Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Drogie, audiofilskie IEMy - gdzie używamy?


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sporo osób na forum używa na co dzień dość drogich IEMów w cenie >1000 zł. Pytanie - w jakich miejscach, w jakich warunkach ich używacie? Zwykle dokanałówki są używane w czasie dojazdów z/do pracy, szkoły, podczas zakupów, spacerów itp. z reguły są to dość hałaśliwe miejsca, przez co część szczegółów z muzyki mam zwyczajnie ucieka. Nie mówiąc już o tym, że jesteśmy zazwyczaj wtedy skupieni na czymś innym, niż na muzyce, co również oznacza, że nie wsłuc**jemy się dokładnie w nagrania.

 

Pytam, bo ciekawi mnie gdzie można w pełni korzystać z takich słuchawek, jakie są preferencje forumowiczów co do warunków odsłuchów i zwyczajnie chcę poznać inny punkt widzenia.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowych czy używanych jest punktem odniesienia?

FH5 codziennie do pracy i zakupy bo grają naprawdę przyzwoicie i są naprawdę warte tej ceny, kwestia wygody i trzymania seala już każdy może mieć różnie.

Są drogie ale nie przesadnie aby bać się ich używać po za domem.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

Cena nowych czy używanych jest punktem odniesienia?

Punkt odniesienia dowolny

3 minuty temu, all999 napisał:

Drogie, audiofilskie iemy kosztują dużo więcej niż 1000 złotych.
:)

No to powiedzmy, że drogie dla przeciętnego zjadacza chleba 😉 to takie luźne określenie, luźny pułap. Bardziej chodzi o kontekst, niż cenę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam na to uwagi.

Jak mam kaprys na stringi, to ich słucham gdzie bym nie był. W domu, w pracy, w terenie.

Jeśli mam potrzebę obcowanie z andromedami to j/w. Nie ma dla mnie znaczenia, że 

andro są 10x droższe. Stosuję te same podstawowe zasady użytkowania jednych i drugich.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLC8 to może nie jest jakiś high-end ale używam ich wszędzie, po to są IEM''y ;). Pociąg, autobus, tramwaj, spacer. Zawsze grzecznie czekają na mnie w twardym etui, w kurtce.  

Chociaż od kiedy kupiłem słuchawki typu TWS to FLC8 poleciały do torby, a 1more stylish do kurtki. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu i poza. W domu kiedy nie ma sposobności do słuchania stacjonarnego toru. Różnica między słuchaniem w domu i poza jest dla mnie taka, ze w domu używam bardziej technicznych, poza z większa ilością basu, raczej typowe v-ki, niuanse i tak by uciekały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom przy komputerze czasami, zwłaszcza jak jest gorąco.
Do snu ale tu jednak tańsze żeby nie bolało jak uszkodzę.
Czasem zdarzy mi się zasnąć.

W dużym pokoju na fotelu wieczorem także mi się zdarzy by nie budzić reszty domowników.


Hotele zawsze. Idealne na odpoczynek w delegacji.
Samolot pół na pół z jakimiś z ANC.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej.
W domu porządne otwarte wokółuszne, dokanałówki poza domem... Nieważne czy kosztowały 200 zł czy 5,5 kafla :)

Edytowane przez BitWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato bardzo dużo zmienia. Normalnie siedzę przy biurku pracując na Z1R jako świetne zamknięte. Ale w lato się po prostu nie da tak i przesiadka prawie obowiązkowa na IEM.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się trochę wybiję :P tych droższych par używam wyłącznie przed spaniem słuchając ok 40min przed snem. Nie inaczej. Ucztą jest dla moich uszu jak mi się trochę przyśnie, a zaraz po tym uruchamia się percepcja 120%. I wtedy odkrywam muzykę na nowo, mam wrażenie że pośród wszystkich funkcji organizmu działa tylko zmysł słuchu. Wszystko poniżej tysiąca zabieram do kopania rowów.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam prawie wszędzie, byleby nie padało. Wyjątkiem jest praca fizyczna albo siłownia. Izolacje można sobie załatwić w prosty sposób, custom tipsy. Najlepsza możliwa izolacja i najlepszy możliwy dźwięk.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie +/- 200zł mam zwinięte gdzieś w kieszeni albo wrzucone w plecak jak potrzebuje użyć jako zatyczek do uszu.

Takie +/- 1000zł używam do biegania/ćwiczenia

Takie +/- 4000zł używam mobilnie na codzień

Takie +/- 8000zł i droższe (jak bym miał jeszcze droższe) używam jako stacjonarne, bezkompromisowe zamknięte w pracy w biurze

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie +/- 200zł mam zwinięte gdzieś w kieszeni albo wrzucone w plecak jak potrzebuje użyć jako zatyczek do uszu.
Takie +/- 1000zł używam do biegania/ćwiczenia
Takie +/- 4000zł używam mobilnie na codzień
Takie +/- 8000zł i droższe (jak bym miał jeszcze droższe) używam jako stacjonarne, bezkompromisowe zamknięte w pracy w biurze
 
 
 
No to zarobiony jesteś

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wfmsiekierka napisał:

No to zarobiony jesteśemoji857.pngemoji6.png

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

 

To prawda, jestem zapracowany dlatego sprzedałem daca i staxy które stały w domu i przerzuciłem środki w sprzęt przenośny który używam codziennie a nie tylko od święta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności