Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub wzmacniaczy THX


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jestem jedynym tutaj posiadaczem wzmacniacza opartego na technologii THX. Więc zakładam jednoosobowy i jednopostowy klub . 

I dobrze. Lubie swoje towarzystwo :woot:

 

To zaczynamy od SMSL SP200, którego właśnie nabyłem. 
 

Parę lat temu goście z THX zaprezentowali na CanJam wzmacniacz wielkości pudełka zapałek który grał zaskakująco dobrze. Minęło trochę i razem z Massdropem wypuścili THX AAA 789.

Za oceanem i wśród obiektywistów zaczął się TOTALNY i potężny hajp, a u nas spokój. 

Ale coś musi być, bo nie tylko oszołomy-obiektywiści się podniecają, ale taki np Currawong z HF, a to dość przytomny gość. 

Hajp i popyt taki, że nie sposób to było kupić, a ludzie sprzedawali to na ebayu za 800 $ podczas gdy na Dropie cena była 350, a teraz 400 dol. 

Ostatnio dołączył Monoprice i SMSL. 
SMSL jest do kupienia u nas za 1499 a na Amazonie trochę taniej. 

W skrócie: jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jak za ten piniądz. 

Czy potrafię to ocenić? No parę wzmacniaczy miałem, wszystkie tranzystory. 

W tym bardzo przyzwoity Cayin IHA -6, a to już poważny zawodnik. 

I powiem wam ze tak przypominając sobie Cayina, to ten SMSL wcale dużo nie odstaje. 

Powiedziałbym że jest odrobine mniej spektakularny. Cayin to jdnak była potęga, dzwięk duży, napowietrzony, szeroki, potężny. 

...i dość belitosny jeśli chodzi o wysokie, to nie był wzmacniacz do jasnych słuchawek. 

I tutaj jest podobnie. Tylko jakby odrobinke mniej  Ale wszystko co pamiętam z Cayina jest: przestrzeń, uderzenie, holografia, pozycjonowanie, czystość, dokładność i szybkość. 

Biorąc pod uwagę różnice ceny, to naprawdę duże osiągniecie. 

Wzmacniacz wydaje się tonalnie równy. To oznacza że jest tak jak Cayin dość bezlitosny w wysokich tonach, jak coś było nagrane słabo, czy przesterowane, to nie będzie litości. Żadnej! 


 Nie szumi. Wejścia są XLRy i wyjście 4 pinowy XLR, z tym że nie jest to podobno pełen  balans, choć z drugiej strony nie widzę powodu dla którego nie miałby być patrząc na układ płytki. 

Wzmacniacz jest malutki, klocek 15cm na 15 cm. 

N zdjęciu  układ wzmacniacza na jeden kanał: 

 

Za te pieniądze, jak ktoś chce mieć dobry tranzystor grający jak dobry tranzystor, to polecam.  Nic lepszego w tej cenie i sporo powyżej zapewne nie znajdzie. 

W zasadzie mocno bym się zastanowił nad sensownością kupowania takiego Cayina. Bo zysk na jakości dźwięku w stosunku do ceny jest zbyt mały. 

Czy są jakieś wady? 

Są. Pewnie że są. Ale to są raczej wady tranzystora. Czyli mechaniczność, zero nastroju czy magii,  czyste bezlitosne za*******anie. 

 

asd.jpg

Edytowane przez roger987
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam bo mam od paru miesięcy wspomnianego THX789. Jestem mega zadowolony, co prawda raczej nie przerzuciłem duzo wzmacniaczy bo zawsze miałem comba ale jak dla mnie THX jest świetny i z Heglem gra wyśmienicie, jest mega transparenty, nie szumi nawet na czułych słuchawkach a przy tym jest bardzo mocny. 

 

Te wady o których piszesz są do wyeliminowania, bo z tego co się zdążyłem zorientować to Thx potrafi zagrać dosyć roznie, wszystko zależy do jakiego DACa go podepniemy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Qutesta na testa i THX też się świetnie z nim zgrywa. Czuć że to poziom wyżej od mojego HD20, jest bardzo przestrzennie i precyzyjnie a przy tym naturalnie bez nachalności. THX ma te wadę że jak DAC jest byle jaki to wzmak nic nie zatuszuje i pokaże wszystkie jego wady.

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena nie jest powalająca, ale bardzo przyzwoita.Nie ma efektu sali koncertowej, inna sprawa, że trzeba byłoby sprawdzać na słuchawkach które taki efekt dają. 

Ja jestem fanem szerokiej sceny, może nie efektu sali koncertowej, ale bardzo lubię jak  jest  dobra separacja kanałów. Z tego powodu całkowicie odrzucałem zawsze Mojo, a na THX na scenę  nie narzekam, uważam że jest bardzo ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena nie jest powalająca, ale bardzo przyzwoita.Nie ma efektu sali koncertowej, inna sprawa, że trzeba byłoby sprawdzać na słuchawkach które taki efekt dają. 
Ja jestem fanem szerokiej sceny, może nie efektu sali koncertowej, ale bardzo lubię jak  jest  dobra separacja kanałów. Z tego powodu całkowicie odrzucałem zawsze Mojo, a na THX na scenę  nie narzekam, uważam że jest bardzo ok. 


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2019 o 14:38, roger987 napisał:

Scena nie jest powalająca, ale bardzo przyzwoita.Nie ma efektu sali koncertowej, inna sprawa, że trzeba byłoby sprawdzać na słuchawkach które taki efekt dają. 

Ja jestem fanem szerokiej sceny, może nie efektu sali koncertowej, ale bardzo lubię jak  jest  dobra separacja kanałów. Z tego powodu całkowicie odrzucałem zawsze Mojo, a na THX na scenę  nie narzekam, uważam że jest bardzo ok. 

 

To może troszkę z innej beczki - próbował ktoś SP200 lub AAA 789 parować z Mojo w trybie line out? Gra to jakoś sensownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie próbowałem, ale miałem Mojo i strzelam w ciemno że mogą się ładnie dopełniać tonalnie. Z tym że to wyjście Mojo ogólnie jest dość słabe, tzn separacja kanałów jest dość słaba, więc sceny to z tego mieć nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To może troszkę z innej beczki - próbował ktoś SP200 lub AAA 789 parować z Mojo w trybie line out? Gra to jakoś sensownie?
Jeśli lubisz jak gra MOJO to całkiem nieźle się zgrywa - tylko kable połączeniowe warto wybrać do tego zestawu - sporo muli (np. Melodika).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.01.2020 o 01:28, Darek P napisał:

Campton mieszkasz w toruniu? jeśli tak to zapraszam na kawe i odsłuch smsl sp200 z smsl m300. ;)

 

W dniu 15.01.2020 o 07:53, Compton napisał:

Dzięki za zaproszenie :)

PW

 

Dajcie znać jak to razem gra. Ceny na ali i ship z Europy jest mocno kuszący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności