Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

PeriodicAudio Be czy Aune E1


pawelekdabek

Pytanie

Cześć, 

 

Czy jest ktoś na forum, kto posiadał obie pary słuchawek i mógłby mi porównać ich brzmienie? Obie pary są teraz w świetnych cenach, i poluje na słuchawki zastępcze dla XBA N3, z ciut mocniejszym od nich basem i wydaje mi się, że te dwie pary byłyby raczej dobrym wyborem. Teraz pytanie które, wcześniej miałem już E1 ale może te Beryllium byłyby ciekawszym wyborem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, Zamoy72 napisał:

 

Ale wysyła fedexem zamiast podawanego w zamówieniu usps - właśnie czekam na domiar z urzędu celnego 😟

FedEx domaga się pokazania faktury? Spróbuję wtedy napisać do nich, żeby przygotowali mi taką na 50$ 😅

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, all999 napisał:
2 godziny temu, pawelekdabek napisał:
FedEx domaga się pokazania faktury? Spróbuję wtedy napisać do nich, żeby przygotowali mi taką na 50$ emoji28.png

Będą też chcieli zobaczyć skan płatności na taką kwotę.

Trudno, cena i tak jest dobra, długo trwała wysyłka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.12.2019 o 13:37, all999 napisał:

Będą też chcieli zobaczyć skan płatności na taką kwotę.

W trackingu mam info, że przeszly odprawę celną, myślisz, że będą kazać mi coś płacić przy odbiorze bez wcześniejszego info o wymaganej zapłacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, pawelekdabek napisał:

W trackingu mam info, że przeszly odprawę celną, myślisz, że będą kazać mi coś płacić przy odbiorze bez wcześniejszego info o wymaganej zapłacie?

Ostatnio Fedex zawitał do mnie z pobraniem za VAT przy przy odbiorze paczki bez żadnej zapowiedzi, więc jest na to duża szansa.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Akustik napisał:

Ostatnio Fedex zawitał do mnie z pobraniem za VAT przy przy odbiorze paczki bez żadnej zapowiedzi, więc jest na to duża szansa.

Ale jakaś kwota chyba jest wolna od podatku, z tego co pisał mi Dan z PeriodicAudio, zadeklarował na paczce 50usd więc raczej bez podatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, pawelekdabek napisał:

Ale jakaś kwota chyba jest wolna od podatku, z tego co pisał mi Dan z PeriodicAudio, zadeklarował na paczce 50usd więc raczej bez podatku. 

Nie dostałeś maila od fedex żeby im odesłać pismo dla celnej + dowód zakupu z kwotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Nie dostałeś maila od fedex żeby im odesłać pismo dla celnej + dowód zakupu z kwotą?

Na mail nic, chyba że jakiś list pocztą do mnie przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, pawelekdabek napisał:

Na mail nic, chyba że jakiś list pocztą do mnie przyjdzie. 

 

mi przysłali taka wiadomość zaraz po tym jak paczka ruszyła w drogę, jeszcze w stanach. Teraz mam status, ze została wydana do finalnego doręczenia i jedzie, także jutro pewnie przyjdzie. Dam znać czy naliczyli mi jakieś opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, marcelmtbmx napisał:

 

mi przysłali taka wiadomość zaraz po tym jak paczka ruszyła w drogę, jeszcze w stanach. Teraz mam status, ze została wydana do finalnego doręczenia i jedzie, także jutro pewnie przyjdzie. Dam znać czy naliczyli mi jakieś opłaty.

A co zamawiałes i ile Ci wyszło? Mi razem z przesyłką 114,5 USD. Może to dzięki tej mniejszej deklaracji nie dostanę VAT-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, pawelekdabek napisał:

A co zamawiałes i ile Ci wyszło? Mi razem z przesyłką 114,5 USD. Może to dzięki tej mniejszej deklaracji nie dostanę VAT-u. 

Tez zamówiłem BE b-stock i miałem zadeklarowane $50. Po wysłaniu dostałem takiego maila ale po odprawie żadnej informacji o kosztach tez nie mam.

ECC886E1-F1AF-4505-9942-5F6481813652.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, marcelmtbmx napisał:

Tez zamówiłem BE b-stock i miałem zadeklarowane $50. Po wysłaniu dostałem takiego maila ale po odprawie żadnej informacji o kosztach tez nie mam.

ECC886E1-F1AF-4505-9942-5F6481813652.jpeg

Wątpię żeby miało mnie to ominąć i pewnie też będę płacić. 

 

Edit. Jednak dostałem info o doręczeniu jutro bez kwoty pobrania czyli bez VAT :D

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, wiatrak napisał:

Jak pierwsze wrażenia i porównania ?

Tyle co pograły to tonalnie baardzo podobne do Aune E1. Troszkę lepsze zejście na basie, może ciut lepsza separacja. Ale grały raptem 3h. Zostawię je rano podłączone przed pójściem do pracy to wieczorem skubnę coś więcej. Tak czy siak jest obiecująco. Tylko trochę męczą ucho, może kwestia przyzwyczajenia

edit: zdarzy się, że akcentują s,z,c.. :)

Edytowane przez marcelmtbmx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie tonalnie zupełnie odmienne od Aune ale każdy może inaczej odczuwać dźwięk. Są jaśniejsze, z basem lepiej ale nie mocniej akcentowanym, z lekko wycofanymi wokalami oraz z ostrzejszą górą wyciągającą dużo detali. Mi nie podeszły przez typowe granie na planie V dlatego wylądowały po dziesięciu minutach w komisie ;)

Edytowane przez pawelekdabek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Według mnie tonalnie zupełnie odmienne od Aune ale każdy może inaczej odczuwać dźwięk. Są jaśniejsze, z basem lepiej ale nie mocniej akcentowanym, z lekko wycofanymi wokalami oraz z ostrzejszą górą wyciągającą dużo detali. Mi nie podeszły przez typowe granie na planie V dlatego wylądowały po dziesięciu minutach w komisie ;)

 

Jedyne co mi nie za bardzo pasowalo w E1 to wyzszy bas lekko zbyt bumiasty. Reszta swietna w tej kategorii cenowej wg mnie.

Jezeli bas w Beryllium lepiej kontrolowany i reszta pasm tez lepiej to chyba sa dla mnie ;)

Obawiam sie tylko komentarzy, ze chudsze na wokalach, agresywniejsze na wyzszej srednicy ?

 

@pawelekdabek @marcelmtbmx @Methuselah @Inszy Czy mozecie wrzucic fotke porownawcza E1 i Berrylium ? Jezeli Periodic sa zauwazalnie dluzsze od E1, to moge miec problem z utrzymaniem ich w ruchu. Nawet E1 wypadaly czasem. Pod tym wzgledem Dunu Titan 6 to ergonomiczna bajka dla mnie.

Pamietam CA Comet, ktore bardzo lubilem za srednice ale byly ciezkie i dlugie. Za cholerke nie chcialy siedziec w uszach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wiatrak napisał:

 

@pawelekdabek @marcelmtbmx@Methuselah @Inszy Czy mozecie wrzucic fotke porownawcza E1 i Berrylium ? Jezeli Periodic sa zauwazalnie dluzsze od E1, to moge miec problem z utrzymaniem ich w ruchu. Nawet E1 wypadaly czasem. Pod tym wzgledem Dunu Titan 6 to ergonomiczna bajka dla mnie.

Pamietam CA Comet, ktore bardzo lubilem za srednice ale byly ciezkie i dlugie. Za cholerke nie chcialy siedziec w uszach.

 

Be są lżejsze od E1 i u mnie lepiej trzymały się w uszach od nich, sprawdziłem na tipsach od Sony i odrazu złapałem dobrego seala. Fotki już nie zrobię bo nie mam Aune. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niezłe jaja z tym periodic audio. Deklarują DDP incoterms i zaznaczają na fakturze, ze cło podatki opłacane przez nadawcę. W związku z tym słuchawki fedex dzisiaj dostarczył bez dodatkowych opłat pomimo tego ze poprosili mnie o dowód zakupu a opłaty poniesie periodic audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Zamoy72 napisał:

Niezłe jaja z tym periodic audio. Deklarują DDP incoterms i zaznaczają na fakturze, ze cło podatki opłacane przez nadawcę. W związku z tym słuchawki fedex dzisiaj dostarczył bez dodatkowych opłat pomimo tego ze poprosili mnie o dowód zakupu a opłaty poniesie periodic audio?

Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że po prostu celna puściła bez opłat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdjęcie porównawcze:

20191211_184533.thumb.jpg.56bbf4fd911e13cf4af80fd33c4634fd.jpg

 

Przy czym warto pamiętać, że BE mają bardziej elastyczny kabel, więc łatwiej się je nosi z przewodem za uchem. Wtedy nie mają chęci do wypadania.

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, marcelmtbmx napisał:

Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że po prostu celna puściła bez opłat 

Tylko, że ja dzwoniłem do Fedex przed dostawą, żeby dowiedzieć się "ile to mnie będzie kosztowało?" i powiedzieli, że nadawca pokrywa koszty 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności