Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub wzmacniaczy THX


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

Tu fajne porównanie

Benchmark HPA4 vs THX789 vs SP200, wychodzi na to że SMSL to mały killer.

 

https://soundnews.net/amplifiers/headphone-amps/smsl-sp200-vs-massdrop-thx-789-vs-benchmark-hpa4-battle-of-the-thx-es/

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane, że Dropowy THX ma ciut lepszą scenę i jest ciut gładszy, wiec ja nie żałuję wyboru, skoro SP200 jest jeszcze bardziej bezlitosny... No ale jak brałem to nie było SMSLa. Cenowo chyba jest bardziej opłacalny mimo wszystko.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak napisane wyżej, 789 mialem do odsluchania ijest troche wieksza scena porownywalna separacja ( wydaje mi sie ze nawet sp200 lepiej wypadalo ) 789 lagodniejsze w sluchaiu .Ja  na codzien posiadam sp 200 i m 300 smsl zgrywaja sie naprawde swietnie jak za te pieniadze , ale sp 200 jak sie nie zgra z DAC to nie przyniesie radosci z sluchania muzyki wytyka wszystkie niedostatki ;) , jutro mamy spotkanie z Comptonem przynosi hawki i ethery ja mam th610 wiec bedziemy porownywac ;) szkoda ze wiecej ludzi sie nie znajdzie w Toruniu zeby sie spotkac . zdamy relacje  jak to wypadło a juz mamy plan zeby jeszcze sie spotkac i kable testowac bo ja na dniach od dragona bede mial przesylke ;) 

Edytowane przez Darek P
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazje posłuchać trochę dłużej SP200 u kolegi @Darek P

Dzięki za gościnę i poświęcony czas. :)

Słuchawki to Fostex TH610, AQNH Carbon i Ether Flow po balansie.

Wzmacniacz zrobił na mnie wrażenie ogólnym poziomem brzmienia.

Sygnatura jest neutralna, charakterystyka liniowa.

Mocy i energii mu nie brakuje

SMSL cec**je się dobrą dynamiką, bardzo dobrą separacją i poukładaną sceną z wyraźną gradacją planów i pozycjonowaniem.

Bas ma dobre zejście, kontrolę i motoryczność.

Średnica jest żywa, czytelna z naturalną barwą.

Wysokie mają detal, rozdzielczość, odpowiednią ilość powietrza i rozpiętość.

Jak na cenę 1.5k, to w sumie rewelacja!

Darek czeka jeszcze na zamówiony interkonekt XLR, więc SP200 powinien zagrać jeszcze lepiej, bo słuchaliśmy z DACa podpiętym przez RCA.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szwagiero napisał:

@Compton - to jak dużo gorszy jest ten zestaw SMSLa od takiego IFI czy C3x? Wiem, że ciężko to na szybko określić, ale jestem ciekaw, bo cenowo to jednak przepaść.

iFi i Burson to combo, więc teraz Ci na to pytanie nie odpowiem, bo musiałbym je podpiąć pod SP200 jako DAC, aby porównać sekcie wzmacniające.

Ale niebawem będzie ku temu okazja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFi i Burson to combo, więc teraz Ci na to pytanie nie odpowiem, bo musiałbym je podpiąć pod SP200 jako DAC, aby porównać sekcie wzmacniające.
Ale niebawem będzie ku temu okazja.
A nie sluchaleś SP200 z M300 jako dac? Chodzi mi raczej o zestaw względem iFi i Bursona. W iDSD sam wzmak to nie jest chyba killer - nie wiem, nie słuchałem. U mnie np. iCan Pro jako wzmacniacz się nie spisał szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę - spodziewałem się więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szwagiero napisał:

@Compton - to jak dużo gorszy jest ten zestaw SMSLa od takiego IFI czy C3x?

 

Tu się wtrącę, bo miałem tego SMSL-a. Jeśli pytasz się czy to znakomity wzmacniacz, to odpowiedź brzmi tak. Jak najbardziej. 
Ale jeśli pytasz się czy to End Game, czy pokonuje zawodników wagi naprawdę ciężkiej, to odpowiedź brzmi NIE. Nadal ma sporo dystansu do naprawdę mocnych zawodników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szwagiero napisał:
11 godzin temu, Compton napisał:

 

A nie sluchaleś SP200 z M300 jako dac? Chodzi mi raczej o zestaw względem iFi i Bursona. W iDSD sam wzmak to nie jest chyba killer - nie wiem, nie słuchałem. U mnie np. iCan Pro jako wzmacniacz się nie spisał szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę - spodziewałem się więcej.

Tak, SP200 był podpięty pod M300. To mam porównać zestaw SMSLa do combo iFi czy Bursona?

Drastycznej różnicy nie ma. Ale tak samo nie ma między Burson Playmate a iDSD pro czy C3.

Dziś za umiarkowane pieniądze można już dostać bardzo dobrze brzmiące klocki.

Jak chce się trochę lepiej, to jednak często trzeba dopłacić kilkukrotność.

Tak było np. w moim przypadku. 4 x więcej za iFi nie dało mi różnicy w brzmieniu kilku klas względem Playmate.

To samo w przypadku SMSL, Ethery zagrały bardzo dobrze, może bez takiego wypełnienia dźwięku i namacalności oraz rozpietości i skali. 

Styl grania SMSL był podobny do Cayina iHA6. Kontrola, separacja, równość, rzetelność, bez czarowania czy podkręcania. Ifi dodaje więcej spokoju i ogłady. Burson dodaje dynamiki i przestrzeni.

 

10 godzin temu, StAc napisał:

@Compton A pamiętasz może czy Hawki lepiej zagrały z zestawem od SMSL czy z Bursonem Vivid?

Tak, zagrały bardzo dobrze.

Zagrały na SP200 jaśniej, czytelniej, bez takiej dusznosci i zgaszenia.

Bas był bardzo dobrze kontrolowany i motoryczny. 

To jest bardzo dobry wzmacniacz do Hawków.

Playmate wnosi do prezentacji trochę organiczności a SP200 jest bardziej surowy, co w przypadku AQ wychodzi im IMO na dobre.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szwagiero napisał:
12 godzin temu, Compton napisał:
iFi i Burson to combo, więc teraz Ci na to pytanie nie odpowiem, bo musiałbym je podpiąć pod SP200 jako DAC, aby porównać sekcie wzmacniające.
Ale niebawem będzie ku temu okazja. emoji6.png

W iDSD sam wzmak to nie jest chyba killer - nie wiem, nie słuchałem. U mnie np. iCan Pro jako wzmacniacz się nie spisał szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę - spodziewałem się więcej.

Stopień wyjściowy DAC-a w iDSD pełni również funkcję wzmacniacza, tak jak u Chorda. A ten stopień to jest to samo co w ican pro tylko słabsza wersja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, saudio napisał:

Ciekawe jak się sprawuje na dłuższą metę, wydawał mi się przeźroczysty.

Tak też jest, ale chyba nie jest do końca neutralny.

Mam wrażenie, że trochę rozjaśnia i wyostrza górę.

W większości przypadków skutkuje to ożywieniem nagrań. Pojawia się większa przestrzeń i ilość powietrza względem iFi , a momentami myślę, że trochę jednak pikuje na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Tak też jest, ale chyba nie jest do końca neutralny.

Mam wrażenie, że trochę rozjaśnia i wyostrza górę.

W większości przypadków skutkuje to ożywieniem nagrań. Pojawia się większa przestrzeń i ilość powietrza względem iFi , a momentami myślę, że trochę jednak pikuje na wysokich.

Porównujesz na tranie czy lampa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności