Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[karma] Wymiana Baterii


wankus

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od niedawna mam karme, juz z przygodami - patrz topic pekniete gniazdo sluchawkowe - gniazdo posklejane z mniejszym lub wiekszym sukcesem, karma gra bardzo, bardzo fajnie ale bateria pozostawia wiele do zyczenia (mysle ze max to 5h dzialania, malutko)

trzeba wiec wymienic - na ebay znalazlem aukcje

aukcja licketysplitauctions

 

ale nie wiem czy to sie da tak latwo wymienic - tam sa jakies kabelki przylutowane, czy aby wymienic baterie to trzeba cos od- a pozniej przy-lutowac? ktos juz cos takiego robil?

napisalem do tego sprzedawcy czy ma jakis manual wymiany baterii, ale nie maja:

Unfortunately we do not have instructions ourselves however the following link should help;

 

http://www.schenkzoola.com/karmaopen.htm

 

best regards

 

Ghislaine

 

dzieki za odp.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoNie - to chyba nie jest dobry pomysł :)

 

Wankus - jeżeli sam boisz się lutować ( doskonale Cie rozumiem :lol: )

wyjmij płytke bateryjną, i zanieś do jakiegoś serwisu RTV / telefonicznego

 

( pamietaj przy tym aby nie uszkodzić portów lutowniczy na płytce -

więc zanieś im to albo ze starym akumulatorem , albo kabelki obetnij )

 

Dla nich i Dla ciebie nie bedzie to zaden problem - bo wyciągniecie

( i ponowne włożenie ) tej płytki - jak widac na załączonych obrazkach jest

bardzo łatwe

 

DSC01022r_resize.jpg

 

DSC01023r_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh? a czemu nie jest to dobry pomysł? O_o czym (poza rozkręceniem całego odtwarzacza i wzrastającym poziomem trudności całości przedsięwzięcia) się różni dolutowanie kabelków do płytki od dolutowania kabelków do kabelków? ;p

Dla mnie niczym się nie różni - bo w obu przypadkach takie lutowanie przekracza moje

zdolności elektroniczno- manualne :D

 

Ale wolałbym chyba zanieść do zlutowania komuś jedną płytkę bateryjną , niż całą Karmę.

Sam pisałeś kiedyś że w tym drugim wypadku bałbyś się zostawić komuś rozebrany

player w serwisie . Mam to samo.

 

Apropo - zdaje sie że kiedyś na eBay`u sprzedawano oryginalne baterie do Karmy które były

dostarczane od razu z płytką układu bateryjnego . Ale teraz to już się takich chyba nie uświadczy ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez takich... kable to potrafiłbym zlutować sam, bo kabli nie da się tak łatwo uszkodzić (co innego jeżdżenie lutownicą po samej płytce, gdzie nie ma nawet miejsca na średnio gruby grot)... w najgorszym razie skręcił bym kabelki ze sobą bez żadnego lutowania...

 

... a takie całkowite rozkręcenie Karmy przez niewprawną osobę może ją (Karmę) zabić, samo ściągnięcie tylnej obudowy i odcięcie kabli od starej baterii jest w tym przypadku lepszym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie, ja tez raczej jestem na bakier z lutowaniem, tym bardziej lutowaniem precyzyjnym...

w takim przypadku przecietych kabelkow uzyteczne sa szybkozlaczki, ale tu nie ma miejsca na szybkozlaczki...

 

chyba zrobie tak ze wyjme te plytke i zaniose do jakiegos elektronika zeby ladnie przylutowal nowa baterie i juz.

 

a z rozbieraniem calej karmy nie mam problemu, zgodnie z opisem obrazkowym jest to calkiem latwe pod warunkiem delikatnego obchodzenia sie ze sprzetem.. ;)

 

a przy okazji - moze ktos ma obudowe (przod tyl i ten gumowy boczek) do sprzedania? - moja jest dosc sfatygowana wiec przy okazji wymiany baterii moglbym i obudowe wymienic. a moze komus zostalo z jakiegos "dawcy" ;)

 

pzdr

 

EDIT - OK, kupilem te baterie, czekam zatem na przesylke, dam znac, jak sie bedzie sprawowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przyszla bateria, szybciutko, ok. tygodnia po wygraniu aukcji mniej wiecej - i okazuje sie ze ma wieksza pojemnosc niz to co jest opisane na aukcji - 2200mAh, przynajmniej tak twierdzi specyfikacja na baterii, jak bedzie w zyciu to sie sprawdzi po weekendzie.

 

milym akcentem jest to ze kolej dorzuca gratis male srubokreciki, szt. 3 z roznymi koncowkami, idealne do rozkrecania i skrecania sprzetu elektronicznego.

 

dam znac jak juz bateria bedzie zainstalowana - caly czas zastanawiam sie czy lutowac samemu, czekam na przesylke lutownicy z grotem 1mm, czy zaniesc to do serwisu elektron. czy GSM.

zobaczymy jak juz ponownie rozkrece karme, przy okazji przylutuje (albo raczej serwis elektroniczny) gniazdko sluchawkowe - duzo sie o tym naczytalem na riovolution - wszystkim wysiada prawy kanal - i z tego co czytam trzeba dolutowac gniazdko jacka. we'll see.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zabralem sie za wymiane baterii - ale tu zonk - org. bateria sanyo jest przylutowana do plytki w sumie 4ma kabelkami - 1 czarny gruby, czerwony gruby i 2 czarne mniejsze z 2giej strony...

 

a bateria ktora dostalem jako wymienna ma tylko czarny i czerwony gruby..

 

do czego sa te 2 pozostale? :huh:]

 

EDIT: spox, te 2 kabelki, to nie kabelki a cos co trzyma baterie przy plytce, taki bajerek.

bateria juz przylutowana, dziala. piece of cake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwoma pozostałymi (dwa cienkie czarne) jest przyczepiony (czytaj: przylepiony kawałkiem taśmy) czujnik temperatury...

 

... musisz go odlepić od starej baterii i przylepić do nowej

 

aha, good to know. przylepilem go do nowej anyway. ;) dzieki za info

teraz pozostaje testowac pojemnosc, zobaczymy czy to faktycznie 2200mAh, wierzyc mi sie nei chce za bardzo w te cyferki

 

EDIT: wszystko ladnie dziala, bateria ma jakies wstepne naladowanie wiec poczekam az sie rozladuje i naladuje ja, i tak kilka razy aby osiagnac pelna "moc".

 

w kazdym razie - sam proces wymiany baterii jest naprawde latwy, mimo ze z lutowaniem to jestem raczej na bakier, wystarczy kupic za 10zl lutownice z grotem 1mm, wystarczy 20W - kabelki do tej plytki lutujesie bajecznie prosto, wystarczy podgrzac lut wyjac stare kabelki - tam gdzie saone lutowane do plytki sa otworki, wiec wystarczy znow podgrzac stary lut, wsunac nowy kabelek w ten otworek i gotowe :)

przekleic czujke termometra i cieszyc sie dlugim zyciem baterii.

 

jakby co to user na ebayu - aukcji skad ja kupilem baterie - w sumie 15$, i szlo niecaly tydzien z hongkongu jako gift, wiec nie trzeba sie szarpac z UC to licketysplitauctions

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności