Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M500


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś nie rozumiem, czy to jest odbiornik MQA np. z Tidal? Jeśli nie to co trzeba dokładnie spełnić ażeby słuchać plików MQA?(oczywiście poza posiadaniem konta na Tidal)

 

US $399.99 20%OFF | SMSL M500 MQA ES9038PRO ES9311 XMOS USB DAC XU-216 32bit 768kHz DSD512 hi-res dekoder dźwięku wzmacniacz słuchawkowy Decodificador

https://s.click.aliexpress.com/e/stFt17hxH9a9b0d28f6a6dfca6be1c42af4bc9a53.jpg

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DAC - przetwornik cyfrowo analogowy z funkcją przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego. Tidala posłuchasz jak mu podepniesz telefon, laptop, tablet, komputer lub DAp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DAC - przetwornik cyfrowo analogowy z funkcją przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego. Tidala posłuchasz jak mu podepniesz telefon, laptop, tablet, komputer lub DAp...
Do tej pory słucham MQA na Fiio M9 bo posiada taką możliwość. Czy wystarczy podłączyć zwykły telefon który nie odtwarza plików MQA? Mam na myśli że skoro telefon nie odtwarza MQA to czy przesyłany sygnał do SMSL M500 jest nadal w postaci MQA i ten DAC po prostu odtworzy jakość MQA?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć po USB, nie pamiętam jak jest w M9 ale tam tez to może zadziałać. USB OTG - M500 pracuje jako zewnętrzny DAC 
Możesz odpowiedzieć na pytanie czy wystarczy podłączyć jakieś urządzenie które nie odtwarza MQA?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprecyzuj pytanie. Napisałem to jest DAC. Jeśli urządzenie źródłowe wspiera TIDAL to po podłączeniu przez USB dostanie możliwość odtwarzania MQA  - ale tylko kompatybilne. Wspierające TIDAL i OTG USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Czyl tak czy siak żeby korzystać z M500 do odtwarzania MQA źródło musi posiadać też taką zdolność?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Źle zadajesz pytanie, pewnie chodzi o pełne dekodowanie MQA, a to zapewnia sprzęt posiadający sprzętowy  dekoder, bo inaczej tylko quasi odtwarzanie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zadajesz pytanie, pewnie chodzi o pełne dekodowanie MQA, a to zapewnia sprzęt posiadający sprzętowy  dekoder, bo inaczej tylko quasi odtwarzanie będzie
Wystarczyłoby żeby odtwarzało w jakości bezstratnej, nie musi być pełna możliwość jaką oferuje MQA.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pełny MQA jest bezstratny, poziom 7 lub 8 nie pamiętam dokładnie. To zapewnia tylko dekoder sprzętowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie czy taki SMSL M500 z tymi najnowszymi układami ES9038 będzie upgradem w stosunku do starego Aune S6? Chodzi mi głównie o zastosowanie jako DAC. Wyjście słuchawkowe jest tutaj miłym dodatkiem, cena fajna za całość więc się zastanawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji czy ktoś mi wyjaśni, jak to urządzenie jest domyślnie ustawione i czy te filtry są opcjonalne, czy zawsze któryś z nich jest domyślnie włączony?
image.png

 

Z tego co rozumiem filtry sygnału PCM są po to, aby skwantowany zapis cyfrowy zamienić na analogowy, najbliższy temu jak to faktycznie mogłobyć przed kwantyzacją. Stąd zdaje mi się, że jakiś z nich zawsze domyśłnie będzie włączony ale nie wiem. Jakie zatem filtry są w innych DACach jako domyślne ustawiane, którą z tych metod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie dotarł ale na razie trzeba będzie zrobić kable do balaced na szybko podpięte creative aruvana live i powiem dźwięk bogaty faktycznie rozciągnięty po same skraje pasm w dół i w górę jest dynamicznie . Jest dużo lepiej niż fiio x7 mark2 . Masywnie jak stacjonarka cena niezła w porównaniu do najtańszego mytek gdzie od 4400zł zaczyna się zabawa. Skrobnę coś więcej po balansie jak zrobię (kable xlr kupiłem a do słuchawkowego wtyczkę i trzeba oprawić i poświęce kabel od słuchawek). Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Foobar ciacha MQA bez problemu Tidal oczywiście też. Jeszcze trzeba zrobić próbę UAPP na andku.

Faktycznie Poject Pre box S2 to zabawka 50% smsl na plus

Co słyszę przy dsd to nie zatyka się przesył pomiędzy foobar co zdarzało się w prebox s2 w w sabaj da3 to często i gęsto może to ten nowy xmos 216 ma większą przepustowość.

20200424_125942.jpg

20200424_133309.jpg

20200424_133535.jpg

20200424_170235.jpg

20200425_202624.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 14:04, pabloj napisał:

Przy okazji czy ktoś mi wyjaśni, jak to urządzenie jest domyślnie ustawione i czy te filtry są opcjonalne, czy zawsze któryś z nich jest domyślnie włączony?
image.png

 

Z tego co rozumiem filtry sygnału PCM są po to, aby skwantowany zapis cyfrowy zamienić na analogowy, najbliższy temu jak to faktycznie mogłobyć przed kwantyzacją. Stąd zdaje mi się, że jakiś z nich zawsze domyśłnie będzie włączony ale nie wiem. Jakie zatem filtry są w innych DACach jako domyślne ustawiane, którą z tych metod?

 

Filtry są po to aby odfliltrować aliasing powstały przy oversamplingu. NOS (non oversampling dac) nie ma filtrów cyfrowych bo nie ma oversamplingu :) Najbardziej "poprawne" są chyba Fast linear i Sharp roll off w zależności od zastosowanej kości. Slow brzmią bardziej naturalnie wedle mojego ucha ale to zależy od DACa bo w teorii to one powinny być niesłyszalne bo oddziaływuja na zakresy ultrasoniczne. Mają jednak wpływ na odpowiedź impulsową, przed i po dzwonienie (pre i post ringing) co też w teorii nie powinno być słyszalne. Nie ma jednej odpowiedzi co jest standardem i co jest poprawne dlatego dają Ci wybór ;) Kiedyś standardem był chyba brickwall

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem coraz bardziej zadowolony z smsl podłączyłem go do laptopa poprzez toslink do tego przerobione creative na xlr i jak na razie można tylko potwierdzić z tego co słucham akurat płyty raz dwa trzy na 20 lecie zejście sub basu na tym sap 9 jak i również z wyjścia 6.3 do samych piekieł niesamowite wypełnienie aż po brzegi.

 

20200504_114443.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapa kupiłem dużo wcześniej to taki dodatek gra inaczej od wzmaka w smsl m500 . Smsl 500 na wyjściu słuchawkowym gra naprawdę bogato prawie jak ktoś wcisnął by funkcję loudnes . Sap 9 na wyjściu zbalansowanym pełna kultura skrajne pasma nie są tak narzucane no i wyższy crostallk niż na HP 6.3 mm. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Zadnych problemów po win i androidem. Polecam

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak przyjemniej się słucha po Balansie podepnę jeszcze KZAS10 pod 2.5mm

To już jest klasa grania bardzo zbliżona do dx220 a nawet wyżej .Symetryczne wyjście ma swoje zalety jak na razie miodzio

Ten sam utwór może z przewagą na dx220 ale zejście basu smsl sap 9 wydaje się niższe

 

 

20200709_175219.jpg

20200709_194942.jpg

20200709_195625.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności