Jump to content

Astell & Kern SA700

Lord Rayden

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Niestety nie znam SP1000 i SP2000, ale Cube i SA700 grają zdecydowanie lepiej z 2,5 mm niż 3,5 mm. Patrząc na fotkę mam podejrzenie, że korzystałeś z 3,5 mm (jednak dwie kostki vs jedna robi dużą różnicę). Jeśli masz taką możliwość polecam spróbować. Natomiast nie sądzę, aby SA700 zbliżył się jakością do flagowców, to by oznaczało że Ak źle wyceniło swoje produkty.

Edited by Palpatine

Niestety nie znam SP1000 i SP2000, ale Cube i SA700 grają zdecydowanie lepiej z 2,5 mm niż 3,5 mm. Patrząc na fotkę mam podejrzenie, że korzystałeś z 3,5 mm (jednak dwie kostki vs jedna robi dużą różnicę). Jeśli masz taką możliwość polecam spróbować. Natomiast nie sądzę, aby SA700 zbliżył się jakością do flagowców, to by oznaczało że Ak źle wyceniło swoje produkty.
Jest różnica po balansie ale nadal mam uczucie, że to tylko namiastka tego co mogliby z tej technologii "wycisnąć"...

Bardzo możliwe. Ze sprzętów AK to chyba jedynie urządzenie, które gra po tej "masywniejszej" stronie. Mnie osobiście urzeka synergia ze słuchawkami które grają po jasnej stronie mocy.

Inna sprawa, że nie mam zbyt dużych doświadczeń jeśli chodzi o DAP. Miałem/słuchałem tylko SR25, Dx220 apm 1/8/9, SP1000M, M6, Cube. Intryguje mnie SE200.

Edited by Palpatine

• 4 months later...

Słucham SA700 do @Jaworrr-a.  Pierwsze wrażenia z Ether C Flow / 2.5:

- scena wysoka, ale nie szeroka ani nie głęboka,

- granie gładkie ale chyba mi trochę brakuje faktur

- za to wygładza niedoskonałości gorszych nagrań

- granie analogowe, bez żadnych cyfrowych naleciałości / ostrości

- bardzo fajne nasycenie barwy

- ciut brakuje mi ostrości na górze, wysokie są jakby lekko przydymione

• Like 2

@konrad_a po charakterystyce sceny strzelam, że słuchasz z plików :).

Jak masz możliwość spróbuj z Tidala xapk (jest zainstalowany), tam proporcje sceny się zmieniają wg mnie. 

Daj jeszcze znać jak wypada bas na etherach.

Tak, słucham plików. Spróbuję potem Tidala ale do niego mam mniejsze zaufanie (jakość się może zmienić w zależności od pory dnia i wiatru).

W Etherach C Flow miałem wkładki "czarne / twarde" z moda 1.1 dobre do Hugo2. Na Cube Kann lepiej mi pasowały te "czarne / miękkie", a na SA700 całkiem je wyrzuciłem żeby wydobyć faktury. Ciut pomogło, ale i tak jest zbyt "aksamitnie" i gładko jak dla mnie.

Bas jest fajny - dociążony (choć nie tak jak na Cube Kann), czasami mu brakuje prędkości ataku (np. na B&W - Chris Jones - Long Time After You're Gone) i czasami się trochę zlewa (np. koncówka Cranberries - Zombie).

Edited by konrad_a
  • Like 1

13 minut temu, Palpatine napisał:

@Jaworrrjaka najnowsza wersja TIDAL xapk działa na Twoim SA700?

Widzę, że TIDAL AK dalej nie działa :(

@Jaworrrpożyczył mi swojego Kałasza więc odpowiadam za niego. W tej chwili widzę tu wgranego Tidala 2.30.2 i działa ok.

• Like 1
  • Thanks 1

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@konrad_a ja jestem ślepy czy tam są tylko apk?

Sorki, ja się nie znam na AK. To nie ma być APK? Na iBasso DX200 wgrywało się APK i było ok..

Z Kałasza wytargałem taki plik: 

TIDAL Music Hifi Songs Playlists Videos_v2.30.2_apkpure.com.xapk

Chcesz go?

---

Mam w domu wifi mesh TpLink Deco. SA700 nie potrafi się przełączać między routerami. Szkoda.

Tak, na Tidalu scena jest inna niż na plikach tak jak sugerował @Jaworrr. Jest szersza i fajnie trójwymiarowa z przodu /z boku głowy, ale nie ma tych warstw planów co Kann Cube.

• Like 1
  • Thanks 1

Mój Tidala na Alpha to 2.34.0 (1017) xapk. Ma oznaczenie apkpure.com.

Działa, offline jest. Próbowaliście 2.40 instalować ?

Edited by Lord Rayden