Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SA700


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Palpatine napisał:

Zostawię info dla potomnych:

- jeśli ktoś szuka idealnego kompana dla Andromed to może zerkać w jego stronę,

- dźwięk jest potężny z naciskiem na bas i średnicę o wysokich technikaliach i bardzo dobrej scenie w szerz i w głąb,

- świetnie wykonany,

- prawdziwy upgrade względem SR15 i 25,

- grzeje się przy odtwarzaniu wifi i jednoczesnym ściąganiu plików do Tidal offline - może być ciepły z bardziej wymagającymi słuchawkami,

- bateria nie jest tak dobra jak w SR25

 

 

Nie szumi z andro? Niby wysoka impedancja na wyjsciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

Nie mam pojęcia. Zakładam, że tyle ile zechcesz. Na pewno Tidal, Spotyfi, Bandcamp i Qubuz. Ja używam tylko Tidala.

Ja na SR15 Wrzuciłem Tidal, Spotify, Bandcamp i to działa. A SoundCloud startuje i zwisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Jesteś pewny, że znaczenie ma ilość aplikacji?

Nie jestem pewien. Ma znaczenie na pewno które aplikacje. Gdzieś była lista i np. Mixcloud nie było a SoundCloud był. Poza tym pliki raczej apk a nie xapk.

a&k_sa700_6.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś jeszcze doda coś od siebie jak ten DAP wypada sonicznie np. w porównaniu z Soniakami lub innymi A&K? Jest na niego promocja w sklepach stacjonarnych w Łodzi i w Katowicach a tu kompletna cisza. Nikt nie słuchał? Nikt nie kupił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ICTC napisał:

Ktoś jeszcze doda coś od siebie jak ten DAP wypada sonicznie np. w porównaniu z Soniakami lub innymi A&K? Jest na niego promocja w sklepach stacjonarnych w Łodzi i w Katowicach a tu kompletna cisza. Nikt nie słuchał? Nikt nie kupił?

 

Słuchałem, świetny. Ale M15 dla mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

@ZebLong wybrałeś M15 ponad SA700? Co jeszcze ciekawego miałeś na testach? Napiszesz pare słów porównania między SA700 a M15? U mnie M15 odpadł przez szumienie z Andro, ale to kawał DAP 🙂

 

To się zgadza - M15 potrafi szumieć na dokach. A, że słucham głównie na pełnych słuchawkach to nie jest wadą dla mnie:) W moim odczuciu FIIO poprzez lekkie podbicie na basie (za którym to to nie przepadam) - chociaż jest to raczej pomiędzy średnicą a basem uzyskał niesamowity poziom muzykalności. Poza tym gdy porównałem z SA700 to czuć u Astella niesamowitą precyzję i luz. M15 to głównie fun - detali absolutnie nie brakuje ale nastawienie jest na fun. 

Jak pamiętasz potencjomentr z FIIO to w porównaniu z Astellem działa on z precyzją koła sterowego tankowca. Ewidentnie jest to sprzęt pod pełne słuchawki gdzie pojedynczy klik za dużo nie urwie Ci głowy. SA700 pod tym względem jest niesamowicie precyzyjny - lubię go analityczne odsłuchy. M15 to też ogromna scena, precyzyjnie umieszczone źródła i ich ogrom. Plus fun, drive, muzyczny flow - słowem banan:)

Czekam jednak na powrót M15 do MP3 bo tyle radości ze słuchania dawno nie miałem. 

Słuchałem ostatnio Kann Alpha i nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Sygnatura FIIO jednak bardziej do mnie przemówiła. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZebLongnawet myślałem, czy nie posłuchać Kann Alpha, ale ten sprzęt zupełnie nie nadaje się pod doki, a i opinie są mieszane czy gra lepiej niż SA700. Moim zdaniem ten drugi to najbardziej analogowo grający sprzęt od AK, z fajną głęboką i szeroką sceną, pozostając przy tym precyzyjny w kontroli każdego pasma. Mam wrażenie, że tutaj nacisk jest głównie na ocieploną średnicę oraz zachowanie jej rozdzielczoći - przynajmniej tak go odbieram po SR25, który był bardzo chudy jedynie midbas był lekko podbity. M15 podobnie oraz Kann Alpha i DX220Max to idealne sprzęty przenośne pod duże/nauszne słuchawki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha nadaje się pod doki. Słuchałem na Shanling ME500 - bardzo fajne granie. "Łagodnie rosnąca Moc" - to moje ulubione określenie dla Alpha. 

Zestaw AK300/380 AMP też mi fajnie z dokami pracuje. Oczywiście każdy ma inne uszy, inne doki, kocha inną muzykę... Więc i nie każdy DAP nas zadowala.

 

No ale jeden strzela z Desert Eagle a drugi z Walthera PPK.

 

A SA700 trzeba posłuchać , chyba że nam zamkną MP3story wszystkie 😞

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie zamknęli. A jeśli to ma nastąpić to warto się uzrboić w sprzęt aby mieć na czym słuchać zanim nastąpi "narodowa kwarantanna" cokolwiek to ma oznaczać. 

@Lord RaydenKann Aplha da się włożyć w kieszeń od spodni i iść na spacer? Bo na fotkach co prawda wygląda na mniejszego od swojego starszego brata, ale wciąż jest wielki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszedł  KANN CUBE to się tak  właśnie zastanawiałem. Jak niby miał bym z nim chodzić na spacery 😉

Ten sposób wydał mi się najbardziej sensowny  

jeden.thumb.jpg.3c3c9ff8ca6b9b87a30a63b51e9fa9f6.jpg

Edytowane przez Melancholik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ICTC napisał:

Troszkę to absurdalne rozwiązanie. ;)  Cube nadaje się na delegację, wyjazdy. Do hotelu. Gdy nie chcemy rezygnować z pełnowymiarowych słuchawek.

 

Cube świetnie nadaje się na biurko zamiast stacjonarnego klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZebLong napisał:

 

Cube świetnie nadaje się na biurko zamiast stacjonarnego klocka.

Cube tak ale myśmy porównywali SA700 z Alpha. Ten jest chyba ciut mniejszy niż zwykły stary Kann.

 

Ja z reguły szukam czegoś takiego

https://www.militaria.pl/texar/kieszen_texar_mb-05_black_593_48-mb05-po_tx_p95442.xml

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SA700 i Kann Alpha odtwarza natywnie MQA w Tidal w aplikacji wbudowanej i tylko ona pokazuje odpowiedni kolor led wokół pokrętła głośności informując o próbkowaniu pliku. Podobnie jest zapewne w innych modelach, które wykorzystują tą samą funkcjonalność. Niestety dzieje się to kosztem obsługi offline.

Aplikacja dograna APK Tidal prawdopodobnie również obsługuje natywnie MQA ale kolor podświetlenia będzie zawsze zgodny z ostatnim albumem słuchanym z plików offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności