Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Praca


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Gorzej jak chce miec słuchawki i motocykl... (to ja). :ph34r: 2 drogie hobby.

 

A no to wtedy musisz być bogaty :D

A tak serio to wszystko kwestia priorytetów. Jak dla kogoś słuchawki na jego liście są ostatnim zakupem to myśli że jak ktoś wydał tysiące to już wszystko inne kupił. Jeździ lambo. pije cristala i ma 5 mieszkań. Rzeczywistość jednak jest zgoła inna i jeśli to audio jest na szczycie priorytetów no to kaman, kilkanaście tysięcy złotych jak ktoś normalnie pracuje to nie jest abstrakcyjna kwota. Tyle przecież kosztują egzotyczne wakacje. Nie mówie żeby sobie odmawiać innych rzeczy dla audio no ale nie dajmy się tez zwariować. Jak palisz paczke fajek dziennie i dzisiaj rzucisz to za rok będziesz miał z 5 tysięcy. 3-4 lata i masz Focal Utopia. Głowa wybuchła?

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nicodem napisał:

No ja zrezygnowałem z zakupu motoru właśnie dla hobby audio.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

To ja w drugą stronę, wyprzedałem się (prawie) z audio, żeby kupić nowe moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gorzej jak chce miec słuchawki i motocykl... (to ja). 2 drogie hobby.
A jak ma łacznie 4 czyli 2 droższe ale nie drogie i 2 ciut tanńsze, tylko na pewnym poziomie wszystkie są drogie.

Drogie hobby to zbieranie aut ;p

taptak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracając uwagę od wracających oknem, napisze iż jestem studentem programistą. Kończę studia i myślę co dalej w sumie.

Do grudnia chciał bym napisać pracę magisterską i zacząć coś swojego po godzinach. W tym celu planuję zebrać grupę kilku osób z którymi będziemy tworzyć darmowe oprogramowanie. Jeśli jest tu ktoś chcący za jakiś czas pracować jako programista .NET to może się przyłączyć ;) W tej branży junior ma ciężko, a pokazanie już na poziomie CV i pierwszej rozmowie jakiego kolejek doświadczenia jest dużym plusem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 08:43, Ugz napisał:

Odwracając uwagę od wracających oknem, napisze iż jestem studentem programistą. Kończę studia i myślę co dalej w sumie.

Do grudnia chciał bym napisać pracę magisterską i zacząć coś swojego po godzinach. W tym celu planuję zebrać grupę kilku osób z którymi będziemy tworzyć darmowe oprogramowanie. Jeśli jest tu ktoś chcący za jakiś czas pracować jako programista .NET to może się przyłączyć ;) W tej branży junior ma ciężko, a pokazanie już na poziomie CV i pierwszej rozmowie jakiego kolejek doświadczenia jest dużym plusem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Mam dobre pomysły na programy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Mam dobre pomysły na programy :D

Możesz podrzucić tu lub na priv, jeśli dało by się do tego zastosować coś ciekawego technologicznie jest szansa że powstanie jako opensource. Mam już 2 potencjalnych chętnych do kodzenia w ramach samorozwoju, więc cały czas do przodu ;) 

 

Na komercyjne projekty przyjdzie czas w przyszłym roku, mam jeden pomysł którym sie jaram. Prototypowe funkcje zrobione. Teraz tylko czasu, produktu minimalnego oraz pomysłu na promocje - konkurencji brak więc nie ma się na kim wzorować :ph34r: 

 

EDIT:
I właśnie pyknął równo mój tysięczny post :D 

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 16:16, Nicodem napisał:

No ja zrezygnowałem z zakupu motoru właśnie dla hobby audio.

Błąd ;) Motocykl, który da Ci masę frajdy można mieć w naprawdę niedużych pieniądzach. Dużo trudniej później znaleźć na to czas i akceptację rodziny ;)

 

A tak w temacie pracy, to postaram się napisać coś, co może pomóc osobom chcącym wejść w światek programowania. Jak pisał już wyżej @Ugz - wbrew powszechnej opinii wcale nie jest łatwo dostać się do tej branży, nawet po ukończonych studiach. Pracy niby jest dużo, ale Polska stała się krajem seniorów - bardzo dobrych w swoim fachu specjalistów. Juniorów zatrudnia się coraz częściej w tańszych miejscach globu (Indie, bliski wschód, Ukraina, Malezja itp. itd.), bo w Polsce ceny podchodzą już pod zachodnioeuropejskie i po prostu przestaje się to opłacać. Często lepiej mieć dobrego project managera i wykfalifikowanego seniora, którzy będą trzonem projektu, a juniorów zatrudnić taniej gdzieś indziej. Wobec tego ludzie często nawet po skończonych odpowiednich studiach mają ciężkie wejście na ten rynek albo zatrudnia się ich na kiepsko płatne staże czy doraźnie na mniejsze projekty. W większych miastach można się załapać na tak zwane Bootcampy, czyli kilkumiesięczne szkolenia teoretyczno-praktyczne kosztujące grube tysiące złotych, a wcale nie jest powiedziane, że taka inwestycja się zwróci. Sam mam kolegę, który po takim bootcampie Javy nie dostał dobrej oferty pracy, w związku z czym powoli zapominał czego się nauczył i nie udało mu się wskoczyć do świata programownaia. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji, to polecam zerknąć w stronę Robotics Process Automation - dosyć szybko rozwijająca się w tym momencie gałąź branży, w której jest coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. RPA jest odpowiedzialne za automatyzację procesów biznesowych - czyli zastąpienie marudnego, chroującego człowieka szybszym i mniej marudnym robotem :) Co najważniejsze - żyjemy w pięknych czasach, główni gracze Robotics Process Automation (Blue Prism, UIPath, Automation Anywhere, także Microsoft zapowiedział własnie wejście w ten rynek) udostępniają szkolenia i certyfikacje online za darmo albo w bardzo przystępnych cenach, w sieci mozna znaleźć masę filmików szkoleniowych, a na forach pełno informacji. Jak ktoś chce się nauczyć i ma trochę samozaparcia, to nawet bez podstaw programowania jest w stanie to opanować.

Najprzyjemniejsze wg mnie szkolenie z filmami, dokmentacją i certyfikacją ma obecnie UIPath - https://academy.uipath.com/learn

Osobiście programowania nauczyłem się sam (kierunek studiów, jaki skończyłem nie dotykał programowania), najpierw Visual Basic a jakiś czas temu właśnie RPA, a za ponadprzeciętnie inteligentną istotę się nie uważam. Więc da się. Co prawda osoba na wejściu bez większego doświadczenia nie może liczyć na zarobki seniora Javy czy .NET, ale jako punkt zaczepienia dla nowych adeptów może się nadać.

Edytowane przez Najner
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po skończeniu studiów (Mechanika i Budowa Maszyn w "Świętym Mieście"), narzazie jako Operator/Programista CNC (Pisanie programów ze sterownika i w CAM-ie), pracuje do roku. Wcześniej w trakcie studiów praca w zakładzie wytwarzającym ławki na cmentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, majkel napisał:

Takie tam posady z branży motoryzacyjnej:

1. Advanced Safety Systems Engineer, Domain Controllers

2. Active Safety Systems Engineer, Computer Vision

3. Test Engineer for Active Safety & Radar Systems

Zainteresowany? -> PW

A gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, Spawn napisał:

To nie jest nawet śmieszne bo pokazuje jak ludzie ufają rządzącym których sami przecież wybrali.

Dla mnie nieśmieszne bo przez tych durniów mnie zwolnią. W Niemcach przez pośrednika robię, pośrednik na urlopie, a przez granicę mnie nie puszczą jutro. Kolega dziś chciał jechać do pracy i go nie  puścili. Tylko on robi w restauracji i zadzwonił do szefowej. Ja nie mam do kogo dzwonić nawet. Jak pośrednik ode mnie nie odbierze, bo nie wziął na urlop telefonu służbowego ani nie sprawdzi maili żeby dać znać w firmie to ****. A wraca w następny tydzień. Wyjdzie na to że będzie w wymówieniu napisane "porzucenie pracy". Jestem tak w****iony że mała bania. 

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, micbud napisał:

Sytuacja jest nadzwyczajna, nikt Ci nie wpisze porzucenia pracy. O ile w ogóle Cię zwolnią, w co też wątpię. Jak się nie pojawisz w robocie, to będą wiedzieć, że coś się stało, dziecko by się domyslilo.

Tak, tylko że to Niemcy, oni mają nas Polaków w dupie. Oni nas traktują tam w tej firmie tak "dziś jesteś, okej, jutro Cię nie ma też okej, jest takich jak Ty 1000 za bramą i tylko czeka". Oczywiście tak nie jest ale pomimo tego i tak jestem tam tylko ****em, tak się tam Polaków traktuje i daje się im to do zrozumienia. U nas tak samo traktują Ukraińców więc Polscy hipokryci niczym się nie różnią. Ale i tak wolę być parobem w Niemczech bo pracy w Polsce nie moge znieść, jak ****o czułem się traktowany czy w Niemczech czy w Polsce, tyle że u nas upadlają mnie dodatkowo zarobki. 1800zł na cięzkiej monterce w firmie remontowej na usługach spółki państwowej? Co to ma być? Ja już wiem jak to się skończy, przyjadę do roboty jak otworzą granice i mi powiedzą co tu robię, albo pośrednik mi nie przedłuży umowy bo za dwa tygodnie właśnie mi się kończy.

Jest jakaś chora duma w nich, Niemcach, w stosunku do nas. Z poprzedniej roboty jak się zwalniałem bo szef tak przeginał pałę że należał mu się karny kop na ryj, to powiedział że jestem "szajse arbajter" chociaż to on mnie oszukiwał cały czas, i że on ma za bramą 100 takich jak ja i tylko czekają. Tak naprawdę szukał co najmniej 3 pracowników na szybko bo firma się rozpadała ale z dumą postanowił do końca zgrywać twardego i dać mi do zrozumienia że on jest wielkim Niemcem a ja tylko robalem. Spoko luz, powodzenia Frank oszuście, ciekawe jak Ci się wiedzie teraz, Jete odeszła, Ricard odszedł, Thomas pewnie też już odszedł a ta czeszka młoda do pracy teraz nie dojedzie. Dwoma ludźmi zakład ogarniesz yhm na pewno. Pozdrowienia od robaczka z Polski. 

Teraz każą nam codziennie robić po 100% normy bo inaczej będą zwalniać. Normy zostały już zawyzone na niektórych elementach  dwukrotnie. Kiedyś były obniżone i mogłeś robić po 50% bo ten czas był tylko taki umowny, teraz Ci przyjdzie z kartką i z kalkulatorem, policzy przy  Tobie i powie że jak nie będziesz robił wiecej to nara.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, micbud napisał:

Sytuacja jest nadzwyczajna, nikt Ci nie wpisze porzucenia pracy. O ile w ogóle Cię zwolnią, w co też wątpię. Jak się nie pojawisz w robocie, to będą wiedzieć, że coś się stało, dziecko by się domyslilo.

@micbud, a Ty się znasz na niemieckim prawie pracy? Nie wiem, po której stronie granicy jest @John Grado zatrudniony, ale tam nie dość, że Ci mogą nie zapłacić za niestawienie się w ilości tyluż stawek godzinowych + dieta (jak masz meldunek w PL), to jeszcze Ci odejmą tyle stawek godzinowych, ile Cię nie było od tego, co już zarobiłeś. Oczywiście to kwestia dobrej woli pracodawcy, na ile Cię ukarze, ale w dobie kryzysu nie liczyłbym na ulgi. Zostaje tylko fakt, że jesteś usprawiedliwiony decyzją polityczną (albo nie, i wtedy się procesuj przed niemieckim sądem pracy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

w dobie kryzysu nie liczyłbym na ulgi.

Dokładnie. Jestem na 100% pewien że mnie zorają jak tylko będą mogli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności