Skocz do zawartości
  • 0

Beyerdynamic Custom One Pro i nowe pady - jakie?


x X x

Pytanie

Cześć! Szybkie pytanie. Czy do Beyerdynamic Custom One Pro dobiorę jakieś lepsze (cokolwiek to by znaczyło) pady od oryginlanych, czy brać oryginalne? Aktualnie do kupienia na Allegro za 90 PLN. Wydają się przyjemne, miękkie i wygodne, jakościowo też spoko, ale w mojej sztuce materiał jest spękany i niestety nie wiem jak długo były użytkowane, szkoda by było wydać kasę na pady które zaraz będą wyglądać tak samo. Macie jakieś doświadczenia?

 

Tak BTW pozwolę sobie zauważyć, że w tym modelu Beyerdynamic zastosował mega sposób na montaż padów :D Strzelam, że jest to jakiś ich patent, bo nie widziałem czegoś takiego w innych słuchawkach. Ściąganie i zakładanie padów to przyjemność w tym modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Heh nie pisałem bo myślałem, że to standard w Beyerdynamic. Na krawędzi na której trzyma się pad jest wycięcie w jednym miejscu w kształcie litery V. Wystarczy nałożyć kawałek kołnierza pada tak aby zachodził na krawędź i kręcić padem w odpowiednią stronę (tą, na którą nałożyliśmy kołnierz na krawędź) i kołnierz pada sama naciąga się na krawędź :)

 

Mam nadzieję, że jasno to wytłumaczyłem :D A najlepiej by było pokazać.

 

Edit:

Tutaj, od 1:00.

 

 

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Andrewek napisał:

Widziałem wiele modeli z takim mocowaniem padów.

Z padami jest tak, że jak wybierzesz zamienniki to nie wiesz jak słuchawki zagrają, a pady mocno wpływają na dźwięk. Więc ja bym kupował oryginalne.

 

Na pewno nie piszę tutaj o tych zamiennikach co są dostępne na allegro, bo na tym się już przejechałem. Bardziej myślę nad Dekoni lub czymś pokrewnym, albo innej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadal nie wiadomo jaki będzie efekt. Pady od Beyerdynamic pod spodem są perforowane - mają dziurki, które zmieniają przepływ powietrza. Jakiekolwiek inne dasz pady - dźwięk się zmieni. Raczej na gorsze, bo z mojego doświadczenia do wszystkich Beyerów jest trudno dobrać pady. Ale pewnie są takie modele padów, które zagrają równie dobrze albo i lepiej niż oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z wytrzymałością materiału stosowanego przez Beyera (w innych modelach)? Bo to głównie tutaj widzę problem. Jak mam wydać 90 złotych na pady, które będą nadawały się do kosza za np. kilka miesięcy to jednak wolę zaryzykować i kupić coś od Dekoni lub inne... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności