Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Chłodny, analityczny, neutralny zestaw do popu/rocku za 2000-3000 zł K712Pro+X1S?


Kirigato

Pytanie

Hejka!

Jak się pewnie domyślacie, rozglądam się za słuchawkami (i potencjalnie czymś, co je napędzi :D). Dobra, konkret:

 

Rodzaj: Słuchawki pełnowymiarowe

Typ: Otwarte (ewentualnie pół-otwarte)

Budżet: 2000zł - 3000zł za słuchawki + wzmacniacz, z czego dużo przychylniej patrzę na dolną granicę. Jak coś mnie mocno przekona, do 4000zł absolutne max.

 

Preferowane brzmienie: Chłodne, detaliczne, ~studyjne.

Bas: Lubię, jak "konkretnie uderza", ale punktowo.. powiedzmy takie "pojawia się i znika", ale broń boże nic "mięsistego".

Scena: Dość istotna

 

Typy muzyki, której słucham:

Pop (Lauv, Troye Sivan, the xx), mieszanki popu i rapu, lżejszy rock (30 seconds to mars, linkin park).

Jako taki przykład referencyjny: youtube.com/watch?v=dpLOHpZbaH4 <- w podobnych klimatach kręci mi się 60% utworów.

 

Po przeszukiwaniu internetów, porównywaniu, itp. rzuciła mi się w oczy dana kombinacja:

AKG K712 Pro + Aune X1S. Dobrze leży w budżecie (łącznie 2300zł nowe), wydaje się pasować pod moje potrzeby jak i dobry do ewentualnie dalszego odkrywania swojego "gustu" muzycznego. Co o tym sądzicie i czy macie jakieś inne propozycje? :D

 

Edytowane przez Kirigato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

k712 + aune x1s to dobre połączenie zwłaszcza do elektroniki i pokrewnych, popu, lekkiego rocka. Z tym, że to nie jest brzmienie chłodne, studyjne raczej lekko ocieplone, bas raczej masywny niż punktowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To pozostaje mi mieć nadzieję, że "wygrzewanie" nowych słuchawek naprawdę istnieje, bo ja moje combo x1s i K712pro oceniam jednak jako konturowe, neutralne barwowo (w sensie schłodzenia czy ocieplenia), a i na bardziej masywny bas bym też nie narzekał (wg mnie bas jest dobrze prowadzony, oddaje zmiany w dźwięku, rytm itp, jednak masy nie ma za wiele). Czyli wg mnie jest to zestaw wstępnie pasujący do kryteriów wyboru założyciela tematu.

Ale uczciwie przyznaję, że moje zdanie opieram wyłącznie w oparciu o doświadczenia związane ze sprzętem stacjonarnym (kolumny, wzmacniacz, cd player itp), nie mam żadnego długoletniego porównania z innymi słuchawkami (AKG wybrałem porównując na szybko Sonus Faber pryma i dt880 chrome editon - na tle ich misiowatego, mało szczegółowego w porównaniu z AKG dźwięku dokonałem wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej to podskocz do mp3store i sam posłuchaj kilku par słuchawek, bo nikt Ci nie powie dokładnie czy AKG będą idealnie pasować.

K712 niestety nie miałem podejrzewam, że mogą fajnie zagrać lecz może im brakować wykopu.

Beyery takie jak DT880 nie będą tak analityczne, bardziej relaksacyjne, miękkie granie.

Również dobrze mogą się sprawdzić K701/K702 o ile źródło złagodzi górę i doda wykopu na niskich.

Przy tak dużym budżecie nie ograniczał bym się do X1s a czymś lepszym, chociaż jak na zestaw zapoznawczy może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Preferowane brzmienie: Chłodne, detaliczne, ~studyjne.

Bas: Lubię, jak "konkretnie uderza", ale punktowo.. powiedzmy takie "pojawia się i znika", ale broń boże nic "mięsistego".

Scena: Dość istotna

 

W tej historii wszystko mówi mi - DT880, przynajmniej takie wspomnienia mam z odsłuchu - jeden z najlepiej kontrolowanych, szybkich basów jakie słyszałem + dla kontrastu chłód i lekko chropowata żyletka u góry, scena też na poziomie. Pewnie więcej będzie zachodu, żeby do nich dobry wzmak spasować.

Inna sprawa, że w tym budżecie można z jeszcze droższymi modelami zaszaleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.12.2019 o 19:48, Kirigato napisał:

Preferowane brzmienie: Chłodne, detaliczne, ~studyjne.

Bas: Lubię, jak "konkretnie uderza", ale punktowo.. powiedzmy takie "pojawia się i znika", ale broń boże nic "mięsistego".

Scena: Dość istotna

 

A ja przy takim założeniu kupiłbym Beyerdynamic T90 (bo mają być otwarte), a do tego Ifi Ican Micro. Razem wyjdzie około 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Rotgut napisał:

 

A ja przy takim założeniu kupiłbym Beyerdynamic T90 (bo mają być otwarte), a do tego Ifi Ican Micro. Razem wyjdzie około 2k.

Ale, czy one są chłodne?! Raczej po ciepłej stronie imo. ;)

6 godzin temu, d_nac napisał:

Preferowane brzmienie: Chłodne, detaliczne, ~studyjne.

Bas: Lubię, jak "konkretnie uderza", ale punktowo.. powiedzmy takie "pojawia się i znika", ale broń boże nic "mięsistego".

Scena: Dość istotna

 

W tej historii wszystko mówi mi - DT880, przynajmniej takie wspomnienia mam z odsłuchu - jeden z najlepiej kontrolowanych, szybkich basów jakie słyszałem + dla kontrastu chłód i lekko chropowata żyletka u góry, scena też na poziomie. Pewnie więcej będzie zachodu, żeby do nich dobry wzmak spasować.

Inna sprawa, że w tym budżecie można z jeszcze droższymi modelami zaszaleć. 

Bas w DT880 jest napompowany/rozlazły, a charakter ciepły, w żadnym wypadku chłodny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, neonlight napisał:

Ale, czy one są chłodne?! Raczej po ciepłej stronie imo. ;)

Bas w DT880 jest napompowany/rozlazły, a charakter ciepły, w żadnym wypadku chłodny. ;)

W takim razie pewnie to zależy od źródła, wygrzania, lub wersji 880. Ja słuchałem 880 Pro z DF Red i odczucia są takie jak wyżej, dawniej też sprawdzałem 880 z Aune T1 i było jeszcze bardziej sterylnie. Na pewno nie kojarzę z nich rozlazłego basu, może to się dzieje na mocniejszym wzmocnieniu niż w/w? Nie mówię, że to idealny wybór, ale na pewno warto sprawdzić - gdybym sam szukał tego typu sprzętu, to właśnie na DT880 bym spojrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, neonlight napisał:

Ale, czy one są chłodne?! Raczej po ciepłej stronie imo.

 

O ile wiem, są pobobne do T70, więc na pewno analityczne i bas też raczej nie rozlazły,  a czy chłodne? Pewnie zależy jak rozumiemy "ciepłe", "chłodne". Beyery są dla mnie raczej chłodne, ciepłe to są HD650. :)

 

DT880 też bym nie basu nie nazwał napompowanym. Jak to rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niskie tony z DT880 są bardziej po miękkiej stronie, zaokrąglone, niezbyt potężne.

Maja nawet nie najgorszy wykop, ale też nie jest to dół pasma wysoce punktowy, zarysowany.

Dlatego też uważam, że to słuchawki dosyć uniwersalne i bardziej rozrywkowe od AKG.

 

Nie miałem wyższych modeli Beyera, lecz to pewnie bardziej rozbudowany basior z lepsza kontrola względem DT880.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
A ja przy takim założeniu kupiłbym Beyerdynamic T90 (bo mają być otwarte), a do tego Ifi Ican Micro. Razem wyjdzie około 2k.
Pewnego razu wybrałem się do mp3store po słuchawki(miałem zajawkę na jakieś wkółuszne,bo do tej pory korzystałem tylko z IEM) przetestowałem parę modeli AKG, Beyerdynamic, z omawianego w tej dyskusji pułapu cenowego. Efekt był taki że nic nie kupiłem bo doszedłem do wniosku że dzwiękowo to jakaś totalna porażka względem moich IEM(w tym czasie używałem Moondrop Kansas pro). Pomyślałem że pełnowymiarowe może po prostu nie dla mnie albo ludzie którzy je kupują nigdy nie testowaliśmy porządnych IEM. Innego razu w tym samym miejscu posłuchałem słuchawek plenarnych Fostex t60rp i odkryłem czego mi trzeba(planarnych) Zacząłem szukać, a że szum był o Thieaudio Phantom to jest kupiłem i nie żałuję.
Tak że z mojej strony polecam koledze IEM, albo planary+ifi ican nano. Ja w tej chwili używam takiego komba i jest dobrze(co prawda na święta kupię wzmacniacz SMSL SP200).
Na forum jest wątek: ciekawe droższe słuchawki z Chin dotyczący IEM, należy tam pytać o takiego typu słuchawki, bo tam fachowcy. W tym budżecie kupisz naprawdę dobry zestaw.
Pozdro


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Pewnego razu wybrałem się do mp3store po słuchawki(miałem zajawkę na jakieś wkółuszne,bo do tej pory korzystałem tylko z IEM) przetestowałem parę modeli AKG, Beyerdynamic, z omawianego w tej dyskusji pułapu cenowego. Efekt był taki że nic nie kupiłem bo doszedłem do wniosku że dzwiękowo to jakaś totalna porażka względem moich IEM(w tym czasie używałem Moondrop Kansas pro). Pomyślałem że pełnowymiarowe może po prostu nie dla mnie albo ludzie którzy je kupują nigdy nie testowali porządnych IEM. Innego razu w tym samym miejscu posłuchałem słuchawek plenarnych Fostex t60rp i odkryłem czego mi trzeba(planarnych) Zacząłem szukać, a że szum był o Thieaudio Phantom to je kupiłem i nie żałuję.
Tak że z mojej strony polecam koledze IEM, albo planary+ifi ican nano. Ja w tej chwili używam takiego komba i jest dobrze(co prawda na święta kupię wzmacniacz SMSL SP200).
Na forum jest wątek: ciekawe droższe słuchawki z Chin dotyczący IEM, należy tam pytać o takiego typu słuchawki, bo tam fachowcy. W tym budżecie kupisz naprawdę dobry zestaw.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.12.2019 o 22:40, wfmsiekierka napisał:

Na forum jest wątek: ciekawe droższe słuchawki z Chin dotyczący IEM, należy tam pytać o takiego typu słuchawki, bo tam fachowcy. W tym budżecie kupisz naprawdę dobry zestaw.

 

Ok. Tylko że nie każdy w to wchodzi. Ja na przykład w ogóle nie używam i nie chę używać słuchawek tego typu. Po prostu fizjologicznie tego nie toleruję, choć wiem, że i wygodne w podróży, i dźwiękowo dużo można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Ok. Tylko że nie każdy w to wchodzi. Ja na przykład w ogóle nie używam i nie chę używać słuchawek tego typu. Po prostu fizjologicznie tego nie toleruję, choć wiem, że i wygodne w podróży, i dźwiękowo dużo można.
Wobec tego(na podstawie moich osobistych doświadczeń)sugeruję słuchawki planarne

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Wobec tego(na podstawie moich osobistych doświadczeń)sugeruję słuchawki planarne

 

Ja to kiedyś na pewno coś będę miał, ale nie wiem, czy planary to dobra rada dla autora wątku, który chciałby "chłodny, analityczn, neutralny"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 

Ja to kiedyś na pewno coś będę miał, ale nie wiem, czy planary to dobra rada dla autora wątku, który chciałby "chłodny, analityczn, neutralny"...

A te wszystkie omawiane sennheiser,Beyerdynamic itd?

Mówię o tych w podanym zakresie cenowym.

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności