Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe zamiast hifiman re-400


s1ayto

Pytanie

Witam, zakładam temacik, ponieważ na rynku dokanałówek nie mogę się ostatnio odnaleźć ;) Może pomożecie zawężać listę potencjalnych modeli, a ja coś ustrzelę (bo z odsłuchem będzie ciężko, nie jest to też taki problem bo nie jest to mój główny sprzęt). Maksymalny budżet to 1500, ale mogę wydać nawet 300-500zł

muzyka: to powinien być all rounder, ale odpada hiphop, rap, głównie prog-rock, rock, klasyczna,jazz, ale i elektronika

charakterystyka: neutralne, lekko ocieplone. V raczej odpadają. Bas nie powinien być zbyt mocny, ale nie chcę ubytków, interesuje mnie głównie średnica, nie lubię jasnej góry, który staje się nieprzyjemna, w tym zakresie może być lekko schowana. fun czy studyjność? Zrównoważone. Problem w tym, żeby nie wypośrodkować takich, które będą po prostu nudne ;) 

scena: lubię duże sceny, ale przyjmę mniejszą (raczej nie małą) jeżeli separacja i powietrze są na lepszym poziomie. 

izolacja/wygoda: izolacja trochę lepsza niż przeciętna, dobrze gdyby można była dokupić jakie comply albo inair air. będą używane głównie w domu, ale mogę tez siedzieć w pociągu i na moich nausznych nie da się zbyt dobrze słuchać.

wyposażenie: mogłyby mieć wymieniany kabel, chociaż pewnie w tej cenie to nie ma sensu, ale gdyby coś się z nim stało.. etui twarde mile widziane

 

co już wymyśliłem: tin hifi f1: to może być ciekawe, ale martwi mnie mała scena, problemy z basem, podobno lubią podać zniekształcenia w górnych pasmach. Nie wydaje się to bezpieczne rozwiązanie. Może inne od tego producenta.

aune e1: czy nie będą zbyt basowe/ciepłe?

fiio: jest kilka modeli niebasowych. Strzelałbym w fiio f9 pro na podstawie opisu charakterystyki, ale co ze sceną? W każdym razie to wydaje mi się jako rozsądny i bezpieczny zakup.

rha 750: miałem, trochę zbyt funowe, wolałem re-400

shanling me500: sporo więcej kasy, czy warto? nie są zbyt wyostrzone w górze? czy warto dokładać do PE, czy różnią się poza wyposażeniem tylko pokryciem?

 

chyba najlepsze byłoby rozwinięcie dźwięku re-400, które akurat mam.

 

Może komuś uda się odpowiedzieć na kilka pytań, albo coś podrzucić to będę szukał dalej i stopniowo eliminował. Dziękuję i pozdrawiam :)

 

UPDATE: zapomniałem ważnego! Źródło to fiio m6.

 

 

Edytowane przez s1ayto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

maks 1500zł, pewnie źle to napisałem - im mniej tym lepiej , szczególnie, ze spotykam się z tak dziwnymi i sprzecznymi opiniami czasem, ze słuchawki chińskiego hi-fi za 300 to już odpowiednik dźwięku za 1500 :P

 

Oriveti OH300 - nie słyszałem o nich wcześniej, na papierze wydaje się to bardzo dobrze wpasowywać.

Edytowane przez s1ayto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AudioTechnika ATH- E series. Mam E40 i fajnie grają. Są wyższe modele E50 i E70. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, s1ayto napisał:

maks 1500zł, pewnie źle to napisałem - im mniej tym lepiej , szczególnie, ze spotykam się z tak dziwnymi i sprzecznymi opiniami czasem, ze słuchawki chińskiego hi-fi za 300 to już odpowiednik dźwięku za 1500 :P

 

Oriveti OH300 - nie słyszałem o nich wcześniej, na papierze wydaje się to bardzo dobrze wpasowywać.

 

Warto sprawdzić OH300. Hybryda, ale nie grają jak typowe hybrydy. Dobrze wyważone brzmienie. Niczego nie powinno brakować, a jednocześnie nie powinny razić górą. Cozoy Hera, które

zasugerował @Inszy też ok, ale to jednak wyraźnie niższa półka dźwiękowo niż OH300 i gwarantują wyraźnie gorszą izolację. Podobnie z Aune E1.

 

FiiO F9 Pro są dość jasne i mogą być nieprzyjemne w parze z M6. ME500 i ME500 PE to fajne doki, nieco bardziej "funowe" i nie tak wyważone jak OH300. Jeżeli chodzi o Tin HiFi P1 to FiiO M6 jest zdecydowanie za słabym źródłem, by interesować się tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

Jeżeli chodzi o Tin HiFi P1 to FiiO M6 jest zdecydowanie za słabym źródłem, by interesować się tym modelem.

 

@Methuselah

Za słabe jako źródło? DAC za słaby, czy jako amp nie podoła? Widziałem recenzję gdzie były parowane z m6 i podobno ok.

Jeszcze przy okazji, czy wiesz może jakie ,,gąbki" pasują do OH300, gdyby chciał dokupić? Jakieś inair air może ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, s1ayto napisał:

 

@Methuselah

Za słabe jako źródło? DAC za słaby, czy jako amp nie podoła? Widziałem recenzję gdzie były parowane z m6 i podobno ok.

Jeszcze przy okazji, czy wiesz może jakie ,,gąbki" pasują do OH300, gdyby chciał dokupić? Jakieś inair air może ?

 

 

Za słaby wzmacniacz. Wyraźnie brakuje mocy, a by błyszczały trzeba zadbać o lepszy kabel. Stockowy nie jest idealny. INAIRS pasują dobrze, podobnie z Crystal Tips i Dekoni Bulletz. Potrzebujesz konkretnych modeli?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli możesz podać, który model inairs to fajnie, bo nie widzę na liście słuchawek ;) ew. gdybyś wiedział, które pasują do shanligów me500, bo też nie wiem a nadal są na mojej liście; ) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@s1ayto AIR1 siedzą pewnie na tulejkach obu modeli (OH300 i ME500). W przypadku Shanlingów świetnym wyborem jest EL1. Lepiej chyba dołożyć do tego kabelka w przypadku zwykłych ME500, niż brać droższe ME500 PE, ale jeszcze to dokładnie postaram się sprawdzić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

23 minuty temu, s1ayto napisał:

No akurat w tym momencie weszło promo na OH300. No to niech dobrze służą :) Dziękuje za wszyskie komentarze :)

Napisz jakie wrażenia jak już obsłuchasz.😉

 

Czy Ktoś ma porównanie OH300 i Dunu DK-3001? Też szukam czegoś do 1.5k w podobnych preferencjach a oba modele przewijają się w różnych wątkach jako polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Yamdit napisał:

Napisz jakie wrażenia jak już obsłuchasz.😉

 

Czy Ktoś ma porównanie OH300 i Dunu DK-3001? Też szukam czegoś do 1.5k w podobnych preferencjach a oba modele przewijają się w różnych wątkach jako polecane.

 

Tak, OH300 bardziej neutralne i równiejsze. DK-3001 lekka V-ka z mocniej zaznaczonym środkowym basem, ale są jednocześnie nieco lepsze technicznie (lepsza separacja, więcej detali). OH300 mają szybszy i lepiej kontrolowany bas oraz szerszą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Methuselah napisał:

 

Tak, OH300 bardziej neutralne i równiejsze. DK-3001 lekka V-ka z mocniej zaznaczonym środkowym basem, ale są jednocześnie nieco lepsze technicznie (lepsza separacja, więcej detali). OH300 mają szybszy i lepiej kontrolowany bas oraz szerszą scenę.

No to dopiero zagwozdka, a jakbyś określił położenie średnicy i wokali w obu modelach? Nie lubię takiej wycofanej i schowanej ani też zbytnio "rzuconej na twarz", grającej jakby "centralnie w głowie". Głównie słucham muzyki instrumentalno-wokalnej,  soundtracki ale też Trance i EDM. 

Choć gdyby rozszerzyć budżet do 2k są Fiio FH7, Dunu DK-3001Pro 

Dzięki za odpowiedzi. 🕺

 

Edytowane przez Yamdit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Yamdit napisał:

No to dopiero zagwozdka, a jakbyś określił położenie średnicy i wokali w obu modelach? Nie lubię takiej wycofanej i schowanej ani też zbytnio "rzuconej na twarz", grającej jakby "centralnie w głowie". Głównie słucham muzyki instrumentalno-wokalnej,  soundtracki ale też Trance i EDM. 

Choć gdyby rozszerzyć budżet do 2k są Fiio FH7, Dunu DK-3001Pro 

Dzięki za odpowiedzi. 🕺

 

 

Prawdopodobnie postawiłbym na DK-3001 Pro, gdy możesz dołożyć. Technicznie lepsze niż OH300 czy DK-3001. Bardzo fajnie reagują też na zmiany kabli, więc brzmienie można dopasować nieco do własnych preferencji.

 

Co do powyższych. OH300 zagrają nieco bardziej bezpośrednio niż DK-3001 (te gwarantują większa głębię). Żaden z tych modeli nie ma mocno wycofanych czy zbyt wysuniętych wokali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności