Jump to content
unida

Podłączenie słuchawek do TV przez adaptery bluetooth

Recommended Posts

Chcę podłączyć słuchawki (bez funkcji bluetooth) do telewizora (bez funkcji bluetooth). Dotychczas słuchałem po kablu: TV -> kabel optyczny->konwerter cyfr-analog.->wzmacniacz (wieża)->przedłużacz->słuchawki (taka opcja wynika z chęci pozostawienia aktywnych głośników telewizora). Mam pomysł, by przy konwerterze (lub wieży - zależy od mocy sygnału) zastosować nadajnik bluetooth, a przy słuchawkach odbiornik bluetooth. Czy kupując 2 takie same urządzenia (każde z nich pełni rolę albo odbiornika albo nadajnika) będę w stanie sparować je wzajemnie, by uzyskać głos w słuchawkach?

https://pl.aliexpress.com/item/32963720133.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.616646a1elaKpx&algo_pvid=67cc4845-7daa-4fe3-a7f4-ed13e66bb022&algo_expid=67cc4845-7daa-4fe3-a7f4-ed13e66bb022-8&btsid=12d57dfe-9994-45cf-81e4-3aab6fff9ddf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_52

Do takich zastosowań bardzo dobrze spisuje się coś takiego lub starszy model razy dwa

Dzięki za radę, ale to dość droga propozycja. Nie zależy mi na jakości dźwięku. Chcę po prostu się "odkablować" i zastanawiam się czy zawsze taki nadajniko-odbiornik współpracuje z drugim egzemplarzem.

@unida jeśli wyjdziesz z dźwiękiem z TV po wyjściu słuchawkowym to nie pozostawisz aktywnych głośników TV. Aby głośniki były aktywne musisz wyjść z dźwiękiem po optyku. W tym celu potrzeba nadajnik BT z wejściem optycznym. Odbiornik już może być jakikolwiek, nawet ten, który zaproponowałeś. 

Osobiście używam TEGO modelu obsługującego jednocześnie 2 pary słuchawek i spisuje się znakomicie. 

Edited by LuQi

7 godzin temu, unida napisał:

Chcę podłączyć słuchawki (bez funkcji bluetooth) do telewizora (bez funkcji bluetooth). Dotychczas słuchałem po kablu: TV -> kabel optyczny->konwerter cyfr-analog.->wzmacniacz (wieża)->przedłużacz->słuchawki (taka opcja wynika z chęci pozostawienia aktywnych głośników telewizora). Mam pomysł, by przy konwerterze (lub wieży - zależy od mocy sygnału) zastosować nadajnik bluetooth, a przy słuchawkach odbiornik bluetooth. Czy kupując 2 takie same urządzenia (każde z nich pełni rolę albo odbiornika albo nadajnika) będę w stanie sparować je wzajemnie, by uzyskać głos w słuchawkach?

https://pl.aliexpress.com/item/32963720133.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.616646a1elaKpx&algo_pvid=67cc4845-7daa-4fe3-a7f4-ed13e66bb022&algo_expid=67cc4845-7daa-4fe3-a7f4-ed13e66bb022-8&btsid=12d57dfe-9994-45cf-81e4-3aab6fff9ddf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_52

Ale to co proponujesz nie użyjesz tak jak chcesz bo to odbiornik tylko jest

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By LukaszReka
      Cześć,
      Szukam słuchawek nausznych/wokółusznych bezprzewodowych do 500 zł. Słuchawek będę używał do sportu (głównie rozgrzewka, przygotowanie do meczu) oraz w długich podróżach. Ważna jest dla mnie redukcja hałasu. Muzyka jakiej słucham to szeroki wachlarz, ale głównie rap, rock, alternatywa. Źródło dźwięku to iphone ze spotify. Wiem, że kwota nie jest zbyt wygórowana, ale może ktoś poleci mi jakąś sensowną opcję. Przeszukując forum nie znalazłem podobnych kryteriów. 
      Rozważam również TWS, więc jeżeli ktoś może polecić TWS które spełnią moje oczekiwania to też jestem otwarty.
    • By krzysztopure
      Cześć, jako że moje Optoma Nuforce besport4 przestały działać, stoję przed wyborem następców. Zastanawiam się nad sluchawkami dokanałowymi z pałąkiem wokół szyi czy też kablem oraz nad słuchawkami przewodowymi z pałąkami za uszami(coś jak kz zs10- przyjemne słuchawki) w połączeniu z adapterem typu Fiio serii btr. Co w tej cenie najbardziej się opłaca do post punku, elektro, wave 808, witch house i trapu. Sprzęt z przeznaczeniem do biegania, rolek oraz street workout. Jakie macie doświadczenia z TWS podczas sportu? Jestem ciekawy czy to bezpieczne rozwiązanie.
      moje typy:
      Audio-Technica ATH-CKS5TW 
      Bluedio KN Sport 2
      Tranya T2
      Jaybird X4
      Creative Outlier Air Sports
      Creative Outlier Sport
      JLab JBuds Air Icon
      Bose SoundSport Free
      V-MODA Forza Metallo
      Bose SoundSport Wireless
      OnePlus Bullets Wireless 2

albo coś z wątku o dokach + jeden z wyżej wspomnianych Fiio serii btr
    • By THABAL
      Panowie, tak jak w temacie. Poszukuję kabla 3,5mm- 3,5mm o długości 2 metry w cenie do 100zł max. Najlepiej nówka z Polski, chyba że ktoś z kolegów z forum ma jakiś w dobrym stanie i cenie do oddania  Liczę na pomoc, bo szukając samemu znajduję same szroty po dwadzieścia złoty 
    • By Swordfish_
      "Final Sonorus X to słuchawki tak charakterystyczne, jak mało które. Ten znajdujący się na szczycie serii „Prestige” model jest nie tylko kompletnie odmienny wizualnie od chociażby recenzowanych niedawno na łamach hifizone.pl D8000 i D8000 Pro tego samego producenta. Różni się on także konstrukcją, rodzajem przetworników oraz, jak wszystko wskazuje – również całościową koncepcją"

https://hifizone.pl/final-sonorous-x-recenzja/

Niebawem więcej ciekawych sprzętów, także miłego czytania... i to następnego!

Pozdrawiam!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy