłączyć kabel 4.4mm i jak mieć z niego korzyść? ;)

 

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

loop_digga góra Cie nie denerwowała w tych msr7? nie miałeś kłucia, syczenia na gitarach? ja jestem w tej samej sytuacji co ty... 70h już chodzą, lekko te górne rejestry zeszły, jest generalnie ok ale jak sie słucha na ciągłości.Jak np ide z psem, wracam i zakładam od nowa i właczam ten sam utwór mimo, że słuchałem go pół godziny temu to jeebbb sykk, nawet wokal kłuje wtedy.Coś jest nie tak i trzeba zmienić, będe obserwował wątek - kupuj i opisuj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do fostexów zdecydowanie warto dopłacić. To ewidentnie klasa wyżej niż msr7 czy te AKG. Z tego co pisałeś to szukasz efektu wow i poczucia przeskoczenia poziom wyżej. Tutaj to uzyskasz. Tylko tak jak neonlight pisze, do nich zdecydowanie cieplejsze źródełko. Z Redem będzie sucho i jasno.

 

Mi się świetnie zgrały z Radsone es100 z tańszych rozwiązań. Z Blackiem też pewnie będzie nieźle.

 

Co do przeciekania, to więcej wpuszczają niż wypuszczają. Mi się w biurze nie sprawdziły, musiałem słuchać głośno żeby rozmowy nie przeszkadzały, ale na mnie ludzie nie narzekali.

 

W komisie są za 1,5k z kablem zbalansowanym jak pogadasz może ci kolega puści taniej same słuchawki. Kabelki schodzą bez problemu osobno.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Rafacio napisał:

No własnie. A wg mnie takie sobie one są te 610. Ale fakt, że lepsze od 900.

 

Co kto lubi. Mi bardzo siadły, jakby nie to że użytkowo nie wpisują się w moje potrzeby to by zostały. Jedyne co, to trochę faktury na basie by się więcej przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.12.2019 o 13:17, deftones9 napisał:

loop_digga góra Cie nie denerwowała w tych msr7? nie miałeś kłucia, syczenia na gitarach? ja jestem w tej samej sytuacji co ty... 70h już chodzą, lekko te górne rejestry zeszły, jest generalnie ok ale jak sie słucha na ciągłości.Jak np ide z psem, wracam i zakładam od nowa i właczam ten sam utwór mimo, że słuchałem go pół godziny temu to jeebbb sykk, nawet wokal kłuje wtedy.Coś jest nie tak i trzeba zmienić, będe obserwował wątek - kupuj i opisuj:D

Denerwowała mnie wielkość muszli i wygoda. Gitar przyznam słuchałem na nich niewiele. Troche Deftones, Converge i Sun O))). To brzmiało mi to bardzo fajnie. Ale to nie były długie odsłuchy, skupilem się na tej nieszczęsnej scenie, która koniec końców taka zła nie była. Gorzej ze wspomnianą wygodą. 

 

Na razie szukam, Fostexy chyba bez kabla nie pójdą, ale i tak względy tez finansowe powoduja ze latwiej mi kupić coś nowego w ratach 0%, bez uszczerbku na domowym budżecie, niż kombinowac na używane za taką kase. Ostatnio pojawiła się promka za 1049 na Final Sonorous II. Wydają się być ciekawe. Choć iii ma lepszy subbass podobno. Ale i ciekawostka dla mnie, rumuńskie Meze 99 Neo, za też ok 900zł. Chetnie bym ich posłuchał  i przymierzyl, muszę popytac gdzie sie w Wawie da (EDIT: po lekturze tematu na tym forum o recenzji Neo, odeszła mi na to ochota :) Losowość jakościowa i dźwiękowa egzemplarzy, przebasowione w złą stronę, porównania z Beatsami, wow). Szukam nadal ;)

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby ktoś się zastanawiał jutro zakupuje Fostexy th610 :) ilekroć kurde odnawiam aktywność na tym forum "tracę" mnóstwo pieniędzy ;)

 

Ktoś poleci mi tu jakiś mobilny wzmacniacz do 500zl do nich. Najlepiej z wejsciem na Jack 6.3mm, ktory maja Fostexy. Łatwy do napedzenia z kompa i telefonu żebym zasilacza nie musiał targać? Smsl IQ? Coś od Fiio? Coś innego?

Pewnikiem mial byc Smsl m3, ale jest średnio mobilny. 

Edytowane przez loop_digga
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehehe, tak to jest z forum. Po balansie świetnie mi grały z Radsone es100. Może ten nowy gwizdek fiio, BTR5? Ma jeszcze więcej mocy. Tylko tu już kabel by się przydał krótszy

 

Xduoo xd-05 też powinien z nimi dobrze grać. Ma zasilanie bateryjne i dużego Jacka. Używkę znajdziesz w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, zdzichon napisał:

Hehehe, tak to jest z forum. Po balansie świetnie mi grały z Radsone es100. Może ten nowy gwizdek fiio, BTR5? Ma jeszcze więcej mocy. Tylko tu już kabel by się przydał krótszy

 

Xduoo xd-05 też powinien z nimi dobrze grać. Ma zasilanie bateryjne i dużego Jacka. Używkę znajdziesz w budżecie.

Nic na BT nie szukam. Nie lubię. 

 

Xduoo super. Ale w uzywkach susza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z używkami tak to jest. Jak szukasz susza, a jak nie, to wysyp :) generalnie jak chcesz kupić coś taniej to potrzeba cierpliwości, jak nie to portfel i do sklepu.

 

Też nie byłem fanem BT, ale technologia poszła mocno do przodu i już jestem. Obecnie odróżnić BT na dobrym kodeku od kabla byłoby mi ciężko. Do tego bardzo cenię sobie możliwość podpięcia dwóch źródeł na raz. W pracy nie muszę przepinać kabla jak chcę przeskoczyć z spoti/tidala na telefonie na YT z laptopa.

 

Acha, zarówno Radsone, jak BTR działają jako DAC po kablu, omijając BT. Ja bym nie odrzucał tej opcji od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, zdzichon napisał:

Z używkami tak to jest. Jak szukasz susza, a jak nie, to wysyp :) generalnie jak chcesz kupić coś taniej to potrzeba cierpliwości, jak nie to portfel i do sklepu.

 

Też nie byłem fanem BT, ale technologia poszła mocno do przodu i już jestem. Obecnie odróżnić BT na dobrym kodeku od kabla byłoby mi ciężko. Do tego bardzo cenię sobie możliwość podpięcia dwóch źródeł na raz. W pracy nie muszę przepinać kabla jak chcę przeskoczyć z spoti/tidala na telefonie na YT z laptopa.

 

Acha, zarówno Radsone, jak BTR działają jako DAC po kablu, omijając BT. Ja bym nie odrzucał tej opcji od razu.

Hmm. Sprawdzę. ;) Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbardziej ciekawym wydaje mi się xDuoo XD-05. Choćby ze  względu na duży jack. No i multum opcji, świetna bateria, taki docelowy mobilny dac amp. Jednak nie wiem czy wyrobie finansowo. Mam 500 i nie przeskocze, w praktyce raczej około 400. 

Dałem posta w "Kupię", ale mam opcje na Filo e17 za mniej niz 300zl. Ale tam musiałbym przejściówki używać. A i też opinie zbiera różne. I na Smsl Iq za 350. Nie wiem. Zobaczymy. Dziś powinienem mieć słuchawki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności