Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki za 200-300 zł do smartfona.


Orest

Pytanie

Cześć. Szukam słuchawek, których będę używać ze smartfonem.  Im więcej czytam i szukam, tym wiem mniej, więc mój problem wydaje mi się dosyć złożony. Polega on na tym, że nie mam jeszcze ani słucawek ani telefonu. Dlatego mój ból głowy wybiega trochę poza sam temat słuchawek. Poza tym nie znam się aż tak na technologii, stąd trochę zgłupiałem, co wybrać, bo rynek jest ogromny. Audiofilem nie jestem, więc pewnie słuchawki za 250 zł będą dla mnie zupełnie wystarczające, ale chciałem raz się szarpnąć na coś troszkę lepszego niż niska półka najtańszym kosztem. Zacznę może od telefonów, które sobie obrałem, wtedy chyba łatwiej będzie dopasować do nich słuchawki. Są to:

Lg V30

Lg V20

Sony Xperia XZ1 Compact

Sony Xperia XZ1

 

Pod spodem link do porównywarki parametrów.

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/sony-xperiaxz1compact-vs-sony-xperiaxz1-vs-lg-v30-vs-lg-v20/

 

I teraz co do słuchawek.

Chciałbym się zmieścić w budżecie do 300 zł, choć jak trafię na świetny model, mogę wydać kilkadziesiąt złotych więcej. Ogólnie zależy mi na relacji jakość/cena.

Szukam słuchawek nausznych, najlepiej półotwartych, ale wokółuszne też mogą być. Chciałem wybrać hybrydowe BT/kabel, ale widzę, że cenowo bywa z tym różnie.

Dawno nie miałem takich słuchawek, od jakichś 2-3 lat. Wcześniej miałem jakieś Pioneery na kablu za ok. 120 zł ze sklepu typu Euro czy Media Markt/Expert. Potem dokanałową chińszczyznę za 30 zł.

Słucham prawie wszystkiego od mocno basowej elektroniki, przez hip hop, jazz, funk, blues, rock aż po progresywny metal. Dlatego chciałbym w miarę zrównoważone słuchawki, ew. z troszkę mocniejszym basem, ale bez przesady.

Fajnie też, żeby były dość wytrzymałe. Oczywiście wszystko w granicach ceny. Nie oczekuję słuchawek ze stali, bo jednak mój budżet nie jest nie wiadomo jak duży.

 

Do tej pory zwróciłem uwagę na następujące modele, praktycznie sama Audio Technica, jakoś tak wyszło. Może dlatego, że podoba mi się ich design:

ATH-S200BT

ATH-SR30BT

ATH AR3iS

ATH AR3BT

Sennheiser 4.40 BT

 

Jeśli jest coś wartego uwagi z innych firm, również chętnie sprawdzę. 

 

Czytałem dość sporo pozytywnych opinii o różnych modelach AKG, ale ich wygląd skutecznie mnie odstrasza.

 

Jeśli zdecyduję się na Sony, wiem, że bez problemu wystarczą słuchawki z impedancją do 32 ohmów i na bluetooth, a jeśli wybiorę LG, najlepiej gdyby miały ponad 50 ohmów, żeby nie bawić się w żadne adaptery, przedłużki itp. No i podobno wtedy bez sensu brać słuchawki bezprzewodowe, bo wbudowany DAC nie pomoże zbyt wiele.

Upodobałem sobie jeden rodzaj słuchawek, Audio Technica ATH AR-3BT, ale z tego co zdążyłem zauważyć mają impedancję 41 ohmów, przez co dla Sony będzie potrzebny zewnętrzny wzmacniacz, a dla LG nie ma wystarczającego oporu, żeby uruchomić wbudowany DAC. Jeżeli gdzieś piszę głupoty, poprawcie mnie proszę.

 

Przy okazji, bardzo pochopnie i niemądrze zamówiłem sobie wzmacniacz słuchawkowy FiiO BTR1 V1 zanim zacząłem zgłębiać temat (januszostwo wygrało), bo był dostępny na ebayu za połowę normalnej ceny, ok. 130 zł. Teraz się zastanawiam jak to się będzie miało do słuchawek, które kupię.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. Jeżeli ten temat za bardzo wykracza poza kupno słuchawek, to śmiało można go przenieść do innego działu albo rozdzielę na dwa tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności