Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

PeriodicAudio Be czy Aune E1


pawelekdabek

Pytanie

Cześć, 

 

Czy jest ktoś na forum, kto posiadał obie pary słuchawek i mógłby mi porównać ich brzmienie? Obie pary są teraz w świetnych cenach, i poluje na słuchawki zastępcze dla XBA N3, z ciut mocniejszym od nich basem i wydaje mi się, że te dwie pary byłyby raczej dobrym wyborem. Teraz pytanie które, wcześniej miałem już E1 ale może te Beryllium byłyby ciekawszym wyborem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

@pawelekdabek Tak, mam porównanie. Be na tle E1:

- Be schodzą niżej niż E1 i mają bardziej szczegółowy bas, szybszy i o lepszym impakcie

- niższy środek o bardziej naturalnej barwie, lepiej reprodukowane, chociaż momentami "cieńsze" wokale

- bardziej szczegółowa, błyszcząca, a przy tym bardziej naturalna góra, która jest lepiej rozciągnięta

- bardziej precyzyjnie rozlokowane instrumenty na scenie, lepsza separacja i oddanie poszczególnych planów

- ogólnie lepsza dynamika, większa szczegółowość i szybsze granie.

 

IMHO Be są sporo lepsze niż E1, a do tego wypadają lepiej niż N3, więc niekoniecznie będzie to para zastępcza :D

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Cześć, 

 

Czy jest ktoś na forum, kto posiadał obie pary słuchawek i mógłby mi porównać ich brzmienie? Obie pary są teraz w świetnych cenach, i poluje na słuchawki zastępcze dla XBA N3, z ciut mocniejszym od nich basem i wydaje mi się, że te dwie pary byłyby raczej dobrym wyborem. Teraz pytanie które, wcześniej miałem już E1 ale może te Beryllium byłyby ciekawszym wyborem. 

 

Hej. Niestety nie pomogę - ale jak możesz to opisz różnice między e1 a tymi Sony.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, espe0 napisał:

Hej. Niestety nie pomogę - ale jak możesz to opisz różnice między e1 a tymi Sony.

.

Pamięć do brzmienia poszczególnych słuchawek jest strasznie ulotna, ale w poniedziałek idę na bezpośrednie porównanie do mp3store. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Methuselah napisał:

@pawelekdabek

IMHO Be są sporo lepsze niż E1, a do tego wypadają lepiej niż N3, więc niekoniecznie będzie to para zastępcza :D

To chyba odpuszczę sobie jutrzejszy odsłuch E1 i kupię Be póki są na promocji. Dzięki za pomoc. Co do N3, to chyba mogłem wcześniej wpaść żeby zadać to pytanie, mam już zamówione nakładki z Custom Art do nich więc odsprzedaż chyba odpada 😕

Pamiętasz może jaką tulejkę względem Aune E1 maja te Be? Mam zrobione custom tipsy pod E1 i fajnie byłoby gdyby pasowały na Be. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz zastanawiam się czy zmiana z N3 na Be jest warta świeczki, nie chcę mieć dwóch par słuchawek a nie wiem jeszcze jak spożytkowałbym custom tipsy zrobione pod N3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Inszy napisał:

Taka sama tulejka, więc powinny pasować.

I też był wolał BE zamiast E1. W sumie Periodiki robią mi za główne słuchawki do telefonu.

https://kropka.audio/test/sluchawki/porownanie-periodic-audio-magnesium-titanium-berylllium/ - Tyżeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To chyba odpuszczę sobie jutrzejszy odsłuch E1 i kupię Be póki są na promocji. Dzięki za pomoc. Co do N3, to chyba mogłem wcześniej wpaść żeby zadać to pytanie, mam już zamówione nakładki z Custom Art do nich więc odsprzedaż chyba odpada
Pamiętasz może jaką tulejkę względem Aune E1 maja te Be? Mam zrobione custom tipsy pod E1 i fajnie byłoby gdyby pasowały na Be. 

A gdzie są w promocji?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, zOrg napisał:


A gdzie są w promocji?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Na ich stronie z kodem CYBER.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, espe0 napisał:

A ile sobie za przesyłkę liczą?

Niecałe 15 dolarów, trochę dużo i tylko to mnie przed ich zakupem narazie powstrzymuje. Stwierdziłem, że jak uda mi się znaleźć kupca na Edifiery H880 dopóki trwa promocja to kupię Be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Lord Rayden napisał:

Tak jest. Choć teraz trochę bym zmienił opis tu i ówdzie, bo kolejne kilkadziesiąt godzin grania (a może i kilkaset) jeszcze trochę je rozwinęło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszędzie toczą się Gry o Tron. Tu próba detronizacji Aune E1 :), gdzie indziej 1.1 usiłują zwalczyć.... no właśnie , kogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Mayster napisał:

E1 są za 399 do kupienia do poniedziałku, więc uwzględniając promocję na Periodica, Be wychodzą 2.5 raza więcej.

Kupując wersję blemished, już tańszą o połowę 100$ a mającą skazy tylko wizualne, jak podejrzewam nawet nie jakieś wielkie, różnica wraz z wysyłką wynosi jakieś 60 zł więc Be to chyba jednak lepszy wybór.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Kupując wersję blemished, już tańszą o połowę a mającą skazy tylko wizualne, jak podejrzewam nawet nie jakieś wielkie, różnica wraz z wysyłką wynosi jakieś 60 zł więc Be to chyba jednak lepszy wybór.

 

164.20$ + VAT to ~780 zł. 

 

E1 to 399 zł., więc cena x2. Skąd 60 zł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Mayster napisał:

 

164.20$ + VAT to ~780 zł. 

 

E1 to 399 zł., więc cena x2. Skąd 60 zł.?

Skąd to 164.20$? 99.5$ +15$=114.5$=451zł. Fakt nie policzyłem VAT - u.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Mayster napisał:

199 - 25% to 149,25 + wysyłka.

Kod CYBER to -50%. Licytacja na ceny nic nie wprowadza do tego wątku.

 

EDIT. Jeżeli chodzi o VAT to PeriodicAudio deklaruje 50$ na paczkach ;) 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Kod CYBER to -50%. Licytacja na ceny nic nie wprowadza do tego wątku.

 

EDIT. Jeżeli chodzi o VAT to PeriodicAudio deklaruje 50$ na paczkach ;) 

Pieniądze nie grają ale granie dobre zapewniają.

 

Izolacja obu modeli (BE i E1) pewnie będzie na podobnym poziomie czyli średnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności