Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Death Stranding PS4


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

A koledzy myślicie o nowej produkcji Kojimy, Death Stranding ?

Audio wizualnie to majstersztyk, ale już noszenie paczek od punktu A do B to już może się nie podobać wszystkim. Fabularnie również wciągająca.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrbudyn napisał:

Kojimy

Grałem w ostatniego MGS i nie podoba mi się trochę psychoza którą ten Pan wprowadza. 

 

Tutaj widzę psychozę lvl hard. To już wolę jechać pół godziny na koniu w RDR2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

Grałem w ostatniego MGS i nie podoba mi się trochę psychoza którą ten Pan wprowadza. 

 

Tutaj widzę psychozę lvl hard. To już wolę jechać pół godziny na koniu w RDR2.

U mnie odwrotnie, RDR2 to nuda 😁. Chociaż RDR2 wizualnie to również majstersztyk. Ale każdy lubi swoje wariacje/gatunek. 

Na razie ograłem DS 4 godziny i czuję, że to było dopiero wprowadzenie. Zobaczymy jak długo będzie ciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cenię sobie dzieła Kojimy za przesłanie, burzenie 4 ściany, dopracowanie i wszystko co czyni je "A Hideo Kojima Game".
Kojarzę na rynku tylko Yoko Taro, który wyczynia podobne rzeczy w grach. Polecam zagrać chociaż w Nier Automata.
Tych dwóch twórców pokazuje że gry mogą być zupełnie odrębnym medium, które daje wyjątkowe wrażenia, z tym że Kojima celuje bliżej filmów. 

Od dawna nie cieszą mnie gry robione tylko pod rozrywkę ;). Jak mam ochotę na taki typ to odpalam jakiś bullet hell na 15 minut.
3 rozdział kończy wstęp, 5 daje nam większość dostępnym narzędzi, od 8 jest już główny trzon fabularny gry, a od ~11 pojawia jeden ciąg historii.
DS był jedyną platyną na PS4, którą na dodatek zrobiłem z przyjemnością.

Chyba nawet nie zagram w RDR2 patrząc jak to jest zaprojektowane, bo nie jest zrobione dla mnie, ale klimaty galaktycznego Sci-fi kupiłbym pewnie z miejsca😂.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wbijałem platyny ale z 50 godzin spędziłem z grą i jak dla mnie jest mega chociaż kilka rzeczy nie pykło. Przykładowo walka która jest zwyczajnie koślawa. Na początku deko irytująca a potem zbyt łatwa. Niby można jej unikać przez większość czasu tyle że pod koniec jest się do niej zmuszonym. Fizyka pojazdów to też niezła wtopa. Napewno dało się to zrobić lepiej ale i tak najlepsza gra 2019 jak dla mnie choć głownie dlatego ze rok dla gier ogólnie słaby.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 17:49, Spawn napisał:

Przykładowo walka która jest zwyczajnie koślawa. Na początku deko irytująca a potem zbyt łatwa. Fizyka pojazdów to też niezła wtopa. 


Tutaj to akurat problem założeń projektu, bo miała być w łatwo dostępna dla wszystkich, a pojazdy powinno używać się tylko w łatwym terenie przez co przesadzili z okaleczeniem pojazdów. Teraz spodziewam się po Kojimie horroru lub wskrzeszania fabularnego mecha.
Ile teraz przyjdzie czekać na coś porządnego fabularnie i z jakaś myślą... Przynajmniej zaoszczędzę czas i pieniądze na pominięciu wielu standardowych tytułów.
W tym roku planuję nadrobić serie Yakuzy, bo poważna historia i sparodiowane elementy rozgrywki w Yakuza 0 mnie porwały. 

Cały rok 2019 miałem poświęcony na nadrobienie twórczości Hideo Kojimy i Yako Taro, więc dla mnie nie było nudno. Zalety kupienia konsoli po raz pierwszy.
Przegapiłem nowości i nawet nie wiem do czego porównać DS, a z oczytania nic się nie zbliża.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząlem od Yakuza 0 bo jakoś w czasach ps2 i ps3 pominąłem tą serie. Porwało mnie i przeszedłem Kiwami 1 i 2 i przyznam szczerze że to nadal fajne gry ale jednak sporo uboższe niż 0. Do tego w każdej części masz w zasadzie to samo miasto co deczko nuży biorąc pod uwage że każda część to około 30 godzin (lub dużo więcej). Zastanawiam sie czy grać w 3,4 i 5 czy je olać i wziąć się za najnowszą 6.

 

Nier: Automata świetne, ale już pierwszy Nier z x360 to była padaka jak dla mnie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 17:55, Spawn napisał:

Nier: Automata świetne, ale już pierwszy Nier z x360 to była padaka jak dla mnie.

W Nier jeśli chodzi o rozgrywkę, grafikę, mechanikę i wszystko co techniczne to racja, ale mało jest tytułów z taką narracją i okazująca konflikt z różnych stron. W wszystkich grach Yoko Taro miał jakiś śmiesznie mały budżet.
W skrócie przesłanie to: "Ludzie, nasi przeciwnicy nie muszą być źli, to nieporozumienia i brak chęci dyskusji jest zły wraz z konfliktem interesów." Do tego zostało to polane emocjonalnym sosem i odpowiedni remake postawiłbym na równi lub wyżej od Automaty.

W Yakuzie jakoś przeżyję powtarzające się miasto, może będzie to nawet zaleta, bo będę bardziej przywiązany do lokacji. Gorzej jak narracja i fabuła zacznie się powtarzać.

Szkoda że w DS postacie poboczne, a konkretnie peppersi byli potraktowani po macoszemu, a gra aktorska bywała tam słaba. Zwalam to na brak doświadczenia Kojimy w tym względzie i świeże studio wraz z krótkim czasem powstania gry, ale w następnym tytule już tego nie daruję.

Edit. Jednak Yakuza mi się przejadła, jak praktycznie wszystko :P .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności