Skocz do zawartości

Zakup kina domowego.


helhaim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Powoli przymierzam się do zakupu pierwszego w moim życiu zestawu kina domowego. Chciałbym Was zapytać co polecacie, na jakie rzeczy zwrócić uwagę, jaki typ sprzętu wybrać (jestem zielony w temacie a nie chcę, żeby sprzedawcy nabili mnie w butelkę). Nawet nie mam pojęcia jaki budżet brać pod uwagę, żeby miało to ręce i nogi, bo może wcale nie trzeba wydać 10k, żeby było ok?

 

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z forum sprzedanaje kino wiec może łap bo zestaw dobrany i taniej.

- Tapatalk


Ech, chętnie, ale zakup planuję po nowym roku dopiero. Póki co chce się zorientować w temacie.


Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta - niskie modele amplitunerów przeważnie grają kiepsko, brakuje im prądu i nie radzą sobie z większymi zestawami. Wszystko zależy od tego ile masz do wydania. Jak ma być na lata i sprawiać przyjemność z odsłuchów to niestety potrzeba 10K a nawet więcej. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta - niskie modele amplitunerów przeważnie grają kiepsko, brakuje im prądu i nie radzą sobie z większymi zestawami. Wszystko zależy od tego ile masz do wydania. Jak ma być na lata i sprawiać przyjemność z odsłuchów to niestety potrzeba 10K a nawet więcej. 
Bardziej opłaca się gotowiec, czy składany zestaw?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mieszkasz w willi, a kina nie urządzasz w specjalnej (wygłuszonej salce), to sąsiadów wkurzysz każdym sprzętem :D 

Osobiście, na start, nie pchałbym się w duże koszty i wiele kanałów. Co prawda fanem kina akcji nie jestem, więc nie kręcą mnie latające nad głową helikoptery ;) 

 

IMHO, średnia półka od Denona, Onkyo, Yamahy bądź Maratnza powinna wystarczyć.

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mieszkasz w willi, a kina nie urządzasz w specjalnej (wygłuszonej salce), to sąsiadów wkurzysz każdym sprzętem  
Osobiście, na start, nie pchałbym się w duże koszty i wiele kanałów. Co prawda fanem kina akcji nie jestem, więc nie kręcą mnie latające nad głową helikoptery  
 
IMHO, średnia półka od Denona, Onkyo, Yamahy bądź Maratnza powinna wystarczyć.
Szczerze to bardziej myślę o muzyce, filmy przy okazji teść ma jakieś stare kino Philipsa bodajże i podoba mi się dźwięk jaki produkuje, ciekawe czy coś za 3k by się znalazło...

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo stero albo kino, nie ma sensu łączyć obu w jednym ale sam się przekonasz o tym.
 
- Tapatalk
 
 
 
 
No ok, ale dlaczego? Typowe kino nie sprawdzi się w odsłuchach? Może głupie pytania zadaje, ale na chwilę obecną muzyki słucham z głośników komputerowych logitecha 2 + basowy...

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji, (ja) kupiłbym amplituner sieciowy z obsługą HDMI Arc np. Onkyo TX-8270 (2600 PLN) i do tego porządne kolumny podłogowe (stereo), np. KEF R900 (4999 PLN).

 

Oczywiście, na rynku jest trylion kombinacji więc dostaniesz wiele różnych propozycji.

 

Cokolwiek kupisz, spróbuj przetestować osobiście, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m dzięki za info i linki. Zachęcam do wrzucania linków i argumentów. Muszę druga połówkę przekonać do ceny

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie masz źródło obrazu. Jeżeli masz TV który ma wszystko to nie potrzebujesz amplitunera z wypasionym HDMI i wtedy można zainwestować w jakiś starszy ale lepszy sprzęt. Jest wiele topowych modeli z porządnym torem audio ale bez użytecznego dzisiaj toru video. Osobiście u siebie jako serce systemu mam amplituner onkyo tx-nr906 który kupiłem za 1/10 ceny nowego. Nie korzystam wogóle z wejść hdmi tylko z optyka i coaxiala podłączonego do daca BT i do telewizora który jest centrum rozrywki ustawionym jako passtrough dla sekcji audio. Jeżeli natomiast jest dla Ciebie istotne to, żeby sprzęt obsługiwał też tor video po HDMI to musisz się pogodzić że połowę ceny sprzętu władujesz właśnie w te funkcje. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam mam zwykły tv Samsunga Smart tv bez żadnych wodotrysków. Chciałbym żeby zestaw który kupię służył do muzyki oraz TV.

 

Muszę ogarnąć jak połączyć tv, dekoder, i taki kupiony przeze mnie zestaw razem, żeby to miało ręce i nogi wszystko, jakimi kablami itp... nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Google pewnie pomoże albo Wy jeśli macie cierpliwość.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner powinien być wydajny prądowo, czyli przynajmniej te 650w poboru z gniazdka, natomiast kolumny na pewno w drewnianej budzie, żadne plastiki czy nawet aluminium. Ważne też, jaki metraż ma to obsłużyć. Myślę, że mógłbym złożyć zestaw, który zagrałby satysfakcjonująco w stereo i w kinie, tak do 6-7kzł za nowy, ale to raczej takie minimum. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner powinien być wydajny prądowo, czyli przynajmniej te 650w poboru z gniazdka, natomiast kolumny na pewno w drewnianej budzie, żadne plastiki czy nawet aluminium. Ważne też, jaki metraż ma to obsłużyć. Myślę, że mógłbym złożyć zestaw, który zagrałby satysfakcjonująco w stereo i w kinie, tak do 6-7kzł za nowy, ale to raczej takie minimum.

Kurcze nie wydam tyle od razu na sprzęt. A opcja kupić coś i z czasem rozbudować /zmienić elementy zestawu na lepsze? Np. dobry amplituner i jakieś kolumny a potem kupić wypas kolumny? Stwierdziłem, że nie musi to być opcja surround. Stereo by mnie satysfakcjonowalo, tylko chcialbym nisko schodzące basy, więc pewnie subwoofer musi być, ew. kolumny z wbudowanym głośnikiem subniskotonowym?  

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, helhaim napisał:

Kurcze nie wydam tyle od razu na sprzęt. A opcja kupić coś i z czasem rozbudować /zmienić elementy zestawu na lepsze? Np. dobry amplituner i jakieś kolumny a potem kupić wypas kolumny? Stwierdziłem, że nie musi to być opcja surround.

To j/w kolega napisał, idź w używki. ;)

 

Ps.

Pamiętaj, że kino domowe stereo, to nie to samo, co wielokanał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To j/w kolega napisał, idź w używki.
 
Ps.
Pamiętaj, że kino domowe stereo, to nie to samo, co wielokanał.
Co to kino domowe stereo?
Jest albo zestaw stereo / kwadro ew + sub. albo kino domowe o ile sie nie mylę.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli kino domowe to ogolniejsze pojęcie, które zakłada zrobienie "sali kinowej" z pomieszczenia w domu, dostosowanie go pod kątem audio, video itp.? Czy do słuchania muzyki potrzebne mi więcej kanałów niż stereo? Będą lepsze wrażenia z odsłuchu? No i w drugą mańkę, czy zestaw stereo będzie ok do oglądania filmów?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Co to kino domowe stereo?
Jest albo zestaw stereo / kwadro ew + sub. albo kino domowe o ile sie nie mylę.

- Tapatalk
 

Kino domowe stereo, to takie ubogie nagłośnienie na potrzeby seansów filmowych. Kiedyś nie było np. wielokanałowych ścieżek filmowych, więc w kinach grało stereo, a wcześniej mono itd..

Ja nie uznaje np. stereo w filmach, bo to się mija z celem, kiedy to od ponad trzech dekad, dostępny mamy wielokanałowy dźwięk, więc albo się cofamy, albo idziemy do przodu.

 

Zrozumiałbym jeszcze, gdyby sprzęt wielokanałowy był bardzo drogi, ale dzisiaj tak na prawdę przeciętny zjadacz chleba może sobie na niego pozwolić, więc po co się ograniczać?!;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności