Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dragonfly Red vs Black - głośność


d_nac

Rekomendowane odpowiedzi

Może to oczywiste, ale wydawało mi się zawsze, że jest odwrotnie: 

 

Obecnie mam u siebie zarówno Dragonfly'a Red i Black. Pomijając walory dźwiękowe, zakładałem, że to Red z racji lepszego wzmacniacza będzie tym głośniejszym. 

Niemniej u mnie na Windows 10 jest tak, że Red na głośności ok. 22 odpowiada Blackowi na 8. Czy ktoś posiadający obie Ważki mógłby sprawdzić czy to jest normalna sytuacja jakoś wynikająca z innej implementacji potencjometra, czy jednak z moim Redem jest coś nie tak? Mam wrażenie, że Black pomijając samą głośność trochę lepiej napędza HD600, a spodziewałem się, że będzie dokładnie odwrotnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, całe życie w nieświadomości :) Reda kiedyś upgrade'owałem, ale sprawdzę, może coś nowszego wypuścili. Nie żebym narzekał, bo moje 600-tki trochę odżyły z czarnym, ale teraz mi szkoda Reda. Ciekawe jak się tutaj zachowuje Cobalt, ale coś czuję, że podobnie do Reda - jak testowałem go krótko obok Reda, to nie zauważyłem takich różnic w głośności. 

Poza tym, z tego co namierzyłem na Head-Fi - na telefonie Red pobiera za dużo prądu i Android obcina napięcie, co tłumaczyłoby bardziej anemiczne granie niż z peceta. 

 

E: Wersja 1.07 na obu, więc ostatnia

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaczynam wietrzyć jakiś spisek - podpiąłem DT770 80ohm i tutaj też jest lepszy napęd z Blacka. Możliwe, że Black gra po prostu mocniejszym basem, ale mam wrażenie, że dźwięk jest "większy" - gdy podgłośnię Reda do poziomu tego co z Blacka dzieje się to samo co na HD600 - brzmienie jest trochę bardziej anemiczne, Black gra z większym impetem. Black tutaj przypomina mi trochę Mojo - wiem jak to śmiesznie brzmi w przypadku sprzętu, który kupiłem za ~100 zł, ale jest po prostu mocniejszy u mnie niż Red. 

 

@RIH - o ile to Twoje egzemplarze - sprawdziłbyś dla mnie na jakim poziomie z W10 głośność Blacka zrównuje się z głośnością Reda, np. w Foobarze, czy Tidalu? 

Podejrzewam, że ten mój Red może być jakoś "trafiony" jeżeli chodzi o sekcję wzmacniacza - tłumaczyłoby to zmienność jego natury - do tej pory miałem wrażenie, że czasami grał on znacznie lepiej niż zazwyczaj, jakby coś z tymi napięciami na USB raz zaskakiwało, a innym razem nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Zależy dla kogo, ja zdecydowanie wolę Black'a za większą muzykalność, Red jest dla mnie zbyt neutralny, nawet lekko cyfrowy. ;)

A to nie była generalna uwaga tylko kontynuacja myśli. Wyżej napisałem, że wolę black'a np z HD600. Wolę też  black'a  z RHA750. Zdecydowanie wolę red'a z W1000Z ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaczynam wietrzyć jakiś spisek - podpiąłem DT770 80ohm i tutaj też jest lepszy napęd z Blacka. Możliwe, że Black gra po prostu mocniejszym basem, ale mam wrażenie, że dźwięk jest "większy" - gdy podgłośnię Reda do poziomu tego co z Blacka dzieje się to samo co na HD600 - brzmienie jest trochę bardziej anemiczne, Black gra z większym impetem. Black tutaj przypomina mi trochę Mojo - wiem jak to śmiesznie brzmi w przypadku sprzętu, który kupiłem za ~100 zł, ale jest po prostu mocniejszy u mnie niż Red. 
 
[mention=10004]RIH[/mention] - o ile to Twoje egzemplarze - sprawdziłbyś dla mnie na jakim poziomie z W10 głośność Blacka zrównuje się z głośnością Reda, np. w Foobarze, czy Tidalu? 
Podejrzewam, że ten mój Red może być jakoś "trafiony" jeżeli chodzi o sekcję wzmacniacza - tłumaczyłoby to zmienność jego natury - do tej pory miałem wrażenie, że czasami grał on znacznie lepiej niż zazwyczaj, jakby coś z tymi napięciami na USB raz zaskakiwało, a innym razem nie. 
Tak są moje. Nie używam ich na WIN, w domu mam tylko sprzęt na Linuxie ale przy okazji zgarnę coś z biura.
Jak używam ich z Androidem przez UAPP to RED ma zdecydowanie więcej mocy - choć faktycznie grają inaczej i znam osoby, którym Black bardziej się podoba jeśli chodzi o brzmienie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red jest głośniejszy od Black, ciężko powiedzieć o ile, jak dla mnie 100% Black to takie 70-80% Red. Stare 1.0 i 1.2 również grały głośniej od nowego Blacka. W przypadku Black ustawiałem stałą głośność i manewrowałem o 5-10%, w Red  często trzeba było skoczyć o 20% bo przyrost jest stosunkowo wolny.  Przyczyna leży gdzieś indziej, spróbuj usb 2.0 i 3.0, aktywnego huba, sprawdź na innym systemie, na telefonie po UAPP itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na fonie w UAPP też Red coś słabiutko z mocą, mniej niż niegdyś Black. I nie zgadza mi się to, że hardware volume to to samo co ogólna głośność, nie pamiętam może w Blacku też tak było, ale w każdych innych dacach miałem osobno hardware volume i 'pokrętło'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jeżeli sytuacja zależy od tego wolniejszego przyrostu głośności, to pewnie wszystko z Redem jest ok - do brzegu 100%, a nawet 40% na W10 nawet nie dobiję na żadnych słuchawkach. Gdyby jednak okazało się, że standardowy Red jest na starcie volume podobnie głośny do Blacka, to u mnie pewnie jest coś nie tak, bo mam 8 vs. 22 dla tego samego poziomu. 

Szczerze to do tej pory myślałem, że to Red na W10 daje za bardzo w palnik, ale Black przebija go - pewnie powyżej 15% głośności nie będę w stanie wyskoczyć - trochę niebezpieczna sprawa pod kątem przypadkowych zmian głośności (już takie skoki do 100% przypadkowe widziałem w Tidalu). Nie do końca rozumiem to kalibrowanie głośności - jeżeli HD600 gra optymalnie w granicach 10%, to pod jakie słuchawki jest taki zapas?

 

@PeepingTom akurat to zgranie pokrętła z hardware volume w UAPP da się ustawić - ja zawsze chciałem właśnie hardware'owym sterować. Zobacz Settings -> Volume -> Stereo hardware volume slider

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d_nac napisał:

@PeepingTom akurat to zgranie pokrętła z hardware volume w UAPP da się ustawić - ja zawsze chciałem właśnie hardware'owym sterować. Zobacz Settings -> Volume -> Stereo hardware volume slider

Wiem, i u mnie to nie działa, mam disabled, a i tak to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d_nac napisał:

Nie do końca rozumiem to kalibrowanie głośności - jeżeli HD600 gra optymalnie w granicach 10%, to pod jakie słuchawki jest taki zapas?

HD600 grają głośno, ale takie dt990 już nie, w cichych utworach brakowało skali. W Redzie miałem dziwną sytuacje, miałem jednocześnie kilka par słuchawek, m.in. 668b,  hi2050, hd330, hd650 i dt990. W przypadku wszystkich modeli głośność była ok, było dużo głośniej niż na telefonie. Podłączając dt990 sytuacja odwracała się,  Oneplus 5T grał nieco głośniej niż Red, htc m8 grał dużo głośniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności