Skocz do zawartości
  • 0

DragonFly Black + DT 150 / DT990 PRO 250OHM


piotrek86

Pytanie

Witam, czy czarna ważka będzie w stane napędzić słuchawki dt 150 albo 990 pro 250ohm? zastanawiam sie nad zakupem jednych albo drugich, jestem w posiadaniu czarnej ważki ale nie chce wyrzucić siana w błoto.CZy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim połączeniem albo może ocenić jak to sie sprawdzi? słuchany będzie głównie metal wszelkiej maści, dużo hc/punk, prog rocka i jazzu.Kwota maks 600zł

Edytowane przez piotrek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie napędzi. Jeszcze zawahałbym się przy DT990 w wersji 32 ohm. Powyższym nausznikom warto dostarczyć coś z segmentu Aune X1s czy Topping DX3 Pro, albo chociaż iFi Nano iDSD BL, żeby je sensownie rozbujać mocą i nie zmarnować ich jakościowego potencjału. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No z tego co wyczytałem na forum po użyciu szukajki DT 990 PRo 250 były polecane już do metalu i to przez ludzi słuchających tylko i wyłacznie siekanki w stylu death/grind/black.

W takim razie żeby nie zakłądać nowego tematu, czy jest coś bardzo rozsądnego do 600zł co pójdzie mi na ważce z wymienienonymi gatunkami? mogę zmienić wzmaka ale na razie mam inne wydatki więc chcę pozostać przy samych słuchawkach.Poleci ktoś coś?

neonlight mi te fiedlio wyskakują w cenie >1k...

Edytowane przez piotrek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam DT990 pro 250 o. i co prawda nie słuchałem z DFB (mogę ewentualnie sprawdzic na RED), ale porownywalem granie z Lebena 300ki i Ami 5ds - jest różnica jednak. Choć z tego pierwszego nie ma tragedii.
Natomiast mogę Ci powiedzieć jedno - samo to, co te słuchawki oferują, a jeszcze wziąwszy pod uwagę ich cenę, jest powodem żeby szukać jakiegos używanego, fajnego wzmacniacza. Nawet nowy, najniższy Feliks Audio nie kosztuje majątku, a słuchałem tego zestawienia i bylo przepięknie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Poza tym do metalu to nie te słuchawki.

Czemu nie? wprawdzie nie metalu, ale równie mocno gitarowych crustów, grindów czy hardcorów słuchałem z wielką przyjemnością. U mnie były podpięte pod Aune T1, które je trochę wyrównuje tonalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bob to wtedy musiałbym ważke sprzedać a mam ją zaledwie rok... do tej pory używałem jej z HD681, różnica bardzo duża w porównaniu do samej integry.Po zakupie edifierów 1600 słuchawki poszły w kąt.Teraz dwa dni temu wróciłem do 681 i po przesłuchaniu kilkunastu godzin już tęsknie do powrotu do edifierów.... przeskok z edifierów do 681 to samobójstwo w tym wypadku.Dlatego pomysł padł by w końcu kupić porządne słuchawki i wykrzystać jeszcze chociaż przez dwa lata posiadaną ważke.Dlatego tak mocn mi zależy na czymś co sie zgra ładnie pod moje gatunki muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby mi sie ktoś z forum uśmiechnął z dobrym stażem to kupie od niego, na allegro nie chce ryzykować 

 

Jednak nadal SZUKAM słuchawek pod ważke... i raczej nie jestem zwolennikiem kupowania używek jeśłi chodzi o słuchawki a więc tylko nowe.Propozycje panowie?

Edytowane przez piotrek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Edki 1600 i moim zdaniem DT150 zagrają od nich lepiej nawet z ważki, bo po prostu są od nich lepsze. Czarnej ważki nie mam, ale mam jakiś chiński odpowiednik. Ogólnie ze wszystkiego lepsze były  dla mnie DT150 od Edków.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, piotrek86 napisał:

Jakby mi sie ktoś z forum uśmiechnął z dobrym stażem to kupie od niego, na allegro nie chce ryzykować 

 

Jednak nadal SZUKAM słuchawek pod ważke... i raczej nie jestem zwolennikiem kupowania używek jeśłi chodzi o słuchawki a więc tylko nowe.Propozycje panowie?

Skoro używek nie chcesz, to K371 spróbuj.

 

Ps.

"Dobry staż" nie zagwarantuje Ci bezpiecznego zakupu, to kwestia charakteru. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Panowie, w tej chwili łeb mi pęka bo mam 100opini.Jedni mówią że DT150 czarna ważka nie da rady napędzić nawet w tych 85%, inni mówią, że da rade je napędzić.Z kolei inni jeszcze mówią, że 150 nie nadają sie do metalu... ciężko będzie mojej mózgownicy to przetrawić i wyciągnąć jakieś wnioski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, piotrek86 napisał:

Dzięki Panowie, w tej chwili łeb mi pęka bo mam 100opini.Jedni mówią że DT150 czarna ważka nie da rady napędzić nawet w tych 85%, inni mówią, że da rade je napędzić.Z kolei inni jeszcze mówią, że 150 nie nadają sie do metalu... ciężko będzie mojej mózgownicy to przetrawić i wyciągnąć jakieś wnioski :D

DT150 idealnie nadają się do metalu, bo mają efektowne, z dobrą podstawą basową brzmienie. Jest wygar, a o to przecież chodzi w tym gatunku.. imo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, piotrek86 napisał:

Neon to w kwesti wyboru słuchawek jestem zdecydowany, teraz pytanie co z moim kochanym owadem zrobić, zostawić i zobaczyć czy sie polubią czy odrazu wystawiać na allegro i kupować sc808.Jak sie wkurze to odrazu kupie X1S i po sprawie

Zostań przy ważce, na początek. SC808 mam i używam. Świetna karta (choć podobno z możliwymi problemami), ale żeby kupować ją specjalnie pod DT150 to nie. X1s nie kupowałbym. Mam X7s, który dopiero po XLR pokazuje słyszalna dla mnie różnicę (ale to tylko sam wzmak). X1s jest słabszy od X7s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, piotrek86 napisał:

Neon to w kwesti wyboru słuchawek jestem zdecydowany, teraz pytanie co z moim kochanym owadem zrobić, zostawić i zobaczyć czy sie polubią czy odrazu wystawiać na allegro i kupować sc808.Jak sie wkurze to odrazu kupie X1S i po sprawie

Dalej obstaję przy swoim, że DT150 grają tylko z mocnych wzmaków, z takich typu "ważka" co najwyżej popierdują, ale ja się nie znam, także.. ten.. tego. ;)

Weź sobie kup te K371, bo nie są tak upierdliwe w napędzeniu, jak DT150, ergonomia i wygoda też jest na o wiele wyższym poziomie, a jak Ci nie podejdą,

to masz prawo zwrotu (zgłoszenie 14dni od odebrania przesyłki i potem kolejne 14dni na odesłanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, coś musze wybrać.Albo 150tki, albo 880tki albo te K371.Boje się tylko, że tak jak kiedyś z CAL zostane rozłupany wielkim ****ianym basem który zabije mi odsłuch instrumentów i wszystko będzie zlane w jedną papke.

Edytowane przez piotrek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, piotrek86 napisał:

Boje się tylko, że tak jak kiedyś z CAL zostane rozłupany wielkim ****ianym basem który zabije mi odsłuch instrumentów i wszystko będzie zlane w jedną papke.

Dlatego kup AKG K271

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja będę złośliwy i dorzucam HP151 oraz Ath m50x :D acz mi hp150 (dźwiękowo ponoć to samo co hp151) z Blackiem nie podeszły

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności