Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

jak zmniejszyć wysokie tony w dt990


robsaint

Pytanie

Witam, 

W beyerdynamic dt 990 ed podoba mi się prawie wszystko z wyjątkiem żyletek zamiast wysokich tonów. Jak to zmienić? Chce używać słuchawek z małym DAC, aktualnie mam ifi Black.

Jeśli można JE jakoś zmodować proszę o pomysły. Na słuchawki i ewentualne mody mogę przeznaczyć do 1 k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Raczej coś dotykało mebrany. Pytanie jaki (rozrywany) i jak wkładałes.
Mały przeplyw = mały wychył wieć co ma furczeć?
Bezpieczniejsza jest pianka ale weź znajdz a chiny chcą za kawałek pianki sporą kasę.

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, retter napisał:

Raczej coś dotykało mebrany. Pytanie jaki (rozrywany) i jak wkładałes.
Mały przeplyw = mały wychył wieć co ma furczeć?
Bezpieczniejsza jest pianka ale weź znajdz a chiny chcą za kawałek pianki sporą kasę.

taptak 😜
 

1 cm grubości i więcej mam na tony, gorzej o mniejszą grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no standardowo 1-3mm średnio gęsta aby miała odczuwalny wpływ na tonalność słuchawek.

Nic tylko buduj duzy basen 3h i wypełnij go pociętą pianka, ubaw dla dzieci co nie miara ;)

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, retter napisał:

Raczej coś dotykało mebrany. Pytanie jaki (rozrywany) i jak wkładałes.
Mały przeplyw = mały wychył wieć co ma furczeć?

Właśnie nic nie dotykało, po prostu membrana chciała pompować powietrze, ale płatek kosmetyczny jej to uniemożliwiał. Oczywiście, działo się to tylko przy dużej głośności, przy średniej grała muzyka, bez furkotania.

 

Płatek kosmetyczny lub ręcznik kuchenny, włożyłem pomiędzy przetwornik a wkładkę akustyczną.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym celował w inne źródło. Ja z Aune T1 żadnych żyletek nie słyszałem.

 

15 minut temu, neonlight napisał:

spłaszcz pady

Spłaszczeni padów niestety wpłynie również na bas, który się może zrobić bardziej rozlazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Duże znaczenie mają te pady welurowe w dt 990 jak i 770 można zmienić na skórkowe np. od hm5 przybiorą na basie i nie będą już takie ostre będzie głębiej ale mniej scenicznie.

Ogólnie to te beyery są ostre i polecam posłuchać na lampie mi z aune T1 fajnie grały i góra już nie przeszkadzała.

Najlepiej to zmienić dt 990 na lepsze dt 150 i po sprawie.  

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.11.2019 o 14:19, robsaint napisał:

W beyerdynamic dt 990 ed podoba mi się prawie wszystko z wyjątkiem żyletek zamiast wysokich tonów.

Ja miałem przez jakiś czas te słuchawki. Ale krótko bo one nie miały wysokich tonów. To co tam zmniejszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja miałem przez jakiś czas te słuchawki. Ale krótko bo one nie miały wysokich tonów. To co tam zmniejszać?
Jakbyś choć posłuchał więcej niż jednej sztuki danego modelu może byś wiedział jak bardzo fabryka potrafi nie zachować liniowości produkcji.
Potrafi być od ostrej V po łagodną w zalerzności od wypustu szt.

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tymi różnymi wersjami to chyba prawda. Słuchałem kiedyś dt 990 32 ohm w jednym z warszawskich salonów i teraz żałuję że nie wziąłem tej sztuki. Potem było już zawsze źle z tą górka. Kupiłem nawet jakieś 990 ale nie wytrzymałem tej ostrości na górze i korzystałem z opcji zwrotu.

W mp3store słuchałem też wersji pro na fajnych lampach ale było to tak wyprane z drive`u i zupełnie płaskie brzmienie że aż nie wierzę że to ten sam przetwornik co w wersji edition

150 nie chce bo są niewygodne. Ogromnym plusem 990 jest to że są najwygodniejszymi jak dotychczas słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w swoich (250 Pro) nigdy nie miałem problemu z górą, nawet na Aune S6, który jest raczej jasny. Trochę nie chce mi się wierzyć, że aż tak fabryka się rozjeżdża w jakości. Może kwestia Ohm i wersji Edtition/Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja pisałem o dwuch identycznych dt990pro, różniło je 2 lata produkcji i ilość godzin ale obie nadal wygrzane.

Serwis BD potwierdził że edytion i pro maja ten sam driver w dt990.

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, retter napisał:

Jakbyś choć posłuchał więcej niż jednej sztuki danego modelu może byś wiedział jak bardzo fabryka potrafi nie zachować liniowości produkcji.

To co to za fabryka. Każdy Beyerdynamic gra inaczej? Dramat. Mój egzemplarz w każdym razie nie miał wysokich tonów, a podsiadane przeze mnie DT770 nie miały basu. Widzę, że ten Beyerdynamic to poziom jakościowy Audeze. A może gorzej nawet?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To co to za fabryka. Każdy Beyerdynamic gra inaczej? Dramat. Mój egzemplarz w każdym razie nie miał wysokich tonów, a podsiadane przeze mnie DT770 nie miały basu. Widzę, że ten Beyerdynamic to poziom jakościowy Audeze. A może gorzej nawet?
O jakiej "górze" i "basie" piszesz? Albo z Ciebie ostry kawalarz albo odwiedź laryngologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Biorą pod uwagę że najtańsze Beyery z teslami to poziom 2 tys to chyba łaski nie robią jeśli chodzi o jakość. W tym przedziale można oczekiwać jednak czegoś więcej niż powtarzalność.

Natomiast w cenie 650 zł bo tyle kosztują 990 powtarzalność to też już powinien być standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, robsaint napisał:

Natomiast w cenie 650 zł bo tyle kosztują 990 powtarzalność to też już powinien być standard.

Audiofilom to nie przeszkadza choć ponoć słyszą lepiej od nietoperza. Inna sprawa to jak można komuś polecać takie słuchawki jak nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi po skorzystaniu z porady. Szwagiero. Tak DT990 pro nie miały wysokich tonów. Po prostu. AKG mają, Grado mają, nawet audeze mają, a te nie miały. I dokładnie taka sama sytuacja była z basem w moich DT770 pro. AKG k272 miażdzyły je basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Rafacio napisał:

Audiofilom to nie przeszkadza choć ponoć słyszą lepiej od nietoperza. Inna sprawa to jak można komuś polecać takie słuchawki jak nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi po skorzystaniu z porady. Szwagiero. Tak DT990 pro nie miały wysokich tonów. Po prostu. AKG mają, Grado mają, nawet audeze mają, a te nie miały. I dokładnie taka sama sytuacja była z basem w moich DT770 pro. AKG k272 miażdzyły je basem.

 

Już kiedyś Cię wypytywałem dlaczego, skoro kupiłeś uszkodzone słuchawki Beyerdynamic, to ich nie reklamowałeś. Podejrzewam, że jakieś zdezelowane używki z Allegro kupowałeś, bo innego logicznego wytłumaczenia nie potrafię znaleźć. DT770 na pewno mają więcej i lepszy jakościowo (niżej schodzący) bas, niż K272, maiłem je u siebie 2 razy, jak również kilka razy słuchałem w sklepie i nigdy nie spotkałem takich bez basu.

 

Osobiście mając kilkanaście różnych egzemplarzy słuchawek Beyera nigdy się z tą słynną "kiepską powtarzalnością" nie spotkałem. Podejrzewam, że dużą rolę odgrywają tu pady, które po jakiś 2 latach już są trochę spłaszczone i ma to wpływ na dźwięk. Ale takich DT990 bez tnących uszy sopranów, to chętnie bym posłuchał :D

 

 

@robsaint Użyj equalizera i odejmij jakieś 5dB w okolicach 6-10 kHz. Powinno być po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Ale takich DT990 bez tnących uszy sopranów, to chętnie bym posłuchał :D

 Zapraszam do mnie posłuchać DT990 na moim torze, gwarantuje opad szczęki. Porównywane było z Cocktail audio x45 + Burson Conductor V2 +Grado PS500E i pan się bardzo zdziwił. Oczywiście DT bez modów, na stockowym kablu.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem dt990 pro 250 omów, 2 pary. Obydwie pary grały tak samo, obydwie miały fajną górę (choć akg mają wg mnie lepszą) ale bardzo podbitą. To czy były męczące zależało od źródła, na niektórych dało się słuchać bez modów. Na pewno podbita góra stanowi mniejszy problem niż np pasmo 3-5khz, którą ciężko zbić pasywnymi fitrami w postaci jakiejś gąbki, pianki itp. Tu masz temat https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/taming-the-treble/  . Gąbka, filc, ręczniki, fizelina, różne grubości i kształty. Co do filtrów do kawy to one ścinają mocno, pojedynczy potrafi ściąć z tego co pamiętam o jakieś 5-6db i zamulić nawet ostro grające słuchawki. Możesz też pobawić się Equalizer APO i obniżyć wysokie tony, dt990 to popularny model więc pewnie są gotowe profile.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności