Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub wzmacniaczy THX


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pabloj napisał:

@deftones9 A kto mi ostatnio radził zostawić odsłuchy sprzętów w spokoju i delektować się muzyką? :D

Ja :D ale to jest silniejsze od nas, zaczynasz dzień z postanowieniem nie wchodzenia na forum.A tu cyk, powiadomienie z tap sralka i trzeba wejść, zobaczyć no i tak to sie kończy ;) ale będzie trzaba go obadać, dla świetego spokoju.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy wiecie ale na mp3store pojawił się THX 887! :D

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/monoprice/2020140523665222339/0889028135280/monoprice-monolith-thx-aaa-balanced-headphone-amp-39359

Wzmak, którym byłem najbardziej zainteresowany ale nie chciało mi sie go sprowadzać z USA i kupiłem SMSL SP200. Ma 3 stopnie regulacji wzmocnienia, coś na czym mi najbardziej zależało :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Greezye Wygląda na to, że nie jest w pełni zbalansowany: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/monoprice-monolith-thx-887-balance-headphone-amp-new-champ.8942/page-5#post-226073 Ale ja się na audio-bebechach nie znam 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza trzy stopniowym gainem to zakup jeśli sie posiada sp200 nieopłacalny paweł :D po co ci większe pudło które nawet nie ma pełnego balansu i które gra niemal identycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Greezye napisał:

On ma prawdziwy balans czy udawany jak SP200 i Massdrop?

 

A po co miały by być zbalansowane? Już masz najniższe zniekształcenia, najniższy poziom szumów i dużą moc, a przecież w zasadzie tylko po to robi się wzmacniacze zbalansowane.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten Monolith podoba z kilka względów:

1) Posiada dodatkowe wyjście minijack (bardzo fajna rzecz, którą doceniłem w moim Arcamie).

2) Jest wyjście line out, więc można puścić dalej sygnał do wzmacniacza stereo albo kolejnego wzmacniacza słuchawkowego.

3) Regulacja głośności podobno jest bardziej płynna, nie ma nagłego jej przyrostu.

4) Trzystopniowa regulacja gainu, o której wspomniał już pabloj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Żeby mieć jeszcze niższe zniekształcenia, jeszcze niższy poziom szumów i jeszcze więcej mocy oczywiście :D Natomiast SMSL robi w pełni zbalansowany amp na THX więc możliwe, że jest tego jakiś sens (na pewno marketingowy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, deftones9 said:

poza trzy stopniowym gainem to zakup jeśli sie posiada sp200 nieopłacalny paweł :D po co ci większe pudło które nawet nie ma pełnego balansu i które gra niemal identycznie ;)

Wkurza mnie to, że słuchawek dość czułych  i niskoomowych (ale wcale nie jakieś skrajności) nie mogę słuchać na DACu nie ustawianym na LineOut, który musze 'ściszać'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, marco-polo napisał:

a ten wzmacniacz do czegoś się nadaję do jakichś planarów?

s-l1600 (9).jpg

i-taga-harmony-ta-250mic.jpg

 

Kojarzę, że Audiphiliac był bardzo zadowolony z wyżej pozycjonowanego AXA35, ale on go spinał po bożemu z podstawkowymi głośnikami 😛

 

Edytowane przez zolwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zolwinho napisał:

 

Kojarzę, że Audiphiliac był bardzo zadowolony z wyżej pozycjonowanego AXA35, ale on go spinał po bożemu z podstawkowymi głośnikami 😛

 

To jest model X25 ale jeżeli ma być do planarów to podobno SMSL 200 THX ma problem. Aune S6 pro czy lepszy jest od tego X25 ? Czym się różnią? Do komputera używam teraz S.M.S.L  ad 18 i Audeze EL-8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dopisuje się z SP200. Właśnie czegoś takiego szukałem, dla mnie wzmak marzenie, oczarował mnie. W sumie to już wcześniej mu się przyglądałem, czekałem na jakaś przystępną cenę, a z chin nie chciałem brać. :)

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Dopisuje się z SP200. Właśnie czegoś takiego szukałem, dla mnie wzmak marzenie, oczarował mnie. W sumie to już wcześniej mu się przyglądałem, czekałem na jakaś przystępną cenę, a z chin nie chciałem brać. :)

Powoli, powoli, poczekaj chociaż ten miesiąc ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

@Undertaker Hawki/Owle z SP200 podobają mi się tylko wtedy gdy pomiędzy DAC a AMP, wpięty jest iFi iTube2.


To ma sens, bo SP200 może robić za końcówkę mocy. :P

Co do NH to nie wątpię, że świetne słuchawki, ale nie chcę wchodzić w basowe brzmienie, za bardzo by odbiegało od tego co teraz mam. Sprzedałem D600, na które nie narzekałem  bo miały świetną holografię i wyborny bas, ale trochę nie pasowały do mojego charakteru słuchania i były zamknięte :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

w jaki sposób?

Każdy wzmacniacz zintegrowany to preamp + końcówka mocy. Samą końcówkę mocy stosujemy by skrócić tor sygnału (tym samym poprawić jego jakość, ilość rzeczy które wprowadzaja zniekształcenia) idącego do głośników w tym przypadku słuchawek. Tutaj sygnał jest tak czysty, że można zapomnieć że ma to w sobie preamp i użyć czegoś innego do sterowania głośnością czy też ksztaltowania dźwięku jak to robią audiofile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MrBrainwash napisał:

Każdy wzmacniacz zintegrowany to preamp + końcówka mocy. Samą końcówkę mocy stosujemy by skrócić tor sygnału (tym samym poprawić jego jakość, ilość rzeczy które wprowadzaja zniekształcenia) idącego do głośników w tym przypadku słuchawek. Tutaj sygnał jest tak czysty, że można zapomnieć że ma to w sobie preamp i użyć czegoś innego do sterowania głośnością czy też ksztaltowania dźwięku jak to robią audiofile. 

 

A do końcówki mocy nie podpina się kolumn pasywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności