Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

nauszne/wokółuszne | BT | ANC | do 1500 zł | głównie outdoor


pio_s

Pytanie

Serwus, 

 

Zmagam się z decyzją kupna słuchawek nausznych/wokółusznych koniecznie BT z ANC do 1500 zł. Maksymalnie 1800 zł jestem w stanie wyłożyć, ale tylko jeśli istnieje "dostrzegalna" różnica, która owej kwoty jest warta. Konieczność ANC podyktowana jest pracą na hali produkcyjnej, gdzie, chyba śmiało mogę stwierdzić, hałas momentami osiąga 110dB. Do tego w grę wchodzi słuchanie podczas licznych podróży każdą możliwą formą transportu. Będą używane niemalże nieustannie, więc komfort odgrywa równie kluczową rolę. 

Źródłem dźwięków byłyby produkty Apple'a + serwis strumieniowy. FLACi z rzadka, choć nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie skoro bez kabla (olśnijcie mnie w tej kwestii, jeśli jestem w błędzie).

Jestem melomanem i słucham wielu różnych gatunków (od elektroniki, przez nu jazz, folk, soul, blues i na klasyce progresywnego/psychodelicznego rocka nie kończąc), natomiast słuch nie jest moim wiodącym zmysłem. Co nie zmienia postaci rzeczy, iż zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Szukam czegoś o mocno detalicznym i dynamicznym brzmieniu. 

 

Testowałem od kolegi Sony WH1000-XM3, które przypadły mi dość mocno do gustu (ANC po odpowiednim ustawieniu spisał się na medal) jednak chciałbym dopytać, czy Waszym zdaniem istnieje jakaś ciekawsza opcja również warta rozważenia?

 

Z góry dziękuje za pomoc w tej materii, 

Pio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuję czytać ten wątek :

 

od chyba 37 strony. Testy Kolegi @Mihu83 i wypowiedzi Kolegi @Luqart

Pojmiesz jak trudna to sprawa wybór - i ANC i jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór dobrych słuchawek ANC jest na prawdę ciężki. Sam się pogubiłem (co widać w moich postach w podlinkowanym wątku).

1000XM3 bardzo dobrze izolują, ale są zamulone, mało uniwersalne.

NAD Viso HP70 średnie izolują, ale mają bardzo dobry, uniwersalny dźwięk.

PSB M4U-8 to HP70 w innej budzie, wygodniejszej i trochę lepiej izolującej pasywnie.

 

Ja bym na miejscu autora spróbował PSB M4U-8.

Jeśli ANC będzie za słabe to zwrócił i kupił 1000XM3, włączył korektor (wtedy słuchawki nie mogą grać w trybie LDAC, APTX i DSEE) i pobawił się ustawieniami (w internecie jest masa presetów, da się dosyć wyraźnie poprawić dźwięk).

Po prostu nie ma za bardzo innego wyboru niż XM3, jeśli chodzi o dobre wyciszenie.

Bose mają porównywalne ANC, do Sony, ale grają gorzej.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem więcej, grają rewelacyjnie. Ale ANC raczej średnie.  Masz 3 ustawienia, każde inaczej tłumi. Na zadnym moim zdaniem nie ma bardzo  dobrego "odcięcia".  Za to są bardzo wygodne i  super grają. Nie słuchałem Sony, więc nie wiem jak tłumią podobno najlepsze w tej kwestii. Może Panasonic jest równie dobry, tylko ja o tym nie wiem? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności