Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co zamiast Aune e1?


yesoos1999

Pytanie

Potrzebuję porady bardziej obeznanych w temacie.Obecnie słucham na lg g8x +aune e1.

Zestaw ten dźwiękowo mnie zadowala,jednakże poziom izolacji od otoczenia w w/w słuchawkach jest słaby.

Słuchanie w czasie jazdy środkami komunikacji miejskiej nie należy do przyjemnych.

Stąd moje pytanie,czy znacie słuchawki o podobnej sygnaturze dżwięku jak e1,jednak o lepszej izolacji?

Cena do 1,5k pln,jakby jeszcze SQ było lepsze to byłby miut.

Myślałem nad Etymotic ER3XR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, yesoos1999 napisał:

Potrzebuję porady bardziej obeznanych w temacie.Obecnie słucham na lg g8x +aune e1.

Zestaw ten dźwiękowo mnie zadowala,jednakże poziom izolacji od otoczenia w w/w słuchawkach jest słaby.

Słuchanie w czasie jazdy środkami komunikacji miejskiej nie należy do przyjemnych.

Stąd moje pytanie,czy znacie słuchawki o podobnej sygnaturze dżwięku jak e1,jednak o lepszej izolacji?

Cena do 1,5k pln,jakby jeszcze SQ było lepsze to byłby miut.

Myślałem nad Etymotic ER3XR?

Z ciekawostek, może cię zainteresuje, też 1BA https://penon-official.com/product/sphere-iem/

Passive noise reduction: 26dB

 

Mało informacji, ale wstępne opinie są pozytywne:

Very pleasantly surprised a single wide-band BA driver could sound so natural and detailed. Listening to Penon Sphere IEM now, a neutral-balanced sound sig with a natural musical tonality. Great extension down to sub-bass level, well controlled slightly laidback bass, clear/detailed organic vocals with a slightly forward presentation, and well defined non-fatigue natural treble. Great for extended listening, and very comfortable universal-custom small shells.

 

A new classic is born, Penon Sphere. 🔮🔮🔮
Extremely musical, clear and fatigue-free sound. Spacious presentation. All these for 1 BA. Another spot on tuning for Penon debut IEM since BS1 Official. Highly Recommended.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Mayster napisał:

Ikko OH10 + Zerda

A na co mnie ta Żerda,skoro mam w telefonie tak zachwalany tu Quad Dac?

O ikko myślałem,ale piszą że środek cofnięty i że gniazda pinów słabe,wyrobić się  mogą.

 

Edytowane przez yesoos1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, yesoos1999 napisał:

A na co mnie ta Żerda,skoro mam w telefonie tak zachwalany tu Quad Dac?

O ikko myślałem,ale piszą że środek cofnięty i że gniazda pinów słabe,wyrobić się  mogą.

 

Ja się przesiadłem z e1 na AK Billie Jean - ale słuchałem ich wcześniej na meecie we Wrocławiu i skradły moje uszy :P Po przesiadce i osłuchaniu się z nowymi słuchawkami, jak powróciłem porównawczo do e1 zauważyłem (w e1):

-mniejszą organiczność brzmienia

-bardziej "tranzystorowe" brzmienie

-podbicia na skrajach pasm

-mniejszą spójność przekazu

 

E1 to nie są złe słuchawki - jak podobają Ci się, to poeksperymentuj z tipsami. I pamiętaj: "lepsze jest wrogiem dobrego".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, espe0 napisał:

E1 to nie są złe słuchawki - jak podobają Ci się, to poeksperymentuj z tipsami. I pamiętaj: "lepsze jest wrogiem dobrego".

 

Ależ oczywiście że nie są złe,nawet im kupiłem ePro Horn.Rozchodzi się oto że słyszę więcej hałasu silnika niż muzyki.Dla tego chcę zmienić na inne.

Jeśli by się okazało że nowe, grają przy okazji lepiej,to tylko się cieszyć.Choć to nie jest warunek konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, yesoos1999 napisał:

Ależ oczywiście że nie są złe,nawet im kupiłem ePro Horn.Rozchodzi się oto że słyszę więcej hałasu silnika niż muzyki.Dla tego chcę zmienić na inne.

Jeśli by się okazało że nowe, grają przy okazji lepiej,to tylko się cieszyć.Choć to nie jest warunek konieczny.

 

Czyli, raczej masz problem z sealem... Przypasuj tipsy (taniej), ewentualnie Ety - tylko je się głęboko aplikuje - ale jak już podpasują izolacja jest b. dobra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, yesoos1999 napisał:

Ależ oczywiście że nie są złe,nawet im kupiłem ePro Horn.Rozchodzi się oto że słyszę więcej hałasu silnika niż muzyki.Dla tego chcę zmienić na inne.

Jeśli by się okazało że nowe, grają przy okazji lepiej,to tylko się cieszyć.Choć to nie jest warunek konieczny.

U mnie najlepsze tłumienie jest o dziwo na Creative Outlier Air. Ale to TWS. Dobre jest też na Shanling ME500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

 

minęło już sporo czasu, ale podpinam się pod temat z tym samym dylematem.

Jakie słuchawki pod LG G8X - też myślałem o AUNE E1 ew. MEE Audio MX2 PRO?

 

Czy ewentualnie coś lepszego w podobnym budżecie?

 

Repertuar raczej rockowy, z preferencją na lekkie podbicie bassu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności