Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M500


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2020 o 13:24, pua napisał:

Nareszcie dotarł ale na razie trzeba będzie zrobić kable do balaced na szybko podpięte creative aruvana live i powiem dźwięk bogaty faktycznie rozciągnięty po same skraje pasm w dół i w górę jest dynamicznie . Jeaęsto może to ten nowy xmos 216 ma większą przepustowość.

 

20200424_133309.jpg

 

 

pua, nie wiem o co chodzi ale u mnie jak odtwarzam pliki dsd przez foobar na wyświetlaczu dac nie pokazuje mi DSD. Czy to kwestia konfiguracji foobar?

 

5 minut temu, radekos napisał:

 

pua, nie wiem o co chodzi ale u mnie jak odtwarzam pliki dsd przez foobar na wyświetlaczu dac nie pokazuje mi DSD. Czy to kwestia konfiguracji foobar?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam może dopiero teraz to odkryłem że mam (miałem) problem z utworami MQA 44khz zielone w tidal oraz plikami.

Ten sam utwór bez systemu Mqa działał idealnie po włączeniu takiego samego utworu w systemie MQA w tidal czy też poza to efekt narzucenia z pięciu koców na słuchawki tragedia.

Ale da się to uleczyć poniżej link trzeba tylko zaktualizować XMOS poniżej link i fotki jaki ja miałem frimware xmos-a i fotka po zmianie

 

Teraz po aktualizacji jest idealnie już nie ma tych problemów z MQA 44khz zielony

 

https://todayamerican.medium.com/how-to-upgrade-the-firmware-on-your-smsl-m500-mqa-dac-63fba12c6ace

 

Autor ostrzega że może się to skończyć ucegleniem smsl500 ja zaryzykowałem i uzdrowiłem.

 

Ja to zrobiłem na własną odpowiedzialność w końcu to frimware xmos-a z smsl m400

 

 

20210128_201042.jpg

20210128_201437.jpg

W dniu 16.12.2020 o 18:42, radekos napisał:

 

pua, nie wiem o co chodzi ale u mnie jak odtwarzam pliki dsd przez foobar na wyświetlaczu dac nie pokazuje mi DSD. Czy to kwestia konfiguracji foobar?

Tak to kwestia sterowników w foobar sacd.

Sorki dziś dopiero przeczytałem.

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę lampowej magii na lampie 6J3 plus ne5532N Ti mikro wzmak Nobsound w cenie 130zł w połączeniu z smsl m500 można się miło zaskoczyć żadnego buczenia brumienia czyste tło i magia słuchania

 

20210312_203047.jpg

20210311_191452.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę lampowej magii na lampie 6J3 plus ne5532N Ti mikro wzmak Nobsound w cenie 130zł w połączeniu z smsl m500 można się miło zaskoczyć żadnego buczenia brumienia czyste tło i magia słuchania
 
20210312_203047.thumb.jpg.7d618329020342b78862e0ccd0947403.jpg
20210311_191452.thumb.jpg.20065bff6e491ad64b538e6c07057950.jpg
@pua
Możesz powiedzieć jak to podłączyłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebny jest kabel 2xRCA-jack 3.5mm?
Mam z DAP/AMP wyjściem 2xRCA i pytaniem jest czy mogę to podłączyć do tej hybrydy bez przeszkód?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Proszę powiedźcie mi czy bezpiecznie,bez przeszkód mogę podłączyć DAC/AMP do tego wzmacniacza poprzez kabel 2xRCA- jack 3.5mm

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi., ale M500 ma tylko wejścia cyfrowe, pod które podłączasz sygnał ze źródła np. PC, DAP, CD (optyk, usb, caoxial). Po przejściu przez Dac w m500 możesz wysłać sygnał analogowy przez RCA np na lampę czy głośniki aktywne lub użyć XLR.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi., ale M500 ma tylko wejścia cyfrowe, pod które podłączasz sygnał ze źródła np. PC, DAP, CD (optyk, usb, caoxial). Po przejściu przez Dac w m500 możesz wysłać sygnał analogowy przez RCA np na lampę czy głośniki aktywne lub użyć XLR.
S.M.S.L-M500-5.jpg
Może jeszcze raz spróbuję wyjaśnić. Kolega @paua na zdjęciu parę postów powyżej pokazał swój zestaw w którym wykorzystał wzmacniacz hybrydowy który ma tylko i wyłącznie wejście jack 3.5mm i próbuję się dowiedzieć czy mój DAC/AMP który ma wyjścia 2xRCA mogę podłączyć do tego wzmacniacza poprzez kabel 2xRCA-jack 3.5mm. Po prostu nie wiem czy do tej hybrydy można podłączyć tylko DAC czy też bez przeszkód DAC/AMP bo to jak podłączanie jednego wzmacniacza do drugiego

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK. Możesz bezpiecznie podłączyć, ale jaki będzie efekt końcowy z Twoim sprzętem X to sam musisz sprawdzić. Kolega też wysyła przez RCA z DAC/AMP (M500) i napisał, że jest bardzo ok.

Cytat

Nobsound w cenie 130zł w połączeniu z smsl m500 można się miło zaskoczyć żadnego buczenia brumienia czyste tło i magia słuchania

 

19 godzin temu, pua napisał:

RCA tylko takie możliwości

Czy to nie jest analogiczna sytuacja jak w Twoim przypadku?

 

BTW: masz w zwyczaju nieodpowiadanie na wszystkie wiadomości czy tylko na te, które Cię nie interesują? Wysłałem Ci jakiś czas temu ofertę. :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka Można regulować głośność także na wyjściu liniowym w m500, więc jeśli obawiasz się uszkodzenia wzmacniacza, zawsze możesz ściszyć sygnał potencjometrem. Bezpieczne jest również dla m500 jednoczesne podłączenie RCA i XLR. Ja tak mam podłączonego xDuoo, bo jedne słuchawki mam z kablem XLR a drugie z minijackiem+przejściówką na dużego jacka.

Malina-->(USB) m500-->(XLR+RCA)xDuoo TA-20



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,może to nie jest temat typowy dla smsl m500 ale szukałem czegoś tradycyjnego do regulacji wysokich i niskich częstotliwości i znalazłem ten wątek.

https://hydrogenaud.io/index.php?topic=108636.0

zainstalowane jako wtyczka dsp do foobar2000 opis na stronie

No i to był strzał w 10😃

Najlepsze że działa na output asio w foobar2000 no i można sobie idealnie dopasować wysokie i niskie tony . Polecam

 

20210328_223536_HDR.jpg

20210328_224551.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Zmieniłem na inną hybrydę lampową  Suca audio T2 tube i jestem bardzo zadowolony. Gra świetnie.

Nie chcę reklamować ale na allegro jest jeszcze jedna sztuka tylko czarna. Dźwięk wyborny więcej dołu i głębi niż w tym nobsound polecam.

Zdjęcie środka poniżej.

Ostatnie to nobsound

 

 

20210406_171333_HDR.jpg

suco t2.png

cover.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lobuz1 czy myślisz o wymianie oamp-ów czy też samych lamp. Ja myślałem ale to następna inwestycja. Lampa może 5654 JAN opa 2107 tylko czy to ma sens zrobi się zbyt detalicznie tak myślę chyba zostawię tak jak producent przewidział . Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pua napisał:

Witaj lobuz1 czy myślisz o wymianie oamp-ów czy też samych lamp. Ja myślałem ale to następna inwestycja. Lampa może 5654 JAN opa 2107 tylko czy to ma sens zrobi się zbyt detalicznie tak myślę chyba zostawię tak jak producent przewidział . Pozdr

Przeglądając instrukcję pomyślałem o zabawie w podmiankę lamp. Może coś zamówię na próbę. Nie mam doświadczenia i nie wiem czego można się spodziewać po takiej operacji.

8F897E32-247F-4EA8-9178-B3BD6E6D464A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puazamówiłem te lampy. Podobno są „well matched” z naszym sprzętem :)

https://www.aliexpress.com/item/32892250708.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20dd4c4dSLoNx2
 

853FA7A2-3857-4C2A-B57E-82CA371CB800.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak wrażenia. Moja suczka świetnie się sprawdza z M400 (jeszcze w folii bo jestem poza domem a wczoraj wieczorem odebrałem). Przyjdzie czas ma konkretniejszą lampę OTL, ale ten sprzęt za niewielkie pieniądze daje tyle radości :)  .

FA1F080C-9432-4FAB-AAF8-CEF478AAF66B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz te boxy ak4499 gratulacje. Pozdr. Dziś dopiero ma gość wysłać lampy.

No doszły no i z pewnością na pierwszy plan większa szczegółowość bas nie osłab nawet więcej subbasu

Bardziej dokładne rozdzielcze granie mniej błotka.

Warte swojej ceny ja płaciłem 25zł za jedną

 

Ustawienie 27dB gain, and 1.75V

suca ma bardzo czułe wejście lepiej jest pracować na mniejszym napięciu wejściowym

Polecam.

 

20210415_164529_HDR.jpg

20210415_171555.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka suci t2 do modyfikacji i chyba się da tylko trzeba pomierzyć

 

 

27fbffd4-9f4c-4878-98bf-8c76e04a5c8a.jpg

Płytka suci t2 do modyfikacji i chyba się da tylko trzeba pomierzyć

 

 

cover.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności