Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO BTR5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy, zbalansowany i śliczny ;)

 

BTR5 to najnowszy adapter Bluetooth FiiO, który imponuje specyfikacją. Ma podwójny przetwornik ESS Sabre ES9218P, dodatkowe wyjście zbalansowane, wyświetlacz OLED i generuje dużo mocy. Czyżby pogromca Radsone EarStudio ES100?


Poprzednik BTR5, model BTR3 poległ w konfrontacji z EarStudio ES100. Starszy adapter FiiO z pewnością robił większe wrażenie aluminiowo-szklaną obudową, ale nie oferował wyjścia 2,5 mm, generował mniej mocy i nie brzmiał tak dobrze, jak konkurent od Radsone. Model BTR5 to już bezpośrednia odpowiedź na EarStudio ES100 – producent sam śmiało porównuje specyfikację obu modeli w materiałach promocyjnych. Rzeczywiście jest się czym chwalić – BTR5 generuje 80 mW mocy przez wyjście 3,5 mm oraz aż 220 mW przez wyjście 2,5 mm, czyli prawie 2,5 razy więcej od ES100. Sprawdziłem, jak BTR5 wypada w porównaniu z FiiO BTR3, Astell&Kern AK XB10 oraz właśnie EarStudio ES100.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-btr5-recenzja/

 

8a.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja, trza brać jak tylko się pojawi znów na Ali. Jednak miałem rację że BTR5 na najwyższym podium :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfrontacji BTR3 i AK XB10 wybrałem Trójkę. ES 100 był wtedy słabiej dostępny i badziewnie wyglądał. Teraz oferuje go mp3store. Za późno. No więc czekamy na BTR5 !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasyczne techniczne granie na Sabre, no to przynajmniej już nie mam dylematu, chociaż jak będzie okazja to spróbuję, może akurat synergia będzie. Dzięki za reckę Maciux, chyba pierwsza w necie. 

 

Kupuj Lordzie, dasz znać jak gra z Oppo, a jak ochota najdzie to się wymienimy :)

 

Marzy mi się nowy Radsone z mocą BTR5 i sygnaturą oryginału, ale gość który przy  nim majstrował, a teraz robi dla Qudelix zarzucił bardzo obiecujący projekt początkowy i robi to co wszyscy czyli 2xES9218P.

 

Acha, pytanie - EQ działa na LDAC?

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 18:29, kordal napisał:

Jeszcze bardziej przekonałeś mnie do zakupu :) Ekran wyświetla częstotliwość próbkowania podczas pracy w trybie DAC USB? Bo gdzieś tak pisali, ale u Ciebie takiej informacji nie znalazłem. 

 

Tak, wyświetla częstotliwość próbkowania.

 

W dniu 2.12.2019 o 21:22, zdzichon napisał:

Czyli klasyczne techniczne granie na Sabre, no to przynajmniej już nie mam dylematu, chociaż jak będzie okazja to spróbuję, może akurat synergia będzie. Dzięki za reckę Maciux, chyba pierwsza w necie. 

 

Kupuj Lordzie, dasz znać jak gra z Oppo, a jak ochota najdzie to się wymienimy :)

 

Marzy mi się nowy Radsone z mocą BTR5 i sygnaturą oryginału, ale gość który przy  nim majstrował, a teraz robi dla Qudelix zarzucił bardzo obiecujący projekt początkowy i robi to co wszyscy czyli 2xES9218P.

 

Acha, pytanie - EQ działa na LDAC?

 

Dobre pytanie, niestety nie. Przez AptX HD za to śmiga jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 21:22, zdzichon napisał:

Marzy mi się nowy Radsone z mocą BTR5 i sygnaturą oryginału, ale gość który przy  nim majstrował, a teraz robi dla Qudelix zarzucił bardzo obiecujący projekt początkowy i robi to co wszyscy czyli 2xES9218P.


Zobaczymy jak pojawią się recki Shanling UP4 - słyszałem nieoficjalnie od pewnych vipów forumowych, że może być hit ;) Niby układ DAC jak BTR5, zobaczymy jak z implementacją i wzmakiem. 

 

19 godzin temu, maciux napisał:

Dobre pytanie, niestety nie. Przez AptX HD za to śmiga jak należy.

 

Dziwna sprawa, biorąc pod uwagę, że to w tym momencie najbardziej popularny codec. Trochę lipa. Miałeś już okazję sprawdzić baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Najner napisał:


Zobaczymy jak pojawią się recki Shanling UP4 - słyszałem nieoficjalnie od pewnych vipów forumowych, że może być hit ;) Niby układ DAC jak BTR5, zobaczymy jak z implementacją i wzmakiem. 

Przewaga po balansie BTR5 nad Up4 o 60 mW, dość sporo moim zdaniem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności