Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Praca


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, John Grado napisał:

Dla mnie nieśmieszne bo przez tych durniów mnie zwolnią. W Niemcach przez pośrednika robię, pośrednik na urlopie, a przez granicę mnie nie puszczą jutro. Kolega dziś chciał jechać do pracy i go nie  puścili. Tylko on robi w restauracji i zadzwonił do szefowej. Ja nie mam do kogo dzwonić nawet. Jak pośrednik ode mnie nie odbierze, bo nie wziął na urlop telefonu służbowego ani nie sprawdzi maili żeby dać znać w firmie to ****. A wraca w następny tydzień. Wyjdzie na to że będzie w wymówieniu napisane "porzucenie pracy". Jestem tak w****iony że mała bania. 

Wszystko spoko ale cały ten offtop powinieneś przepiąć do tematu pracy.

 

Po drugie to ważne aby to opisać, pracowałem w DE na sezonowych zbiorach.

Ciekawe ważne doświadczenie i potwierdzam co pisze John, natomiast tak jest wszędzie gdzie jest praca fizyczna na ilość tak jest wszystko kwestia ludzi.

 

PS ten post także do tematu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem na zakładzie gdzie szlifowaliśmy elementy do ciężkich maszyn pracujących przy budowie dróg i w kopalniach, kamienilołomach, takie rzeczy. Ciężka praca w zapyleniu, dość niebezpieczna. Pośrednik się wypiął na nas. Dziś napisał maila że mamy do jutra przywieźć pozostałe elementy naszego rynsztunku w którym pracujemy. W domu mam taką ładowarkę i baterię. Ciekawe jak ja mam to zrobić jak granice są zamknięte a jutro to już w ogóle nie przejdę nigdzie nawet na piechotę. Do 10 rano jutro ma wszystko być zwrócone bo inaczej nie zapłaci niby wypłaty, paranoja jakaś. Nie wiem czy jeszcze po sądach nie będę musiał latać, fizycznie nie mam takiej możliwości a on nie ma prawa mi grozić w taki sposób nawet bo sytuacja jest wyjątkowa. Zachowują się Niemcy jak kompletne świnie ale czego ja się po nich spodziewałem.

Godzinę temu, jd1210 napisał:

Przykro mi, też siedzę od dziś na bezpłatnym.

Ale na bezpłatnym wolnym dopóki zakładu nie otworzą czy jak? Bo na nas z kumplem się wypieli, teraz to nawet nie wiem czy zapłacą.

 

Dobre jest tylko to w tej sytuacji że jedna laska z firmy co robi w biurze na tej firmie bezpośrednio, Polka, powiedziała że prawdopodobnie mnie i kolegę, jak ta cała heca z wirusem się skończy, będą chcieli wziąć na firmę. Może z tego ****a wyniknie jeszcze coś dobrego.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam piszą w internecie ale tu na granicy stoi wojsko  i nie puszczali już od poczatku tamtego tygodnia nawet z przepustkami do roboty.. Przejście było otwarte przez chwilę w tym tygodniu np tu w Zgorzelcu na Goerlitz i ludzie przechodzili na piechotę przez most i busy ich zabierały do firm. Samochodów nie puszczali. Ale dziś równo o 12 w nocy zostają zamknięte nawet dla pracujących i może jeździć tylko transport TIRów przez Jędrzychowice przez przejście na autostradzie A4 koło Zgorzelca. W Goerlitz tu niepodal mnie zamykają część fabryk od 1 kwietnia. Każdy kto będzie wracał z Polski do Niemiec idzie na 2 tygodnie na kwarantannę. Ugadałem się z tą dziewczyną z firmy tak że biorę tą baterię i ładowarkę i wiozę jej na granicę żeby to odebrała. Mieszka w Niemczech to podskoczy po to i zawiezie do firmy. Jak mi nie wypłaci  siana pośrednik to trzeba będzie się sądzić po tym wszystkim, jak wypłaci to kończę z nim współpracę permanentnie. Facet jest kompletną świnią, dostałby srogiego placka na ryj jakbym go dorwał. Jak pisałem żeby wstawił urlop na te dni nieobecne bo mi się należy to się nic nie odzywał, teraz jeszcze nas próbuje oszukać. Wziąć kij i lać w ten ryj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, John Grado napisał:

 

Ale na bezpłatnym wolnym dopóki zakładu nie otworzą czy jak? Bo na nas z kumplem się wypieli, teraz to nawet nie wiem czy zapłacą.

 

Na razie brak zamówień, wszystko stoi, nikt nic nie kupuje. Może tak być do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do paru krajów planuje wysyłki towaru i powiem Wam, że dziwaczny okres jest. W jednych krajach zamówień więcej bo chcą wypchać magazyny na czarną godzine, a w innych zamykają się na cztery spusty. Generalnie jednak przepływ towaru jest ułatwiony bo wprowadzili specjalne korytarze i wytyczne komisji europejskiej są takie, że na granicy kierowca tira ma być nie dłużej niż 15 minut. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do końca kwietnia platforma Pluralsight za friko, jedna z lepszych jeżeli chodzi o naukę programowania. Jak już wcześniej pisałem w tym wątku - na rynku software polegającym na automatyzacji procesów biznesowych ssanie na pracownika jest i wydaje się, że przez wirusa będzie coraz większe (żeby wyeliminować / ograniczać zawodny czynnik ludzki). Za darmo można zainstalować oraz przejść szkolenia online UIPath, Automation Anywhere, Blue Prism, czyli trzech największych w tym momencie graczy na rynku. W Pluralsight można się nauczyć klasycznych języków programowania jak Java, C#, Python itp, ale jest też wiele innych dziedzin. Generalnie dobry czas na naukę czegoś nowego, bo raz, że siedzimy w domu, a dwa, że dużo platform udostępnia teraz darmowe triale. https://www.pluralsight.com/tech-index/software-development

 

Trzymajcie się ;) 

 

image.png

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności