Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klawiatura do pisania


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiejś przyzwoitej klawiatury do wielogodzinnego pisania - z okazji wymiany komputerów w firmie, zmieniono też klawiatury na Dell KB216. O ile większość osób się cieszy, że takie ładne, z małymi przyciskami, to dla mnie jest to straszny paździerz, więc albo wymienię, albo w końcu ją z nerwów rozniosę na kawałki...

 

Wymagania:

- pełny rozmiar, z blokiem numerycznym,

- nie może męczyć przy całym dniu pisania, więc odpadają wszystkie mechaniki z wysokimi przyciskami,

- w miarę możliwości ciche, bo jednak pracuję z innymi osobami (więc odpadają kolejne mechaniki),

- bez rozbudowanych boków, zabudowanych dodatkowymi przyciskami albo gejmingowymi wstawkami, bo mi się to na półce pod biurkiem nie zmieści.

 

Rzeczy nieistotne:

- podświetlenie (o ile można je wyłączyć),

- kontrola mediów,

- wyjście na słuchawki, USB i inne gadżety.

 

Czym prościej tym lepiej, liczy się ergonomia. Cenowo chciałbym się zamknąć w 300 złotych, ale jak będzie warto, mogę dołożyć.

 

Na chwilę obecną mam dwa typy:

- Steelseries Apex 150 - odpowiedni rozmiar, klawisze są stabilne, dobrze rozmieszczone i stawiają odpowiedni opór,

- Sharkoon PureWriter (na redach, niebieskie przełączniki jednak są za głośne) - brak możliwości sprawdzenia, ale bardzo zachęcające recenzje.

 

Jeśli ktoś miał z obiema do czynienia, albo ma inne pomysły, z wielką chęcią przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz ciekawie, to zapomnisz o klawiaturze :D

 

A tak na poważnie, IMHO bez wizyty w sklepach i testach (na sucho) się raczej nie obejdzie.

Pytając na forum, nie wiesz czy nie trafisz na takich jak kumple w biurze, tzn. zachwyconych tym co Ty nazywasz paździerzem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla mnie objazd po większych sklepach, gdzie mogą mieć interesujące mnie modele, to może się wiązać z wydatkiem niemal jak za klawiaturę :D Uroki życia w małym mieście.

 

I ciężko pisać ciekawie wprowadzając kwoty i opisy do nich, gdy trzeba zachować formalne wymagania ;) Choć na Dellu bywa ciekawie, bo czasami przyciski nie łapią, gdy wciśnie się je na rogu (a często tak robię na numerycznej), zamiast walnąć je konkretnie w środek i nagle klient ma sprzedaż lub zakup przesunięte o cyfrę w prawo po przecinku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marek_m napisał:

Niestety za szeroka. Ale w domu od lat używam klawiatur MS, niestety teraz nie mają nic, co by mi pasowało do roboty :( Brałbym sześćsetkę, gdyby nie zbyt miękkie klawisze, skutkujące przypadkowym wciśnięciem, gdy się trzyma dłonie na klawiaturze (czyli często).

 

@Spawn ten Logitech nie jest taki najgorszy - u wujaszka czasami korzystam i od lat się trzyma dobrze (i klawa, i wujaszek) :D 

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura to klawiatura. Na kablu za kilkadziesiąt złotych i czego tu chcieć więcej? Podświetlana fajnie wygląda tyle że jak dużo piszesz to zakładam że piszesz bez patrzenia więc totalnie zbędny bajer. Mechanicznej nigdy nie miałem, ale kurde żeby dać 500zł za klawiature stukającą jak maszyna do pisania to musiała by chyba pisać za mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Klawiatura to klawiatura. Na kablu za kilkadziesiąt złotych i czego tu chcieć więcej? Podświetlana fajnie wygląda tyle że jak dużo piszesz to zakładam że piszesz bez patrzenia więc totalnie zbędny bajer. Mechanicznej nigdy nie miałem, ale kurde żeby dać 500zł za klawiature stukającą jak maszyna do pisania to musiała by chyba pisać za mnie.

A parę tysi za słucahwki nie boli :)

@Inszy Microsoft Wired 600 mam w domu i świetnie się używa, bardzo cicha. Alternatywnie można brać dellowe klawiatury - KB216 całkiem spoko jak na swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reynolds napisał:


@Inszy Microsoft Wired 600 mam w domu i świetnie się używa, bardzo cicha. Alternatywnie można brać dellowe klawiatury - KB216 całkiem spoko jak na swoją cenę.

Wolałbym chińczyka za dychacza niż tego Della. Może do domu może być, jak ktoś mało pisze, do pracy się nie nadaje. 

 

@Spawn gdy klepie się tysiące znaków dziennie, a każda pomyłka może być bardzo kosztowna, to pewność przy pisaniu oraz ergonomia, to podstawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Inszy napisał:

@Spawn gdy klepie się tysiące znaków dziennie, a każda pomyłka może być bardzo kosztowna, to pewność przy pisaniu oraz ergonomia, to podstawa. 

 

Pomyłka będzie kosztowna, zgaduje dla pracodawcy który się tym raczej nie przejmuje skoro nie inwestuje w klawiatury ;)

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz sobie pozwolić by ciągle patrzeć na ekran, to niewątpliwie masz rację. Tylko nie wiem po co ktoś chciałby marnować czas na ciągłe korygowanie takich błędów, ale może to kwestia pracy i czy się zapierdziela czy wyszukuje sobie zajęcie, niestety nie mam tego komfortu by to sprawdzić. Ale w sumie i tak jestem za leniwy, żeby jeszcze sobie roboty dokładać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Inszy napisał:

Jak możesz sobie pozwolić by ciągle patrzeć na ekran, to niewątpliwie masz rację. Tylko nie wiem po co ktoś chciałby marnować czas na ciągłe korygowanie takich błędów, ale może to kwestia pracy i czy się zapierdziela czy wyszukuje sobie zajęcie, niestety nie mam tego komfortu by to sprawdzić. Ale w sumie i tak jestem za leniwy, żeby jeszcze sobie roboty dokładać 🤔

Pisząc na klawiaturze gdzie mam patrzeć jak nie na ekran, za okno? Dziennie klepię praktycznie non-stop 8h na klawiaturze i jak się zdarzy jeden błąd dziennie to jedna sekunda mnie nie zbawi, już nie róbmy z wyboru klawiatury kupna samochodu a ze swojego zawodu najważniejszej na świecie pracy, gdzie życie innych ludzi zależy od tego, czy przyciśnie się backspace.

 

Nie znam konkretnego modelu tych Delli ale na 10 osób robiliśmy 1 wymianę klawiatury od 2013 roku a nasza praca w dużej mierze polega na stukaniu w nią;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące...

Ale nie założyłem tego tematu by dyskutować gdzie kto patrzy w czasie pisania i jak ma odpowiedzialną robotę. 

W związku z tym mam prośbę: jeśli nie masz nic do dodania w sprawie wyboru klawiatury (a nie masz), to sobie daruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu używam Logitecha K520 - całkiem spoko sprzęt i do tego bezprzewodowy. Baterie starczają na pewno na dłużej niż rok (w sumie to nie pamiętam kiedy ostatnio wymieniałem, ale pewnie bliżej 2 lat niż 1 roku).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski zawsze wykrywają kliknięcie? I czy nie przeszkadza jej wifi działające na tej samej częstotliwości? Bo mam przy biurku zasięg na dwie sieci, więc wolę się nie zdziwić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Fascynujące...

Ale nie założyłem tego tematu by dyskutować gdzie kto patrzy w czasie pisania i jak ma odpowiedzialną robotę. 

W związku z tym mam prośbę: jeśli nie masz nic do dodania w sprawie wyboru klawiatury (a nie masz), to sobie daruj. 

 

Nie wiem co Cię gryzie ale to Ty (w moim odczuciu) prowokujesz swoimi wypowiedziami, wyczułem podtekst, że skoro mi i firmie zatrudniającej ponad 11 000 osób wystarczają klawiatury Della to pewnie się w pracy opierdzielamy (uwierz mi - od kilku lat nie miałem w pracy czasu aby zjeść). Każdy tutaj może polecić to z czym miał styczność (to nie jest forum komputerowe), najszybciej znajdziesz odpowiednią dla siebie klawiaturę w sklepie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do pisania zdecydowanie najlepsze są klawiatury ergonomiczne.

Ja mam Microsoft Sculpt i to kompromis pod względem wielkości, wyglądu i wygodne. Choć stare Logitechy i Microsofty są chyba wygodniejsze, ale wyglądają okropnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności