Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dynamiczne, naturalne, szybkie słuchawki do popu za ok 1500zł


D3M0tywator

Pytanie

Cześć :D

Wybaczcie proszę, jeżeli mylę jakieś fachowe pojęcia, ciągle jestem nowy w temacie słuchawek :D

 

Szukam słuchawek, które będę mógł założyć bo męczącym psychicznie dniu w pracy, zamknąć oczy i wsłuchać się na jakieś 30 minut w muzykę, to jest ich główny cel.

Słucham głównie popu. Zależy mi na szybkim, ale zdyscyplinowanym basie, wyeksponowanej średnicy (inaczej, nie musi grać 1 skrzypiec, ale niech będzie głównym elementem utworu, nie dodatkiem) i nie meczącej, ale słyszalnej górze. Nie chciałbym, żeby słuchawki jakoś koloryzowały dźwięk, ale ważne żeby wybaczały imperfekcje w utworze, bo lubię czasem posłuchać coverów.

Nie jestem pewny, czy powinny być otwarte, czy zamknięte. 😐 Wydaje mi się, że otwarte bardziej wpisują się w mój opis, ale nie zamykam się na sugestie.

Chciałbym na nie wydać w okolicy 1000-1500zł, raczej nie przekraczając granicy 2000zł. Źródło będę dobierał do słuchawek, w mniej więcej podobnym budżecie.

 

Zrobiłem już swój research i wpadły mi w oko:

- Hifiman HE-400i (1200zl)

- Beyerdynamic DT 1990 Pro (1950zl)

- Hifiman Sundara (1900zł)

- AKG K712 Pro (1100zł)

 

Co polecacie i dlaczego? Może coś innego? :D

Prawdopodobnie będę zmuszony kupić na ślepo, bo ciężko u mnie z wybraniem się na odsłuchy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 godzin temu, Andrewek napisał:

Na Massdropie za ok 650/700zł kupisz Hifimany HE-4XX, to lepsza opcja niż HE-400i za 1200zł. To bardzo dobre słuchawki i nie tak trudno je napędzić. I wg mnie spełniają Twoje kryteria.

Dzięki za polecajkę, rozważę :D

14 godzin temu, neonlight napisał:

HD6xx od siebie polecę.

One nie są nieco za ciepłe?

13 godzin temu, adamos80 napisał:

tudzież HD660 :) 

Dzięki za polecajkę :D HD 660 S to jest to samo?

12 godzin temu, retter napisał:

dt1990 ew d5200

Tak się wczytuję i mam w sumie wrażenie, że to są 2 kompletne przeciwieństwa? 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, D3M0tywator napisał:

Szukam słuchawek, które będę mógł założyć bo męczącym psychicznie dniu w pracy, zamknąć oczy i wsłuchać się na jakieś 30 minut w muzykę, to jest ich główny cel.

Słucham głównie popu. Zależy mi na szybkim, ale zdyscyplinowanym basie, wyeksponowanej średnicy (inaczej, nie musi grać 1 skrzypiec, ale niech będzie głównym elementem utworu, nie dodatkiem) i nie meczącej, ale słyszalnej górze. Nie chciałbym, żeby słuchawki jakoś koloryzowały dźwięk, ale ważne żeby wybaczały imperfekcje w utworze, bo lubię czasem posłuchać coverów.

Uważam, że HD6xx idealnie spełniają powyższe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnego razu wybrałem się do mp3store po słuchawki(miałem zajawkę na jakieś wkółuszne,bo do tej pory korzystałem tylko z IEM) przetestowałem parę modeli AKG, Beyerdynamic, Sennheiser,z omawianego w tej dyskusji pułapu cenowego. Efekt był taki że nic nie kupiłem bo doszedłem do wniosku że dzwiękowo to jakaś totalna porażka względem moich IEM(w tym czasie używałem Moondrop Kansas pro). Pomyślałem że pełnowymiarowe może po prostu nie dla mnie albo ludzie którzy je kupują nigdy nie testowali porządnych IEM. Innego razu w tym samym miejscu posłuchałem słuchawek plenarnych Fostex t60rp i odkryłem czego mi trzeba(planarnych) Zacząłem szukać, a że szum był o Thieaudio Phantom to je kupiłem i nie żałuję.
Tak że z mojej strony polecam koledze IEM, albo planary+ifi ican nano lub micro. Ja w tej chwili używam takiego komba i jest dobrze(co prawda na święta kupię wzmacniacz SMSL SP200).
Na forum jest wątek: ciekawe droższe słuchawki z Chin dotyczący IEM, należy tam pytać o takiego typu słuchawki, bo tam fachowcy. W tym budżecie kupisz naprawdę dobry zestaw.


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Tak, to te. 
Nie rozumiem, czy uważasz że HD660s to 6XX? (6XX=HD650)

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Cześć
Wybaczcie proszę, jeżeli mylę jakieś fachowe pojęcia, ciągle jestem nowy w temacie słuchawek
 
Szukam słuchawek, które będę mógł założyć bo męczącym psychicznie dniu w pracy, zamknąć oczy i wsłuchać się na jakieś 30 minut w muzykę, to jest ich główny cel.
Słucham głównie popu. Zależy mi na szybkim, ale zdyscyplinowanym basie, wyeksponowanej średnicy (inaczej, nie musi grać 1 skrzypiec, ale niech będzie głównym elementem utworu, nie dodatkiem) i nie meczącej, ale słyszalnej górze. Nie chciałbym, żeby słuchawki jakoś koloryzowały dźwięk, ale ważne żeby wybaczały imperfekcje w utworze, bo lubię czasem posłuchać coverów.
Nie jestem pewny, czy powinny być otwarte, czy zamknięte. Wydaje mi się, że otwarte bardziej wpisują się w mój opis, ale nie zamykam się na sugestie.
Chciałbym na nie wydać w okolicy 1000-1500zł, raczej nie przekraczając granicy 2000zł. Źródło będę dobierał do słuchawek, w mniej więcej podobnym budżecie.
 
Zrobiłem już swój research i wpadły mi w oko:
- Hifiman HE-400i (1200zl)
- Beyerdynamic DT 1990 Pro (1950zl)
- Hifiman Sundara (1900zł)
- AKG K712 Pro (1100zł)
 
Co polecacie i dlaczego? Może coś innego?
Prawdopodobnie będę zmuszony kupić na ślepo, bo ciężko u mnie z wybraniem się na odsłuchy
Hifiman sundara $350 na Aliexpress, zdecydowanie dobry wybór

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Hifiman sundara $350 na Aliexpress, zdecydowanie dobry wybóremoji111.png

To chyba lepiej Amazon bo od Chińczyka cło murowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To chyba lepiej Amazon bo od Chińczyka cło murowane

Ja gdy zamawiam proszę o wysyłkę Aliexpress standard shipping z dopiskiem na paczce słuchawki wartość $18,jakoś do tej pory mi się udawało. Oczywiście jeżeli w tej cenie są na Amazon to nie ma sensu brać z Chin

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hejka!

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Naprawdę to doceniam! Poczytałem, pomyślałem i będę celował w odsłuchanie:

 

Beyerdynamic DT1990 (ew. DT990)

Hifiman Sundara (ew. 400i, wersja 4xx nie przemawia do mnie)

Sennheiser HD600 (660s i 6xx nie przemawiaja do mnie)

 

Powinno dać mi to fajne porównanie, w którym kierunku chcę iść.

Polecicie mi jakiś DAC, najlepiej taki, który uniwersalnie by pasował do tych 3 par? (dla testów). Ewentualnie jakiś DAC pod każde słuchawki :D Szczególnie coś, co okiełzna mi DT1990 (a dokładniej uspokoi trochę agresywną górę).

 

Budżet, 1000-2000zł, chociaż nie ukrywam, preferuję bliżej tej dolnej granicy.

 

 

Edytowane przez D3M0tywator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności