Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Grat Dalton

Dokanałówki około 150zł

Question

Dzień dobry

Szukam słuchawek dokanałowych do około 150zł z wysyłką z polski.

-często słuchowiska,audiobooki poza domem

-scena, dobre wygłuszenie

-muzyka: Dance/Electronic, klasyczna,czasem coś basowego

-źródło: telefon czasem laptop

Jeśli nic w tej cenie nie spełnia wymagań to polećcie proszę po prostu dobre słuchawki z wysyłką z polski w mniej więcej tych pieniądzach a na podstawie recenzji wybiorę coś dla siebie.

Dziękuje za pomoc.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
17 godzin temu, Grat Dalton napisał:

Dzień dobry

Szukam słuchawek dokanałowych do około 150zł z wysyłką z polski.

-często słuchowiska,audiobooki poza domem

-scena, dobre wygłuszenie

-muzyka: Dance/Electronic, klasyczna,czasem coś basowego

-źródło: telefon czasem laptop

Jeśli nic w tej cenie nie spełnia wymagań to polećcie proszę po prostu dobre słuchawki z wysyłką z polski w mniej więcej tych pieniądzach a na podstawie recenzji wybiorę coś dla siebie.

Dziękuje za pomoc.

Witam,

Powiedz proszę czy mają to być słuchawki dokanałowe czy nauszne?

• 0

Tytuł tematu: "Dokanałówki około 150zł", więc pewnie chodzi o nauszne...

Ja bym postawił na Sonicasty. Co prawda kosztują 200 złotych, ale dawno nie słuchałem nic równie przyjemnego w tym budżecie.

• 0
4 godziny temu, sluchawkomania napisał:

Witam,

Powiedz proszę czy mają to być słuchawki dokanałowe czy nauszne?

tak jak w tytule chodzi o słuchawki dokanałowe :D

4 godziny temu, Inszy napisał:

Tytuł tematu: "Dokanałówki około 150zł", więc pewnie chodzi o nauszne...

Ja bym postawił na Sonicasty. Co prawda kosztują 200 złotych, ale dawno nie słuchałem nic równie przyjemnego w tym budżecie.

mogę prosić o konkretny model? być może dołożę do 200 :) 

• 0

Wszystkie grają dość masywnym, lekko ocieplonym dźwiękiem o wysokiej dynamice, ale Dirac MK2 mają podkreślony bas i tony wysokie, Dirac+ MK2 są bardziej zrównoważone, a Direm E3 leżą gdzieś pomiędzy nimi ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Inszy
      NXEars to nieznana młoda marka, która 1 kwietnia 2020 r. weszła na rynek z trzema modelami słuchawek dokanałowych. Jednak anonimowość marki wcale nie znaczy, że stają za nią ludzie nowi w branży. Wręcz przeciwnie, jest to zespół inżynierów odpowiedzialny za dobrze znane w Polsce słuchawki marki NuForce. Tym razem, działając na własne konto, postanowili stworzyć dokanałówki charakteryzujące się brzmieniem delikatnym, niemęczącym i przestrzennym, przy czym całość ma być przystępna cenowo.
      W nasze ręce trafił najniższy model, czyli NXEars Sonata, oparty na jednym przetworniku zbalansowanym na stronę, produkcji dobrze znanej firmy Knowles. W obecnych czasach jest to rozwiązanie dość nietypowe, jak na cenę 199 dolarów w preorderze, gdzie konkurencja celuje raczej w wieloprzetwornikowe hybrydy. Ale skoro pojedyncze dynamiki zaczęły odżywać na rynku, to może jest i miejsce także dla armatur… Postanowiliśmy to sprawdzić.

I jak zwykle pełny tekst pod linkiem - zapraszam  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/nxears-sonata-recenzja/

• By IceMan1988
      Cześć,

Rozglądam się za słuchawkami z aktywną redukcją szumów. Miałem okazję przetestować najpopularniejsze słuchawki wokółuszne Sony WH-1000XM3. Niestety odstrasza mnie w nich jedna kwestia - pomimo neutralnej temperatury otoczenia w centrum handlowym, po 20 minutach czułem, że słuchawki grzeją dość mocno. Może był to wynik używania słuchawek rozgrzanych zaraz po podładowaniu, ale tak czy inaczej słabo to zaprezentowało się w perspektywie na nadchodzące lato.

Poza sugestiami w kontekście niżej wymienionych kryteriów, proszę was jeszcze o opinie odnośnie wyższości ANC w słuchawkach wokółusznych w porównaniu ze słuchawkami dokanałowymi. Widziałem sporo niepopartych argumentami opinii o tym, że dokanałówki spisują się gorzej niż wokółuszne. Osobiście mam inne wrażenie - już zwykłe chińskie słuchawki Awei A980BL, które kupiłem sobie do słuchania audiobooków, spisują się nieźle blokując pasywnie sporo szumu z zewnątrz jako zamknięta konstrukcja z dobrze stykającymi się z uchem gumkami. Zatyczki do uszu przecież zapewniają świetną izolację i nie są to muszle do zakrycia całej małżowiny usznej, tylko odrobina plastycznego materiału zatykającego sam kanał słuchowy. Ale chętnie spojrzałbym na jakieś argumenty i spostrzeżenia w temacie. Nie miałem okazji potestować żadnych dokanałówek z ANC.

Czego oczekuję od słuchawek:
      Dobrej pasywnej i aktywnej redukcji szumów. Do użytku wewnętrznego, z redukcją szumu dochodzącego z zewnątrz (z innych mieszkań lub zza okna). Tutaj istotne jest, że nie zależy mi na obniżeniu poziomu ogólnego szumu (tak jak np. w sklepie, samolocie itd.), ale na zniwelowaniu incydentalnych dźwięków (stuki z innych mieszkań, hałasy kroków z korytarza, hałas śmieciarki zza okna). Niestety mieszkanie pozostawia tu wiele do życzenia (samo uszczelnienie drzwi i okien nie pomoże), a czas w pracy spędzam sam i nie zawsze muzyka maskująca te zewnętrzne hałasy jest komfortowym wyjściem (obecnie często sięgam po zatyczki do uszu). Możliwości użytkowania słuchawek tylko do redukcji szumów... I wysokiej skuteczności w tym zadaniu. Przyzwoitej jakości dźwięku. Na razie jestem zadowolony z zestawu Audiotechnika ATH-m40x + Realtek HD Audio, więc myślę, że poprzeczka nie stoi zbyt wysoko (ze względu na źródło dźwięku). Wspomniane słuchawki Sony WH-1000XM3 nie powalały na kolana, ale raczej były ok. Niezłego, ale nie przesadzonego basu. W swojej historii zakupów nie byłem zbytnio zadowolony ze słuchawek o jasnej barwie dźwięku - kończyło się to szybkim poszukiwaniem podbicia w okolicy 20-80 Hz. Jednak idąc dalej za porównaniem z Sony WH-1000XM3 - tutaj domyślne ustawienia były przytłaczające i najlepszym profilem dla mnie był taki, który nazywa się 'bright'. Obecnych słuchawek ATH-m40x Audiotechniki używam z podbiciem najniższych częstotliwościami w equalizerze i ze zmienionymi padami, które nieco wycofały środek na korzyść góry. Ogólnie ujmując, jestem słuchaczem, który woli wycofać środek na korzyść dołu i góry, ale bez karygodnej przesady takiej, jakiej można doświadczyć przez ostatnie lata w bardzo wielu budżetowych produktach. Wygodnej konstrukcji. Tutaj szczególnie chodzi o komfort termiczny, więc skłaniam się w kierunku słuchawek dokanałowych. Fajnym pomysłem wydaje się być konstrukcja naramienna (homonto). Możliwości korzystania z wielu urządzeń i prowadzenia rozmów. Idealnym wyjściem byłyby słuchawki, które mogę podłączyć (1) bezprzewodowo lub przewodowo do komputera w celu słuchania muzyki i prowadzenia rozmów w pracy, (2) bezprzewodowo z telefonem w celu odebrania rozmowy telefonicznej. Całkiem dobrze spisywały się słuchawki Sony, jednak nie miałem okazji przetestować rozmowy przez komputer (potrzebne mi to do pracy) i możliwości tymczasowego przełączenia głównego źródła dźwięku na telefon (to chyba w Sony WH-1000XM3 nie jest możliwe). W miarę przyzwoitej pracy na baterii. Minimum to redukcja szumów przez 8-10h. Jako że mam zamiar korzystać ze słuchawek przy komputerze, to nieuciążliwy sposób ich ładowania w trakcie pracy też jest pożądany - nie przeszkadza mi kabel, byleby nie miał 10 cm tak, jak w przypadku niektórych słuchawek. Budżet - elastyczny. Gdybym nie miał wątpliwości co do użytkowania latem Sony WH-1000XM3, kosztujących 1200 zł, to nie wahałbym się w kwestii ceny. Widzę sporą rozpiętość w słuchawkach dokanałowych, więc nie pogardzę tańszym modelem i kilkoma stówkami odłożonymi do kieszeni, ale też nie chciałbym narzucać górnej granicy i odcinać się od jakiegoś sprzętu wybitnego w jakiejś półce cenowej.  
      Pozdrawiam,
      Piotrek.
    • By Inszy
      Empire Ears to amerykańska firma z tradycjami sięgającymi ponad 30 lat wstecz, trudniąca się produkcją słuchawek dokanałowych, zarówno uniwersalnych, jak i spersonalizowanych. Marka ta jest coraz lepiej rozpoznawalna w Polsce, a w nasze ręce, dzięki firmie Audeos, trafił ich budżetowy model Bravado. To konstrukcja hybrydowa, należąca do linii X, wyposażona w jeden autorski przetwornik dynamiczny W9 oraz jeden armaturowy na każdą stronę.
      Pojęcie „budżetowości” jest w tym przypadku jednak mocno wywindowane, gdyż Bravado to wydatek 2699 złotych. Czy to cena adekwatna do prezentowanego poziomu? Postanowiliśmy to sprawdzić, szczególnie że słuchawki dotarły do nas wraz z 8-żyłowym kablem z posrebrzanej miedzi: Ego Audio Sake, który sam kosztuje 999 złotych. Razem to zatem już dość drogi zestaw.

Zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/empire-ears-bravado-recenzja/

• By krzysztopure
      Cześć, jako że moje Optoma Nuforce besport4 przestały działać, stoję przed wyborem następców. Zastanawiam się nad sluchawkami dokanałowymi z pałąkiem wokół szyi czy też kablem oraz nad słuchawkami przewodowymi z pałąkami za uszami(coś jak kz zs10- przyjemne słuchawki) w połączeniu z adapterem typu Fiio serii btr. Co w tej cenie najbardziej się opłaca do post punku, elektro, wave 808, witch house i trapu. Sprzęt z przeznaczeniem do biegania, rolek oraz street workout. Jakie macie doświadczenia z TWS podczas sportu? Jestem ciekawy czy to bezpieczne rozwiązanie.
      moje typy:
      Audio-Technica ATH-CKS5TW 
      Bluedio KN Sport 2
      Tranya T2
      Jaybird X4
      Creative Outlier Air Sports
      Creative Outlier Sport
      JLab JBuds Air Icon
      Bose SoundSport Free
      V-MODA Forza Metallo
      Bose SoundSport Wireless
      OnePlus Bullets Wireless 2

albo coś z wątku o dokach + jeden z wyżej wspomnianych Fiio serii btr
    • By Inszy
      Marka Whizzer pojawiała się na naszych łamach już kilkukrotnie. Tym razem z firmy AudioHeaven trafił do nas flagowy model dokanałówek A-HE03 Kylin, wyceniony na 599 zł. W przeciwieństwie do wcześniejszych konstrukcji, te Kyliny opierają się nie tylko na przetwornikach dynamicznych, lecz są to hybrydy skrywające po jednym „dynamiku” z berylową membraną o średnicy 10 mm i podwójnym przetworniku armaturowym Knowles 30017 na każdą kopułkę. Czy taka konstrukcja jest w stanie konkurować w tym mocno obsadzonym budżecie i czy kontynuuje styl brzmienia z Whizzer Haydn A15 Pro, które jeszcze w zeszłym roku były najwyższym modelem tego producenta?

Zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/whizzer-a-he03-kylin-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy