Skocz do zawartości

Sony NW-A105 - Test Aktualizacja 01.12.19


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, spark13 napisał:

 

Jak przebiega usuwanie plików(utworów) z karty pamięci (identycznie jak w a45 )?

Sporą ilość prądu zżera usuwanie piosenek z karty pamięci ?

17 godzin temu, Mihu83 napisał:

Mnie interesuje zarówno Tidal, jak i Spotify. O Tidala już padło pytanie, więc zapytałem o Spotify.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze taka kwestia - jest w końcu usb czy dalej ten ich debilny WMPort, czy jak to się tam zwie?

W dniu 29.11.2019 o 00:22, robertos napisał:

ciekawe czy to taki A45 w nowej budzie czy jednak gra inaczej? Mocy mają chyba tyle samo

9 godzin temu, marek_m napisał:

Tidal offline - co z Tidal Offline 😩

 

 

6 godzin temu, adamos80 napisał:

Ten Sony ma dość mocy żeby napędzić pełnowymiarowe słuchawki? 

5 godzin temu, neonlight napisał:

Producent podaje 35mw na kanał przy 32ohm'ach, więc słabiutko. :(

 

 

Już się chyba kotlecik upiekł :D zaczynam testy i instalowanie programów.

Co ciekawe właśnie przyszła aktualizacja oprogramowania (2gb)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, espe0 napisał:

 

 

Już się chyba kotlecik upiekł :D zaczynam testy i instalowanie programów.

Co ciekawe właśnie przyszła aktualizacja oprogramowania (2gb)

To normalne żeby na odtwarzacz aktualizacja zajmowała tyle pamięci(2gb) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.
jestem osobą niewidomą i mam kilka pytań odnośnie tego odtwarzacza.
1. Aktualnie siedzę na Pioneer XDP-100R, jak ten Soniak ma się do Pionka jeśli chodzi o jakość dźwięku?
2. Czy gra dużo ciszej od Pioneer'a?
3. Siedzi tam Android 9, z tego co tutaj wyczytałem to jest pełny android, ale czy na pewno? Czy są w nim opcje dostępności? Chodzi mi o tzw. czytnik ekranu (screenreader) TalkBack, pozwala on na obsługę urządzenia przez osoby niewidome.

4. Jak z płynnością tego Sony, nie tnie muzyki?
5. Jak wygląda sytuacja przy połączeniu słuchawek lub głośnika bluetooth, Pioneer ma nieciekawą przywarę, tzw przeskok igły, takie cykanie, zacinki co jakiś czas, ale tylko przy bluetooth, nawet jest tu na forum temat gdzie jest ta kwestia poruszana.
6. Posiada wzmacniacz, ale jakiej maksymalnej mocy słuchawki można podłączyć (parametry słuchawek) , nie jestem w te klocki dobry więc proszę o wyrozumiałość., ja taki sprzęt biorę na słuch :)

7. Czy można tworzyć foldery z albumami i odtwarzać dany folder, chodzi o wybór sposobu odtwarzania, np. według wykonawcy, albumu czy folder

8. Niby oczywiste, ale nie do końca bo nie każdy odtwarzacz tak może, czy w trakcie ładowania można odtwarzać muzykę?

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Wzmacniacz, jak to w Sony z tego segmentu raczej nie ma potężnej mocy. Wskazane słuchawki o niskim zapotrzebowaniu na prąd.
7. Tak, jest możliwość tworzenia i odtwarzania folderów.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to oczywiste, ale:

- czy ma Replay Gain?

- czy Gapless Playback?

Powoli przymierzam się do upgrade z Shanling M0 na Shanling M2X lub właśnie tego Sony. Za Shanling przemawia lepsza cena, przyzwyczajenie do obsługi, no ale jeśli NW-A100 okaże się lepszym DAP'em to dołożę do niego. 

 

edit.

W sumie Androida nie potrzebuję/nie chcę w DAP więc uwagę kieruję w stronę tańszego brata NW-A55.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Pewnie to oczywiste, ale:

- czy ma Replay Gain?

- czy Gapless Playback?

Powoli przymierzam się do upgrade z Shanling M0 na Shanling M2X lub właśnie tego Sony. Za Shanling przemawia lepsza cena, przyzwyczajenie do obsługi, no ale jeśli NW-A100 okaże się lepszym DAP'em to dołożę do niego. 

Jest normalizacja.

Jest powtarzanie

...a i jest już test :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

Jest normalizacja.

Jest powtarzanie

...a i jest już test :D

 

Cyk i kolejny plusik poleciał. Gapless chodziło mi o odtwarzanie bez przerw między utworami, bo nie wszystkie playery to mają 😉Nie wiesz przypadkiem czy NW-A55 też ma te funkcje?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marek_m napisał:

Wielkie dzięki za reckę. Przeczytałem z dużym zainteresowaniem 👍

Miałem sobie dać spokuj z DAP'ami, ale ten Soniak trafia w moje potrzeby niemal w 100% :) 

 

Dodam jeszcze że jakość przez BT jest zauważalnie lepsza niż z telefonu (teraz słucham tws creativow outlier air Sport na siłowni i czegoś mi tu brakuje 😛 chyba będę z walkmenem na siłownię chodził)

2 minuty temu, Mihu83 napisał:

W sumie nie potrzebuję DAPa ale... już do mnie jedzie i odciąży G7. Bardzo miło wspominam A15 i A45, więc A105 raczej mnie nie zawiedzie.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

Panowie koniecznie minimum 80h na wygrzane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lowca Androidow napisał:

OK, ale czy to 80 godzin to musi być ciągiem?

I jak to cudeńko najlepiej wygrzewać?

Szczerze nigdy sprzętu nie wygrzewałem

 

Ja zawsze wygrzewam tak że daję grać na 80% i między ładowaniami i podczas wymieniam słuchawki na inne. Różne sprzęty na to różnie reagują, ten Sony już po 80h zaczął grać tak jak jest to opisane w recenzji. 

Można też po prostu słuchać, ale słuch się adaptuje i ciężej jest wychwycić różnice. Dla tego może dF Cobalt jednym pasuje a mnie nie :P

W dniu 28.11.2019 o 22:11, spark13 napisał:

Wyświetlacz responsywny jak w smartfonach? 

 

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziękuję za recenzję - od kilku tygodni wiem na 100%, że kupię tego grajka, ale korzystając z okazji, pragnę rozwiać wątpliwości:

- jako posiadacz NW-A55, podejrzewam, że A105 nie będzie miał możliwości sterowania parametrami dźwięku (d-see, s-master, vinyl, etc) via BT. Czy to prawda?    Oraz - czy da się "grzebać" w EQ ewentualnie z poziomu androidowych odtwarzaczy?

- mojego A55 kupiłem swego czasu z Japonii (ebay), więc nie ma tu gestapo-EU ograniczenia woln... głośności, jednak i tak na co dzień korzystam ze słuchawek BT (True Wireless). Równolegle z A55 próbowałem też np. M0 i konkurencyjnego M5, a nawet HiDiZsa AP-80 (ten miał totalnie zrytą koneksję BT, brr...) i mimo, iż "na papierze" mają one wszystkie więcej mW, niż 35mW SONY'ego, to zaskakująco A55 z nich wszystkich jest NaJDoNoŚNiEJsZY, jeśli chodzi o BT (!) Do czego zmierzam? Otóż, czy mógłbyś sprawdzić, jak głośno napędza A100 np. Twoje CReATiVe OuTLiER GoLD'y? Też je niegdyś miałem (teraz Audio-Technica CKS5TW - więcej bassu, heh) i pamiętam, że na FiiO M5 nie dało rady "za głośno", natomiast A55 niemal rozsadzał bębenki?

- wracając do pierwszego myślnika - tutaj będzie raczej refleksja. Owszem, brakuje mi w A55 możliwości podregulowania czasami, głównie bassu, ale i tak, porównując resztę małych grajków (jestem ortodoksyjnie "portable" ;) ) - A55 ma zaskakująco dobrą, nie potrafię tego określić (przejrzystą, wyraźną, prawdziwą?) natywną charakterystykę dźwięku po BlueTooth, niż wszystkie te playerki, które nawet miały przecież funkcję sterowania parametrami EQ. A100 będzie zapewne jeszcze bardziej na tym polu błyszczeć :)

 

Jako "portable man", "once I went BT, I'll never go back", więc było by miło upewnić się, czy w A100, BT na rynek europejski jest pozbawione dziadowskiego ograniczenia, bo wolałbym dać zarobić jakiemuś polskiemu sklepowi, miast napędzać PHB Japoni (podkreślam - chodzi mi jedynie o BT, bo na wyjściu i tak gestapo będzie :))

 

Jeszcze raz dzięki-Wielki za recenzję. Pozdro600

Edytowane przez kdbj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marek_m napisał:

 

Serio ?

 

No, raczej, że "serio" - na innych kontynentach nie stosują takich ograniczeń. Zdziwiony jestem Twoją reakcją - nigdy nie spotkałeś się z "volume limit" SONy'ego na Europę? Albo inaczej (bo wypowiedź skonstruowana w ten sposób nieumyślnie wskazuje na winę SONY'ego): nigdy nie spotkałeś się z narzuconymi przez jakieś tam prawo EU limitem głośności dla "baranów" z Europy, do którego to prawa SONY musi się, chcąc nie chcąc, stosować?

Nie tylko moim zdaniem - sam mam prawo decydować, jak głośno lubię słuchać ulubionej muzyki. Serdecznie pozdrawiam Pana zdziwionego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kdbj napisał:

głośno

Jest głośno, tak jak być powinno. Regulacji tonów nie ma dla bluetooth. Dla sony (akcesoriów) są dedykowane apki z regulacją parametrów, w tym tonów. Mam taką apkę np. do Megablasta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony  Center piszą tak:

Winylowy procesor
Nadaj cyfrowym utworom ciepło i charakter płyt winylowych - raz jeszcze zatrać się w bogactwie melodii i dynamiki ulubionych albumów. Subtelna reprodukcja niskiej częstotliwości rezonansowej, opór ramienia gramofonu i szum powierzchniowy składają się na autentyczne wrażenia przy słuchaniu.

 

 

 

 

I jeszcze mam pytanie, czy ten Soniak ma dedykowany odtwarzacz czy trzeba coś instalować pod androida,

Pioneer XDP-100R ma dedykowaną apkę "Music" od Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lowca Androidow napisał:

I jeszcze mam pytanie, czy ten Soniak ma dedykowany odtwarzacz

Sony ma swoją Firmową nakładkę dedykowaną wyłącznie pod ten model. Nakładka jest znana z autorskich oprogramowań sony. Jest lepsza niż ta na smartfony. Ma ciekawą opcję odtwarzania albumów "od ostatnio dodanych". Jest to o tyle fajne że jak wrzucamy nową muzykę na urządzenie to odtwarza ją w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności