Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A105 - Test Aktualizacja 01.12.19


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to maleństwo ma pełnego androida? To znaczy czy usługi google są również zainstalowane?

Dlaczego pytam, chodzi o tego "gadacza" TalkBack" i "Zamiana tekstu na mowę", to nie zadziała bez usług google.

Tak samo będę musiał zainstalować Nowa Launcher żeby to mogło być obsługiwane przez TalkBacka bo ponoć nakładka Sony nie jest obsługiwana przez TalkBacka więc nie pogada co dotykam  bez Nowa Launcher :(

Zastanawiam się ja będzie wyglądała sytuacja z odtwarzaczem od Sony, czy będzie możliwa obsługa, czy pogada mi co naciskam/dotykam, ma niby etykietowanie przycisków, ale niektórych nie da się zaetykietować.

 

Przydałby się ktoś kto by to potestował.

 

Czy jest opcja zresetowania do ustawień fabrycznych, ale jakąś kombinacją klawiszy fizycznych lub w jakiś  inny sposób, nie przez opcję w menu.

Dlaczego pytam? Bo jeśli faktycznie talkback nie obsługuje nakładki Sony to po włączeniu może okazać się, że nie działa dotyk, że nie gada, choć nie mam pewności czy kiedy nie gada to nie działają funkcje dotyku, na pewno przy włączonym talkbacku dotknięcie pojedyncze to zaznaczenie elementu i dopiero po zaznaczeniu elementu należy puknąć dwa razy.

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zawitał i do mnie.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - wykonanie, wygląd i płynność działania, wszystko super.

Mocy po kablu jest niestety mało ale tego się spodziewałem - N700NC M2 i Listeny lecą praktycznie na ustawieniu 120, czyli maksymalna głośność.

 

Po BT nie ogranicza nas już niedostatek mocy w tym kurduplu ale tracimy możliwość zabawy wszystkimi polepszaczami, więc trzeba się posiłkować apkami producentów słuchawek. Z AKG nie ma problemu, apka jest i śmiga, natomiast z Listenami już jest problem, aczkolwiek... słuchając przez Spotify, dostajemy możliwość zabawy EQ, który znajduje się w ustawieniach użytkownika.

 

TIDAL i Spotify oczywiście śmigają bez problemu.

 

Na koniec bateria - przy włączonym WiFi i BT bateria znika w oczach. Muszę sprawdzić jak wygląda sytuacja przy wyłączonym WiFi.

 

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

20191203_220322.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mihu83 napisał:

bateria

Tu niestety trzeba wyłączać moduły bezprzewodowe żeby na drugi dzień mieć baterię:( Mi przy wyłączonym BT i Wi-Fi, a na dodatek jeszcze kilka programów mam wyłączonych, trzyma już 3ci dzień i jeszcze 34% baterii mam. Słucham ok 1h -1,5h wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najwięcej ciągnie WiFi, BT nie powinno aż tak drenować baterii.

W każdym razie, grajek raczej zostaje, zaaplikowałem mu folię na ekran i już do mnie jedzie oryginalne etui, prosto z JP.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety trzeba wyłączać moduły bezprzewodowe żeby na drugi dzień mieć baterię:( Mi przy wyłączonym BT i Wi-Fi, a na dodatek jeszcze kilka programów mam wyłączonych, trzyma już 3ci dzień i jeszcze 34% baterii mam. Słucham ok 1h -1,5h wieczorem.
To ile on pociągnie ciągłego grania? Trzy dni po 1-1,5h i zostało 30% nie brzmi zbyt optymistycznie... Jak na wifi tak bateria leci to Tidal online będzie średnio użyteczny.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile on pociągnie ciągłego grania? Trzy dni po 1-1,5h i zostało 30% nie brzmi zbyt optymistycznie... Jak na wifi tak bateria leci to Tidal online będzie średnio użyteczny.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Jeszcze nie sprawdziłem ile dokładnie pociągnie ale zawsze możesz używać offline, choć też jeszcze nie sprawdziłem jak lata Tidal offline. Spotify offline działa bez problemu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szwagiero napisał:

To ile on pociągnie ciągłego grania? Trzy dni po 1-1,5h i zostało 30% nie brzmi zbyt optymistycznie... Jak na wifi tak bateria leci to Tidal online będzie średnio użyteczny.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

3 minuty temu, Mihu83 napisał:


Jeszcze nie sprawdziłem ile dokładnie pociągnie ale zawsze możesz używać offline, choć też jeszcze nie sprawdziłem jak lata Tidal offline. Spotify offline działa bez problemu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

IMG_20191204_171737.jpg

Jak wygrzewałem walkmana to grał ok 16h ciągle mieszaną muzykę FLAC i MP3 w jednym ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te odtwarzacze niestety nie mają zbytnio dobrych czasów, Pioneer XDP-100R ma podobne osiągi, również ok. 16 godzin ciągłego grania. Choć trzeba powiedzieć, że wynik nie jest taki zły bo mniejsze  gpudełka mają krótszy czas grania, choć bywają i takie co grają 90 godzin ciągłego odtwarzania, np. COWON M2, jest jeszcze jeden COWON, z tych większych (nie pamiętam modelu) co ma 110 godzin, ale tu rozdzielczość ekranu 640 x 480, również na androidzie, ale skrojonym i zamkniętym więc nie da się nic doinstalować.

Szkoda, że tego Soniaka nie da się użyć jako zewnętrznej karty muzycznej.

Dziwne jest dla mnie, że w trybie bluetooth nie można korzystać z ulepszeń czy korektora, ciekawe jaki to ma cel.

Wracając jeszcze do czasu pracy na bateri to np. COWON PLENUE 2 kosztuje 4999 zł i na nim pogramy tylko 9 godzin maksymalnie, choć gdyby kosztował do 2000 zł to kupiłbym takiego COWONa, no chyba, że może ktoś polecić COWONa na pełnym androidzie lub linuxie w cenie przybliżonej do 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie, niestety przy włączonym TalkBacku są problemy z tym Soniakiem, nawet niemogę podgłośnić odtwarzania. Po resecie urządzenia mogłem posłuchać z listy trzech utworów umieszonych fabrycznie na tym pudełeczku, ale niestety, jak dla mnie to zbyt cicho, zdecydowanie za cicho, przynajmniej na moich ATH AR3Bt i czy po kablu czy BT tak samo jeśli chodzi o głośność. Nie żebym musiał mieć wstrząs małżowin usznych, ale tutaj poziom głośności na tych słuchawkach powiedziałbym, że jest poniżej średniego.

Dodatkowo pojawił się problem z moją kartą pamięci którą tam zamontowali panowie w sklepie, po jej zamontowaniu Soniak zaczął się nagrzewać, a pojemność pokazywało zero, a karta działa w moim Pioneer XDP-100R bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie, niestety przy włączonym TalkBacku są problemy z tym Soniakiem, nawet niemogę podgłośnić odtwarzania. Po resecie urządzenia mogłem posłuchać z listy trzech utworów umieszonych fabrycznie na tym pudełeczku, ale niestety, jak dla mnie to zbyt cicho, zdecydowanie za cicho, przynajmniej na moich ATH AR3Bt i czy po kablu czy BT tak samo jeśli chodzi o głośność. Nie żebym musiał mieć wstrząs małżowin usznych, ale tutaj poziom głośności na tych słuchawkach powiedziałbym, że jest poniżej średniego.
Dodatkowo pojawił się problem z moją kartą pamięci którą tam zamontowali panowie w sklepie, po jej zamontowaniu Soniak zaczął się nagrzewać, a pojemność pokazywało zero, a karta działa w moim Pioneer XDP-100R bez żadnych problemów.
Odnośnie TalkBacka i innych ułatwień dostępu się nie wypowiem.
Co do głośności, to zgoda że po kablu jest mało mocy ale po BT? Przy Listenach, N700NC M2, MTW100BA mam spory zapas.

Jeżeli chodzi o inne uwagi, to albo walnięty egzemplarz albo choroby wieku dziecięcego - myślę że z czasem pojawią się poprawki.

Jeżeli o mnie chodzi, gdybym słuchał głównie po kablu, to bym odpuścił tego grajka ale po BT jest spoko - mały, zgrabny, lekki, choć i tak trochę za drogi.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mihu83 napisał:

Odnośnie TalkBacka i innych ułatwień dostępu się nie wypowiem.
Co do głośności, to zgoda że po kablu jest mało mocy ale po BT? Przy Listenach, N700NC M2, MTW100BA mam spory zapas.

Jeżeli chodzi o inne uwagi, to albo walnięty egzemplarz albo choroby wieku dziecięcego - myślę że z czasem pojawią się poprawki.

Jeżeli o mnie chodzi, gdybym słuchał głównie po kablu, to bym odpuścił tego grajka ale po BT jest spoko - mały, zgrabny, lekki, choć i tak trochę za drogi.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Była już jedna aktualizacja jakby co. Jak głośno słuchasz? U mnie przy 65-80 jest całkiem ok. Chyba że masz jakieś strasznie nieskuteczne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Była już jedna aktualizacja jakby co. Jak głośno słuchasz? U mnie przy 65-80 jest całkiem ok. Chyba że masz jakieś strasznie nieskuteczne słuchawki.


Tak, wiem że była.
Jak głośno? Po kablu? AKG i Listeny między 110 a 120 i trochę mi brakuje.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, mam słuchawki ATH AR3BT, na moim Samsungu Galaxy S8 po kablu osiągam drżenie membran w słuchawkach przy utworach znormalizowanych do 95 dB,  na Pioneer XDP-100R po kablu trudno wysłuchać jeden pełny utwór na pełnej głośności, słuchawki są sprawne.

Nie pisałem tego, aby się czepiać, nie podpasował mi ten Sonik, przede wszystkim tą głośnością, no i oczywiście problemami z Talkbackiem co w moim przypadku stoi na równi z jakością dźwięku, jedno i drugie musi zagrać jak trzeba, kiepska jakość dźwięku (wchodzi w to również moc tegoż) jak również problemy z talkbackiem wykluczają u mnie urządzenie. Nie jestem na przymusie, jak pisałem, nawet bym nie szukał ggybym nie miał problemów z BT na Pionku.

Samo pudełeczko od Sony jest superowe jeśli chodzi o wielkość, (co do wyglądu nie ogę się wypowiedzieć z wiadomych względów). Pojechałem kupić gdyby wszystko zagrało jak trzeba, według moich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mihu83 napisał:


 

 


Tak, wiem że była.
Jak głośno? Po kablu? AKG i Listeny między 110 a 120 i trochę mi brakuje.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

13 minut temu, Lowca Androidow napisał:

Bez przesady, mam słuchawki ATH AR3BT, na moim Samsungu Galaxy S8 po kablu osiągam drżenie membran w słuchawkach przy utworach znormalizowanych do 95 dB,  na Pioneer XDP-100R po kablu trudno wysłuchać jeden pełny utwór na pełnej głośności, słuchawki są sprawne.

Nie pisałem tego, aby się czepiać, nie podpasował mi ten Sonik, przede wszystkim tą głośnością, no i oczywiście problemami z Talkbackiem co w moim przypadku stoi na równi z jakością dźwięku, jedno i drugie musi zagrać jak trzeba, kiepska jakość dźwięku (wchodzi w to również moc tegoż) jak również problemy z talkbackiem wykluczają u mnie urządzenie. Nie jestem na przymusie, jak pisałem, nawet bym nie szukał ggybym nie miał problemów z BT na Pionku.

Samo pudełeczko od Sony jest superowe jeśli chodzi o wielkość, (co do wyglądu nie ogę się wypowiedzieć z wiadomych względów). Pojechałem kupić gdyby wszystko zagrało jak trzeba, według moich oczekiwań.

 

No więc przynajmniej wiemy dla potomności, że a100 tylko dla czułych doków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihu83 napisał:

Albo do słuchawek BT, bo tu już jest spoko i nawet ze sporym zapasem.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Faktem jest tez że wszystkie moje słuchawki BT grają teraz o klasę lepiej ...może o jakieś enkodowanie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale masz obsługę Tidala i Spotify, online i offline. Niby są inne grajki, które obsługują streaming ale gabaryty już trochę inne, a Soniacz jest mały i lekki.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy jeszcze jedno, czy to pudełeczko od Sony domyślnie ma włączony wzmacniacz?

Pytam bo może te muminki w sklepie go nie włączyły, przypomniałem sobie, że jak dostałem do ręki mojego Pionka XDP-100R to domyślnie wzmacniacz był wyłączony i też grał cichutko, dopiero po włączeniu wzmacniacza dostał kopa.

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lowca Androidow napisał:

Tak mi przyszło do głowy jeszcze jedno, czy to pudełeczko od Sony domyślnie ma włączony wzmacniacz?

Pytam bo może te muminki w sklepie go nie włączyły, przypomniałem sobie, że jak dostałem do ręki mojego Pionka XDP-100R to domyślnie wzmacniacz był wyłączony i też grał cichutko, dopiero po włączeniu wzmacniacza dostał kopa.

Nie ma opcji włączania lub wyłączania wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości postanowiłem coś sprawdzić.

Jak pisałem, pudełeczko od Sony na moich  ATH AR3BT grało ze średnią głośnością przy maksymalnym poziomie głośności w Sony, zarówno po BT jak i po kablu.

Podłączyłem moje słuchawki po kablu do urządzenia lektorskiego, brzmi mocno, ale jest to urządzonko mieszczące się w dłoni, podobne wielkością do Sony, ale jest nieco grubszy i pozbawiony wyświetlacza, jest to urządzenie do odtwarzania książki mówionej, nagranych w mp3 lub formacie DAISY, ma wbutowany TTS dzięki czemu można słuchać książek tekstowych przy pomocy mowy syntetycznej, przetwarza po prostu tekst na mowę, takie urządzonko dla niewidomych przeznaczone przede wszystkim do słuchania książek, żadnych cudów, a kiedy wgrałem do niego mp3 z mojej kolekcji, kilka, jak podpiąłem moje ATH AR3BT po kablu (to urządzonko nie posiada BT) to przy niepełnej głośności, na  poziomie 22 (z 25) słuchawki mi już drżały na uszach, a to nie posiada żadnego wzmacniacza słuchawkowego. Jest to Plextalk Linio Pocket.

Napisałem to bo dla mnie jest dziwne, że urządzenie przeznaczone do odsłuchu muzyki gra ciszej niż coś co nie jest do tego przeznaczone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lowca Androidow napisał:

Tak z ciekawości postanowiłem coś sprawdzić.

Jak pisałem, pudełeczko od Sony na moich  ATH AR3BT grało ze średnią głośnością przy maksymalnym poziomie głośności w Sony, zarówno po BT jak i po kablu.

Podłączyłem moje słuchawki po kablu do urządzenia lektorskiego, brzmi mocno, ale jest to urządzonko mieszczące się w dłoni, podobne wielkością do Sony, ale jest nieco grubszy i pozbawiony wyświetlacza, jest to urządzenie do odtwarzania książki mówionej, nagranych w mp3 lub formacie DAISY, ma wbutowany TTS dzięki czemu można słuchać książek tekstowych przy pomocy mowy syntetycznej, przetwarza po prostu tekst na mowę, takie urządzonko dla niewidomych przeznaczone przede wszystkim do słuchania książek, żadnych cudów, a kiedy wgrałem do niego mp3 z mojej kolekcji, kilka, jak podpiąłem moje ATH AR3BT po kablu (to urządzonko nie posiada BT) to przy niepełnej głośności, na  poziomie 22 (z 25) słuchawki mi już drżały na uszach, a to nie posiada żadnego wzmacniacza słuchawkowego. Jest to Plextalk Linio Pocket.

Napisałem to bo dla mnie jest dziwne, że urządzenie przeznaczone do odsłuchu muzyki gra ciszej niż coś co nie jest do tego przeznaczone.

Liczy się ilość czy jakość ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lowca Androidow napisał:

urządzenie

Na pewno bez blokady głośności UE było by głośniej. Pamiętam jak miałem a45 to po zdjęciu blokady było na tyle głośno że nawet liniowo do wzmacniacza HiFi dawał radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności