Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co kupić do odtwarzania muzyki z spotify?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co kupić do odtwarzania muzyki z spotify? Zastanawiam się nad Fiio m6 + słuchawki Aune E1, wchodzi w grę też m11 ale zastanawiam się czy będzie jakaś różnica w odsłuchu mp3 z spotify, czy zakup m11 i słuchanie mp3 z spotify nie będzie strzelaniem czołgu do muchy. Tidala nie będę używał bo nie podobają mi się algorytmy w tym programie, słucham muzyki elektronicznej a Tidal proponuje mi gatunki które w ogóle mnie nie interesują. Warto zainwestować w m11. odczuje dużą różnicę słuchająć mp3 z spotify premium?

Edytowane przez riper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu E1 do elektroniki ?

fiio m6 na sabrze jak najbardziej tak, ale E1 to z tych gesciej grajacych 

coś bardziej przestrzennego, na lekkiej V. jest teraz masa świetnych doków w każdej grupie cenowej.

 

apropos tidal vs spotify mam identycznie, spotify podrzuca elektronike zupelnie bez porownania do tidal - tam to jakos ciezko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@riper Spotify Premium ma obecnie max 320 kbps AAC więc średni jest sens kupowania M11 lub M6, szczególnie, że o wiele stabilniej wszystko (apka Spotify, wifi, wytrzymałość baterii itd.) chodzi na dobrym flagowym smartfonie niż na DAPach które mają słabsze parametry (ram/cpu) wiele bugów i nie mają optymalizacji softu porównywalnej do flagowego smartfona, więc uważam że o wiele większy sens jest kupić bdb smartfon zamiast M11 i mieć stabilne i dobre streamingi ze wszystkim (np. jakbyś chciał też jakieś soundbary lub multiroomy podłączać) a przy tym też przyzwoite audio z telefonu (zawsze możesz też iść w rozwiązania typu USB-C w telefonie + iBasso DC02)

Co do słuchawek do elektroniki to najlepiej jakbyś wpadł do najbliższego sklepu MP3Store i sam tam coś sobie wybrał i od razu kupił. Polecanie słuchawek nieznanej osobie na odległość to tak jak strzelanie do kaczek odwróconym do nich plecami...

 

Swoją drogą co do tych algorytmów, to dziwię się, że nie wpadli na pomysł, zarówno Spotify jak i Tidal, żeby dać użytkownikowi w ustawieniach możliwość wyboru 2 podstawowych trybów działania tych algorytmów np. "odkrywanie" - z sugestiami nowych rzeczy i "preferowany" - z sugestiami ściśle dopasowanymi do polubień i preferencji

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie napisałem wcześniej ale potrzebuję coś na siłownię i biegania z spotify, nie chcę brać telefonu bo mam w nim tam zbyt dużo poufnych i ważnych informacji, używam Iphone 8. W takim razie byłbym skłonny do m6, jest mały, do biegania i na siłownię wystarczy. Co do m6 to wgrywałbym muzykę przez wifi i słuchał offline na siłowni. Muzyka jakiej słucham to elektroniczna, house, trance itd. np Tiesto.

No to te słuchawki odpadają aune e1. Nie jestem jakimś ekspertem więc spróbuję opisać jaki dźwięk preferuję. Lubię przestrzenne brzmienie w sensie że jest duża scena, musi być czysto, z dobrą separacją kanałów no i wiadomo dobry głęboki bass. Być może dużo na raz ale bass jest ostatnim priorytetem. To może z słuchawek fiio f9 pro lub Fh5, Fa7 które najlepiej się nadają? Proszę nie patrzeć względami ekonomicznymi tylko stosunek efektu do ceny bo nie chcę przepłacać 600-800 zł jeśli różnica jest minimalna ale jeśli warto to mogę kupić i słuchawki za 1400 zł tylko czy będzie jakaś różnica słuchając muzyki z spotify w formacie 320 kbps AAC?

Edytowane przez riper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sam czegoś posłuchać najpierw, bez punktu odniesienia ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

Ja na siłkę i do biegania to jak najtańszych używałem w okolicach 100 pln.

Teraz mocno popularne są TRW(true wireless) w ta stronę bym szedł pewnie jeśli miałbym biegać znowu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kuman napisał:

tylko czemu E1 do elektroniki ?

fiio m6 na sabrze jak najbardziej tak, ale E1 to z tych gesciej grajacych 

coś bardziej przestrzennego, na lekkiej V. jest teraz masa świetnych doków w każdej grupie cenowej.

 

apropos tidal vs spotify mam identycznie, spotify podrzuca elektronike zupelnie bez porownania do tidal - tam to jakos ciezko idzie.

 

E1 nie grają gęsto. Przynajmniej nie z tipsami z dużym otworem lub np Epro. Jest mocny bas, ale są to fajne scenicznie słuchawki, z rozdzielczą górą itp. W zestawie z M6 są fajne, do elektroniki też, ale nie wiem czy sam nie wybrałbym tutaj prędzej OH1 / OH10.

 

7 minut temu, riper napisał:

No te TRW fajna sprawa, m6 w kieszeni i nie motam się z kablami. Możesz polecić jakiś model co dobrze gra?

 

Z TRW np MTW100 DD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M6 polecam FH5 , mam słucham i polecam. Bardzo dobra synergia. Fajna rozbudowana scena , bas może nie monumentalny ale wystarczający, sporo zależy od realizacji, potrafi przywalić subbasiorem :) FH5 mają spory potencjał sporo zależy od grajka oraz realizacji nagrań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conrad1975 FH5 używasz z Fiio m6?

 

Znalazłem takie słuchawki TRW:

Jabra Evolve 65t MS

Sennheiser Momentum True Wireless

czy będą dużo słabiej grały niż

Fiio FH5, FA7 czy nie będzie różnicy. Kabel to chyba jednak kabel co...?

 

Używane pod spotify premium z Fiio M6.

Edytowane przez riper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, riper napisał:

@conrad1975 FH5 używasz z Fiio m6?

 

Znalazłem takie słuchawki TRW:

Jabra Evolve 65t MS

Sennheiser Momentum True Wireless

czy będą dużo słabiej grały niż

Fiio FH5, FA7 czy nie będzie różnicy. Kabel to chyba jednak kabel co...?

 

Używane pod spotify premium z Fiio M6.

@riperTak i jak na moje słoniowe ucho gra to świetnie . Chyba wolę granie Sabre niż AK miałem M9 i M6 zostało :) świetny grajek w tej cenie. Ale i grajek i FH5 muszą trochę pograć , na świeżo można mylnie ocenić i nie docenić tego duetu :) Góra nie męczy ale potrafi fajnie rozbudować scenę w głąb może nie jest specjalnie szeroka ale ma proporcjonalne kształty , wokale  są bezpośrednie , a basu jest tyle ile potrzeba też nie męczy , ale jak trzeba to subbas potrafi porządnie zamruczeć ;) Bardzo lubię ten duet i często do niego wracam kiedy mam ochotę na relaks i fun. :) Słucham głównie  Tidal Masters . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, riper napisał:

 

@conrad1975Czytałem recenzję FH5, dobra opcja pod moje preferencje. Jak myślisz co lepiej zagra FH5 czy Sennheiser Momentum i czy będzie duża różnica w ogólnej jakości między tymi słuchawkami.

Sennheiser Momentum słuchałem tylko wersji wokół-usznej tak więc nie pomogę . Proponuję posłuchać FH5 przed zakupem , jak ci się spodoba na świeżo to potem będzie tylko lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę bo może komuś to się przydać. Kupiłem słuchawki sennheiser momentum TRW i Fiio M9. Co do słuchawek to fajnie grają :) Co do M9 to porażka, nie będę wchodził w szczegóły ale ogólnie urządzenie dramat, jakość dźwięku też. Oddaję M9. @blueme miał rację, lepiej odtwarzać z telefonu. Mam Iphone 8 i jakość różnicy to przepaść, Iphone to nowy Mercedes, m9 ****iany fiat.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności