Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do ~1000ZŁ


Niewol

Pytanie

Witam, poszukuję IEMów w przedziale cenowym 800-1100 ZŁ.

- Urządzenia z których korzystam to głównie Sony NW-A25 (albumy FLAC), ale tez czasami Samsung S8 (głównie Spotify na wysokiej jakości, ew. MP3 320). (Nie wykluczony w przyszłości upgrade do NW-A55)

 

- Obecnie posiadam budżetowe SoundMagic E10 i E50. Znacznie preferuje tańsze E10, i to właśnie na ich podstawie chciałbym zrobić upgrade. Podejrzewam ze znalazło by się sporo tańszych słuchawek, które są lepsze, a zarazem podobne do E10, ale chciałbym zrobić o wiele większy krok i szukam czegoś za minimum 800zł.
 
- Zamiast wymieniać gatunki które lubię, myślę że łatwiej wymienić te, których nie słucham prawie wcale. Nie szukam słuchawek do: metalu, rocka, reggae, muzyki klasycznej, typowo instrumentalnej lub hardcorowej muzyki elektronicznej. Wszystkie inne gatunki w mniejszym lub większym stopniu wchodzą w grę.
 
- Ciężko określić jaką sygnaturę dźwięku lubię, ponieważ nie posiadam szerokiej gamy IEMów, ale jak już wcześniej wspomniałem lubię moje tanie E10 a na moich urządzeniach zawsze podbijam znaczenie bas w equalizerach (ClearBass na tym Sony mam zawsze na max). Nie chcę słuchawek które mają te niższe frekwencje jakoś ograniczone.
 
Ogólnie to czego obawiam się najbardziej to ze te nieco droższe już słuchawki maja pewne "wyrafinowane" sygnatury, które nadają się tylko do określonych sytuacji. Szukam czegoś wysokiej jakości, ale jak to się mówi "funowego", coś co sprawdzi się w większości sytuacji.
 
A propos telefonu, bardziej zależy mi na tej parze odtwarzacz-słuchawki, niż telefon-słuchawki wiec brak pilotów, mikrofonów i innych tego typu innych dupereli będzię na plus.
 
Na razie po moim researchu chylę się w stronę czarnych FiiO FH5 (podobno lepiej siedzą w uchu niż srebrna wersja, ktoś potwierdzi?). Ale rozważam również między Ikko OH10, Dunu Falcon-C, iBasso IT01s (jestem również otwarty na inne propozycję).
 
Słuchawki planuje kupić pod koniec listopada, jak ktoś ma jakieś wskazówki co do zakupów (np. gdzie można wyhaczyć jakieś fajne deal'e na black friday, albo który sklep polecacie) to piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Niewol napisał:

Sorry za może zbyt oczywiste pytanie, ale jest problem ze zwrotami dokanałowych kupionych online?

Pozostaje test w sklepie stacjonarnym?

 

Rozumiem, że polecacie dokupienie kabla, podajcie proszę jakieś przykłady bo w ogóle nie jestem w temacie.

Zdania są podzielone ale ogólnie mogą być problemy ze zwotem doków. W sklepach mp3store bywają testówki, można mieć własne tipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, chico99 napisał:

Falcony, a za resztę hybryda dobrej miedzi i srebra.

Absolutnie nie Falcony przy takich wymaganiach. Po pierwsze, Sony ma za mało mocy, po drugie mają za mało basu (bo jakościowo jest akurat bardzo dobry).

 

iBasso IT01s jak najbardziej na tak, bo nie są wymagające prądowo, ale za to są nieźle zrównoważone, i bardzo podatne na zabawy korektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Inszy napisał:

iBasso IT01s jak najbardziej na tak, bo nie są wymagające prądowo, ale za to są nieźle zrównoważone, i bardzo podatne na zabawy korektorem.

 

Są takie zrównoważone, że trzeba je equalizować ... IT01s funowe he, he ciekawe z której stromy ...

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.11.2019 o 18:42, Jot R napisał:

podpowiedział byś jakiś konkretny kabelek na miedzi do fh5? Coś niedrogiego z ali? Na BF planuję coś podkupić.

Korzystam z takiej hybrydy: https://pl.aliexpress.com/item/32874690130.html

Kabelek dosyć gruby, ale super wygodny i elastyczny. Pod względem estetycznym również nie jest najgorzej.

W porównaniu do stocka to dla mnie dużo lepszy komfort, ale ja jestem uczulony na prowadnice w kablach Fiio. 😉

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności