Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A105 - Test Aktualizacja 01.12.19


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, x X x napisał:

Oprogramowanie chińskie:
 

 

https://service.sony.com.cn/download/firm/00002876.html


Być może da się ściąnąć blokadę głośności?

 

38 minut temu, pawkos napisał:

Ktoś próbował?

 

Na najnowszym oprogramowaniu przefleszowanie łatki aktualizacyjnej nie jest możliwe. Firmweru nie próbowałem.

 

 

Edit

W linku są właśnie łatki .upg które mi przynajmniej nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma różnicy w jakości porównując do Iphona? Pytam konkretnie o Tidal.

 

"The NW-A105 is, essentially, an Android phone. That means that it can run any streaming music service available for this platform. However, there’s a problem, and it’s a big one. As reported by Philweb, Sony has limited the quality of audio originating from other Android applications to 48 kHz/16-bit.

 

That doesn’t mean that the NW-A105 sounds bad. Not at all. I’ve tried it with Spotify, Tidal and Google Music and listened to the highest quality music offered by these streaming services. All of them sound amazing. The issue is that the quality of the streaming music is similar to that offered by any smartphone with a good audio chip (any high-end smartphone, basically.)

If you generally use streaming to listen to music, you can stop reading now. There’s no reason for you to buy the NW-A105 unless you’re obsessed with the idea of carrying around a very small and specific device to listen to music when you go running or something. And if that’s the case, you’re probably better going for a smartwatch with internal memory or one that’s compatible with Spotify."

Źródło: https://gizmodo.com/sonys-first-android-powered-walkman-is-damn-compelling-1841209009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Sony NW-A105. W zasadzie jestem bardzo zadowolony, jednak czego nieco mi brakuje to virtualizera na słuchawki, coś typu dźwięku surround. Czy ktoś mógłby mi polecić apkę na androida, która nie "gryzła" by się z istniejącym oprogramowaniem. Czytałem, że model NW-ZX2 ma coś takiego co nazywa się virtual phones™ technology . Chodzi mi chyba o coś takiego? Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne sugestie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.02.2021 o 16:03, kiler07 napisał:

Jak jest z żywotnością baterii ? Codziennie trzeba ładować grajka ?

Ile jest wstanie odtwarzać po BT muzykę, a ile na słuchawkach ?

Chce zmienić już leciwego x1060 grajka na coś świeżego i myślę nad a50/a100.

Żywotność baterii nie jest oszałamiająca. Przy słuchaniu mp3, z włączonym korektorem, opcją poszerzenia dynamiki do CD Audio to wczoraj, przez równą godzinę słuchania, "zjadło" 14% baterii. Głośność słuchania spora, tak gdzieś 105/120 i na zewnątrz w mrozie. Transmisja przez bluetooth to gdzieś bardzo podobnie, najszybciej zużywa baterię jak się strumieniuje muzykę z wifi na bluetooth, tutaj to wydajność skraca się gdzieś do maksymalnie 5 godzin. Mam ustawiony przesył audio w wysokiej rozdzielczości, producent twierdzi, że to też skraca żywotność baterii, pewnie tak jest. Zauważyłem też, że mocnym pożeraczem energii jest sam ekran, nie polecam często z niego korzystać, chociaż działa bardzo ładnie. Zauważyłem, że inne odtwarzacze na Androidzie również nie grają oszałamiająco długo (producenci podają zazwyczaj 6-8 godzin), stąd wnioskuje, że sam system jest chyba też energochłonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.02.2021 o 10:06, pawwm napisał:

Żywotność baterii nie jest oszałamiająca. (...)

Niestety muszę potwierdzić. Z WiFi na off, equalizer i filtry na off, jedynie dynamic normalizer na on, temperatura pokojowa i odsłuchiwane pliki FLAC z karty pamięci przez BT to zużycie około 10% baterii na godzinę. Przez kabel to może nawet będzie jakieś 8-9% na godzinę. Wyniki uzyskiwane jeśli słuchamy ciągiem bez włączania ekranu i skakaniu po menu. Na przykład leci jakaś symfonia Mahlera przez półtorej godziny to bateria trzyma nawet ok i w sumie pewnie bym przekroczył 10 godzin grania non-stop. Gorzej jak zaczynamy skakać po płytach i ekran jest co chwila rozbudzany bo zmieniamy płyty lub wykonawcę to wtedy konsumpcja baterii nawet może zejść do 15% na godzinę. A najgorzej jak są włączone WiFi oraz BT jednocześnie i muzyka leci z Tidala - jakaś płyta w jakości master. Oceniam wtedy, że może dojść do konsumpcji baterii nawet do 20% na godzinę. Nawet czuć wtedy jak plecki są lekko ciepłe. 

Edytowane przez borzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że jest nowa aktualizacja z 27.05.2021 r. do wersji 4.03.00 

 

Czy może ktoś instalował i może coś napisać o tej aktualizacji?

 

Pytam bo nie wiem czy aktualizować, gdyż z poprzedniej wersji z 18.03.2021 r. jestem bardzo zadowolony i uważam, że dźwięk bardzo się poprawił, szczególnie w zakresie przestrzenności i brzmienia analogowego (nasuwa się mocno analogia do gramofonu i dobrych płyt winylowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Posiadam najnowsze oprogramowanie. Walkmana mam spiętego z Fiio A5 skutkiem czego głośność grajka mam ustawione na max tj. 120 kresek. Po akyualizacji zdażyło się że walkman obniżył głośność donpołowy i wyświetlił komunikat że jest za duży poziom głośności. Czy ktoś ma podobne przykre doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Monk666 napisał:

Witam.

Posiadam najnowsze oprogramowanie. Walkmana mam spiętego z Fiio A5 skutkiem czego głośność grajka mam ustawione na max tj. 120 kresek. Po akyualizacji zdażyło się że walkman obniżył głośność donpołowy i wyświetlił komunikat że jest za duży poziom głośności. Czy ktoś ma podobne przykre doświadczenia?

Ta wiadomość jest regularna niestety. Trzeba tapnąć ok na dodatek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rację że na poprzednim oprogramowaniu tego typu atrakcji nie było?

Może któryś z kolegów ma doświadczenie i wie przy jakim maksymalnym poziomie głośności nie wyskakuje jeszcze ten komunikat?

Edytowane przez Monk666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności