Skocz do zawartości

Odtwarzacz przenośny vs telefon a BT


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam słuchawki Audio-Technica ATH-DSR9BT i o ile słucham muzyki na MacBooka w połączeniu z Audirvaną przez USB to z jakości brzmienia jestem zadowolony, to z iPhone po bluetooth już jest gorzej. Tak wiem iPhone ma kodek BT tylko AAC, więc zastanawiam się na kupnem jakiegoś odtrważacza z aptX HD (np.: Fiio M9), ale czy to jest sens, czy nie lepiej kupić jakiś tani smartfon z aptX HD? Chodzi mi o to czy jakość brzmienia po BT apyX HD będzie różni się w jakimś stopni między odtwarzaczem, daj my na to nawet lepszym bo Fiio M11 a najtańszym smartfonem z apXHD? W końcu na sygnał analogowy dźwięk jest dopiero przetwarzany w samych słuchawkach.

 

P.S.

Ze względu, że moja kolekcja FLAC jest narazie dość skromna to głównym źródłem jest TIDAL (w trybie offline).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie będzie miało delikatnie inny charakter dźwięku nawet przy tym samym kodeku. I tu uwaga :D nie zawsze droższe będzie lepsze.

 

11 godzin temu, SaruSc napisał:

analogowy dźwięk jest dopiero przetwarzany w samych słuchawkach.

 

gdyby tak było to nawet manta za 99zł z biedronki by dobrze grała :) ...temat rzeka.

 

Jak chcesz dodatkowe urządzenie do muzyki, to weź DAPa. Jak chcesz zmienić telefon to V30 lub V40.

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

Każde urządzenie będzie miało delikatnie inny charakter dźwięku nawet przy tym samym kodeku. I tu uwaga :D nie zawsze droższe będzie lepsze.

 

 

gdyby tak było to nawet manta za 99zł z biedronki by dobrze grała :) ...temat rzeka.

 

Jak chcesz dodatkowe urządzenie do muzyki, to weź DAPa. Jak chcesz zmienić telefon to V30 lub V40.

Lub seria G G7Thinq, G8Thinq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SaruSc napisał:

Witam, posiadam słuchawki Audio-Technica ATH-DSR9BT i o ile słucham muzyki na MacBooka (...)

Jeżeli będziesz myślał o Fiio M9 to z najnowszym systemem macOS Catalina nie współpracuje. Pewnie wyjdzie aktualizacja, ale na razie nic z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem Fiio M11 i jestem bardzo zadowolony :). Niewiem jak z M9 ale M11 działa normalnie z macOS czyli jako DAC i jako dysk. Do tego mogę sobie normalnie podpiąć kablem DSR9BT pod M11. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności